راکتور مینیاتوری arc

مدیران انجمن: javad123javad, parse

ارسال پست
T.B.F.P.I.T.W

نام: Amirmohammad Amirkhani

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۰۸:۳۹


پست: 2راکتور مینیاتوری arc

پست توسط T.B.F.P.I.T.W »

سلام. می خواستم ببینم کسی میدونه راکتور مینیاتوری arcچطوری کار میکنه؟ smile023

نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesami

محل اقامت: Tehran, Qeytariyeh

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 863

سپاس: 526

جنسیت:

تماس:

Re: راکتور مینیاتوری arc

پست توسط rohamjpl »

آیا راکتور قوس مینیاتوری امکان پذیر است؟
واکنش های همجوشی پایدار اتم های هیدروژن در مقیاس کوچک برای تأمین انرژی یک خانه از خانه ها برای طول عمر پایدار کافی است. دو: این فناوری در واقع یک احتمال است و MIT معتقد است که راکتور واقعی مرد آهنی می تواند تا سال 2025 ایجاد شودچرا
راکتور همجوشی ARC (مقرون به صرفه ، مقاوم ، جمع و جور) یک طرح تئوریک برای یک راکتور همجوشی جمع و جور است که توسط مرکز علوم و همجوشی پلاسما از انستیتو فناوری ماساچوست (MIT) ساخته شده است. طراحی ARC با هدف دستیابی به سه برابر مهندسی (تولید سه برابر برق مورد نیاز برای کار با ماشین) در حالی که تقریباً نیمی از قطر راکتور ITER است و ساخت آن ارزان تر است.
ARC برخلاف سایر طرح های کوچک مانند توکاماک کروی ، از طرح پیشرفته توکامک پیشرفته برخوردار است. طراحی ARC با استفاده از آهنرباهای ابررسانای با درجه حرارت بالا (REBCO) به جای سیم کشی مس یا ابررساناهای معمولی در دمای پایین ، در سایر توکاماها بهبود می یابد. این آهن ربا را می توان با قدرت میدان بسیار بالاتر ، 23 T اجرا کرد ، تقریباً میدان مغناطیسی در محور پلاسما را دو برابر می کند. زمان حبس شدن یک ذره در پلاسما با مربع اندازه خطی متفاوت است و چگالی توان با قدرت چهارم میدان مغناطیسی متفاوت است ، بنابراین دو برابر شدن میدان مغناطیسی عملکرد ماشین 4 برابر بزرگتر را ارائه می دهد. اندازه کوچکتر هزینه های ساخت را کاهش می دهد ، اگرچه این تا حدودی با هزینه آهنرباهای REBCO جبران می شود.
استفاده از REBCO همچنین امکان انعطاف پذیری سیم پیچ های آهن ربا را در هنگام کار نکردن دستگاه افزایش می دهد. این مزیت قابل توجهی را می دهد که می توان آنها را "تا کرد" تا امکان دسترسی به فضای داخلی دستگاه را فراهم کند. تحقق این امر هزینه تعمیر و نگهداری را بسیار کاهش می دهد ، که با سایر طراحی ها به طور کلی نیاز به تعمیر و نگهداری از طریق درگاه های دسترسی کوچک با استفاده از دستکاری های از راه دور است. در صورت تحقق ، این امر می تواند ضریب ظرفیت راکتور ، معیار مهمی در هزینه های تولید برق را بهبود بخشد.ARC یک راکتور توکاماک 270 مگاواتی با شعاع اصلی 3.3 متر ، شعاع جزئی 1.1 متر و میدان مغناطیسی محوری 9.2 T. است
نقطه طراحی دارای ضریب افزایش انرژی همجوشی Qp 6 13.6 است (پلاسما 13 برابر بیشتر از مقدار مورد نیاز برای گرم کردن آن انرژی همجوشی تولید می کند) ، اما کاملا غیر القایی است ، با کسر بوت استرپ .
طراحی توسط میدان پیک 23 ~ T روی سیم پیچ فعال می شود. درایو جریان خارجی توسط دو پرتاب کننده RF داخلی با استفاده از 25 مگاوات هیبرید پایین تر و 13.6 مگاوات قدرت سیکلوترون یونی قدرت موج سریع تأمین می شود. درایو جریان حاصل ، یک پلاسمای هسته ای حالت پایدار را فراهم می کند که به دور از محدودیت های مخرب است.
راکتور قوس امکان پذیر نیست؟
این بدان معناست که راکتور قوس به جای تولید گرما ، مستقیماً برق تولید می کند. بنابراین نمی تواند یک راکتور همجوشی گرم ، یا یک راکتور شکافت گرمایی سنتی باشد
راکتور حاوی مقداری نیکل پودر شده (یا همانطور که قبلاً ذکر کردم پالادیوم) ، یک پف گاز هیدروژن و یک کاتالیزور مخفی است. هنگامی که مخلوط با جریان الکتریکی گرم می شود ، یک واکنش مرموز رخ می دهد ، و مقدار زیادی گرمای اضافی تولید می کند. گرما آب را به جوش آورد. بخار می تواند برای چرخاندن توربین برای تولید برق استفاده شود. درست مثل راکتورهای شکافت طبیعی.
برخی از افراد راکتور قوس را به یک راکتور توکامک مرتبط می کنند. ویکی: توکاماک وسیله ای است که از میدان مغناطیسی برای محدود کردن پلاسما به شکل توروس استفاده می کند. دستیابی به تعادل پایدار پلاسما نیاز به خطوط میدان مغناطیسی دارد که به صورت مارپیچ در اطراف توروس حرکت می کنند.
راکتور قوس چگونه کار می کند؟
قسمت دایره ای واکنش دهنده قوس به ما می گوید که ذراتی بسیار پرانرژی وجود دارند که به دلیل تأثیر میدان مغناطیسی بر روی آنها ، در یک مسیر دایره ای حرکت می کنند و بنابراین از طریق برخورد ، انرژی تولید می کنند ، دقیقاً مانند نحوه برخورد برخورد دهنده بزرگ هادرونی در زندگی واقعی.
.راکتور قوس چگونه کار می کند؟
قسمت دایره ای واکنش دهنده قوس به ما می گوید که ذراتی بسیار پرانرژی وجود دارند که به دلیل تأثیر میدان مغناطیسی بر روی آنها ، در یک مسیر دایره ای حرکت می کنند و بنابراین از طریق برخورد ، انرژی تولید می کنند ، دقیقاً مانند نحوه برخورد برخورد دهنده بزرگ هادرونی در زندگی واقعی.پاسخ ساده است ، VASIMR نامیده می شود که بسیار بهتر از رانشگرهای یونی است ، تونی احتمالاً از رانشگرهای یونی استفاده می کند اما یک فناوری که امروز می دانیم یک موشک VASIMR است ، مشابه یون ، از برق و گاز استفاده می کند ، گاز یونیزه می شود سپس به پلاسما تبدیل می شود که بسته به نحوه استفاده از آن بین 1.8-3.7 میلیون درجه گرم می شود ، می تواند مانند یک راننده یونی یا یک راننده موشکی عمل کند. مزیت VASIMR مصرف سوخت بسیار کم است. گاز مورد استفاده هیدروژن است ، یک لباس پیشرفته مانند مرد آهنی می تواند به راحتی از طریق الکترولیز هیدروژن را از هوا استخراج کند ، در نتیجه فشار آب توسط قوچ برای تشکیل آب ، گاز هیدروژن تولید می شود و مستقیماً به چکمه های موشک ارسال می شود. i hope i helped roham hesami smile261 smile260
تصویر

ارسال پست