جایگزینی فشار با بارهای نقطه ای برای تحلیل سازه

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 3263

سپاس: 5494

جنسیت:

تماس:

جایگزینی فشار با بارهای نقطه ای برای تحلیل سازه

پست توسط rohamavation »

آیا جایگزینی فشار با بارهای نقطه ای برای تحلیل سازه اشکالی ندارد؟من سعی دارم یک ساختار بال را در سازه ایستا Ansys تحلیل کنم. در بیشتر نمونه هایی که من تجربه کرده ام، فشار بالابر به طور یکنواخت در زیر بال اعمال می شود یا به بارهای نقطه ای ساده می شود. من 2 سوال در این مورد دارم
آیا اعمال بارهای فشاری روی بال پایینی به صورت - (ضریب بالابر * بار / ناحیه بال) اشکالی ندارد
چگونه می توانم بارهای فشار را با در نظر گرفتن ضریب فشار در سطح بال به دقت اعمال کنم؟
ویرایش 1: بال به 3 قسمت تقسیم می شود، قسمت های میانی دارای یک جعبه اسپار است که به عنوان شکافی برای امتداد اسپار بال های بیرونی عمل می کند. دانستن تنش ها در این اتصال بسیار مهم است
رهام حسامی دانشجوی مهندسی هوافضا دانشگاه لستر درس -تحلیل سازه-فضا-
اگر می خواهید دقیق باشید نه
بالابر عمدتاً با توزیع ناهموار فشار کم در بالای بال ایجاد می شود. این توزیع با طراحی بال شما متفاوت است. در بسیاری از پروفیل ها حتی فشار رو به پایین روی قسمت های بالای بال وجود دارد.
شما باید بال را که شبیه بال شماست، مشخصات، نسبت ابعاد و جارو را جستجو کنید.
بسیاری از بال ها نیز گشتاور تولید می کنند.
البته می توانید بارهای فشاری را با بارهای نقطه ای جایگزین کنید. این دقیقاً همان کاری است که تقریباً هر برنامه FEA که تا کنون نوشته شده است به صورت داخلی برای تجزیه و تحلیل مدل انجام می دهد.
با این حال انجام صحیح آن مستلزم دانستن دقیق چگونگی فرمول بندی عناصر در مدل است. البته افرادی که نرم افزار را نوشته اند همه چیز را در مورد فرمول بندی عناصر می دانند.
تلاش برای انجام آن "با دست" در خارج از برنامه راه خوبی برای "دریافت پاسخ" است، اما هیچ راهی برای تشخیص دقیق بودن آنها برای مفید بودن وجود ندارد.
با دو جواب دیگر کاملا موافقم. من سعی خواهم کرد دیدگاه خود را بیان کنم، که با تجربه یک ساله الفزیرو یا کامران همراه نیست، اما شاید برای برخی از کاربران کمتر پیشرفته (از جمله خودم) راحت تر باشد که با آن ارتباط برقرار کنند.
صرف نظر از اینکه از ANSYS استفاده می‌کنید یا آنالیز را با دست انجام می‌دهید، (تقریبا) همیشه ممکن است یک بار توزیع شده را با یک بار متمرکز جایگزین کنید. البته استثناهای بسیار زیادی وجود دارد.
با این حال، جایگزینی بارهای یکنواخت یا توزیع شده با بارهای متمرکز که همان اثر را ایجاد می کنند، برای مدت طولانی عملی بوده است. بنابراین به عنوان مثال جدول زیر تعداد زیادی از آن جایگزین ها را دارد.
تصویر
اگرچه این از ابتدایی‌ترین کتاب‌های درسی تحلیل استاتیکی گرفته شده است، اما هنگام طراحی و پیش‌بینی اولین سازه‌های هوافضا با FE از همان اصول استفاده می‌شود.
تصویر
مفهوم کلیدی این است که بدانید چه چیزی را می خواهید شبیه سازی کنید و چه رفتاری را پیش بینی کنید. به عنوان مثال. اگر نگران کمانش جهانی یک سازه هستید، معمولاً جایگزینی بار یکنواخت با بار توزیع شده درست است. از طرف دیگر، اگر سعی می کنید "قدرت باربری" ماده را روی یک صفحه تخت پیش بینی کنید، به احتمال زیاد نتایج متفاوتی خواهید گرفت. حدس می‌زنم آنچه می‌خواهم بگویم این است که شما باید بفهمید که چه کاری می‌خواهید انجام دهید و محدودیت ابزارهایتان چیست.
تصویر

ارسال پست