عبور امواج رادیویی

مدیران انجمن: javad123javad, parse

ارسال پست
abdossamad2021

عضویت : چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۶:۱۵


پست: 13عبور امواج رادیویی

پست توسط abdossamad2021 »

با سلام خدمت دوستان فیزیک
برای من سوال پیش اومده که مثلا وقتی در یک ماشین که شیشه ها بالا است به راحتی می توانیم با گوشی صحبت کنیم یعنی امواج رادیویی از شیشه عبور می کند!!

abdossamad2021

عضویت : چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۶:۱۵


پست: 13Re: عبور امواج رادیویی

پست توسط abdossamad2021 »

یعنی امواج رادیویی به راحتی از دیوار عبور می کنند بدکن انکه دیوار مانعی برایش شود؟

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

عضویت : یک‌شنبه ۱۳۹۳/۵/۱۹ - ۱۹:۰۵


پست: 1121

سپاس: 738

جنسیت:

تماس:

Re: عبور امواج رادیویی

پست توسط You-See »

سلام. برای سادگی نور رو هم مثل صدا فرض کنید.
صدا از بعضی چیزا بهتر رد می شه، مثلا از هوا، چوب، چیزای سفت، ولی از یونولیت خوب رد نمی شه، نور هم همینطوره، وقتی میگم نور، همه طیف منظورمه، از امواج بلند رادیویی تا اشعه ایکس و گاما، در مورد شیشه، امواج رادیویی ازش رد می شه، نور مادون قرمز رد نمی شه، نور مریی رد می شه.
یعنی مثل صدا، اگر صدا تیز باشه ممکنه بهتر رد بشه از چیزی، از همون چیز، صدای بم خوب رد نشه یا برعکس.
این قضیه خیلی پیچیده است و اصلا ساده نیست، حتی بین خود دانشمندا هنوز هم اختلافه که مثلا نور چطوری می شکنه، منعکس می شه و ..
در همین حد از من قبول کنید که طیف نور هم مثل صدا یک موجه، بعضی چیزا به دلیل نحوه آرایش ماده درونشون و الکترونهاشون و خیلی موارد دیگه، اون رو رد می کنن، انعکاس می دن یا جذب می کنن.
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesami

محل اقامت: Tehran, Qeytariyeh

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 857

سپاس: 526

جنسیت:

تماس:

Re: عبور امواج رادیویی

پست توسط rohamjpl »

نحوه ارسال فرستنده امواج رادیویی به گیرنده.
الکتریسیته ای که به آنتن فرستنده می رود الکترونها را به سمت بالا و پایین لرزاند و امواج رادیویی تولید می کند.
امواج رادیویی با سرعت نور از طریق هوا عبور می کنند.سیستم انتقال رادیو چیست؟
در انتقال رادیویی از آنتن تابشی برای تبدیل جریان الکتریکی متغیر به زمان به یک موج یا میدان الکترومغناطیسی استفاده می شود که آزادانه از طریق یک محیط غیر رسانا مانند هوا یا فضا پخش می شود. انتشار موج رادیویی توسط هیچ هادی فیزیکی یا موجبر محدودیتی ندارد. .امواج رادیویی توانایی عبور از جو ، شاخ و برگ و اکثر مصالح ساختمانی را دارند و با پراش می توانند به دور انسداد خم شوند و بر خلاف امواج الکترومغناطیسی دیگر تمایل دارند که پراکنده شوند تا توسط اجسام بزرگتر از طول موج جذب شوند.
چه موادی می توانند امواج رادیویی را از بین ببرند؟
مقادیر نازک از بسته بندی پلاستیکی ، کاغذ موم ، پنبه و لاستیک به احتمال زیاد با امواج رادیویی تداخل ندارد. با این حال ، فویل آلومینیوم و سایر فلزات رسانای الکتریکی مانند مس ، می توانند امواج رادیویی را منعکس و جذب کنند و در نتیجه در انتقال آنها اختلال ایجاد کنند.
چرا سیگنال های رادیویی با فرکانس پایین از موانع عبور می کنند؟
در فرکانس های پایین تر در باندهای MF ، LF و VLF ، پراش به امواج رادیویی اجازه می دهد تا از تپه ها و موانع دیگر خم شوند و به دنبال خطوط زمین ، فراتر از افق حرکت کنند. ... در فرکانس های موج متوسط و موج کوتاه (باندهای MF و HF) امواج رادیویی می توانند از یونوسفر شکسته شوند.
چه موادی موج های رادیویی را به طور موثر مسدود می کنند؟
مس به دلیل توانایی جذب امواج مغناطیسی و رادیویی ، قابل اعتمادترین ماده انتخابی هنگام محافظت از فرکانس های رادیویی است. همچنین در تضعیف امواج مغناطیسی و الکتریکی بسیار موثر است
موادی که نمی توانند امواج رادیویی را مسدود یا اجازه عبور دهند ، چیست؟
امواج رادیویی می توانند به خوبی به مواد غیر رسانا مانند چوب ، آجر و بتن نفوذ کنند. آنها نمی توانند از طریق هادی های الکتریکی مانند آب یا فلزات عبور کنند
آیا فویل آلومینیوم RF را مسدود می کند؟
از آنجا که از فلز ساخته شده است ، فویل آلومینیوم توانایی جلوگیری از امواج رادیویی را دارد. ورق نازک فلز به عنوان یک سپر عمل می کند و مانع رسیدن EMF های RF به شما می شود.
آیا امواج رادیویی می توانند به دیواره ها نفوذ کنند؟
امواج رادیویی بسیار بزرگتر از امواج نوری هستند (از نظر طول موج). امواج رادیویی از اندازه اتم های دیواره بزرگتر هستند ، به همین دلیل از آن عبور می کنند ، در حالی که نور یک موج کوچک است و نمی تواند از دیواره عبور کند. ... "امواج رادیویی از دیوار عبور می کنند و نور عبور نمی کند.".hope I help you I hope I help you understand the question. Roham Hesami smile072 smile261 smile260
تصویر

ارسال پست