دانلود كتاب عقاید یک دلقک نوشته هاینریش بل “برنده نوبل ۱۹۷۲″

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
DARKENERGY

نام: Melina

محل اقامت: krj_teh

سپاس: 4151

تماس:

دانلود كتاب عقاید یک دلقک نوشته هاینریش بل “برنده نوبل ۱۹۷۲″

پست توسط DARKENERGY »

سلام
ميدونم اين كتاب جاي اصليش در تالار فلسفه هست اما خب همه به اين تالار دسترسي ندارند; به همين خاطر اينجا قرار دادم تا افرادي هم كه عضو نيستن استفاده كنند.
smile072 smile072

يكي از بهترين و پرطرفدارترين كتاب ها smile072

ترجمه:
محمد اسماعيل زاده
----------------
لينك دانلود:
http://www.mediafire.com/download/vn0vc ... k_boll.pdf
درباره کتاب:

کتاب عقاید یک دلقک (به آلمانی: Ansichten eines Clowns)‏ نوشتهٔ هاینریش بل نویسندهٔ آلمانی است که در ۱۹۶۳ نوشته شده‌است
این کتاب از دو دیدگاه مهم قابل بررسی است :
یکی اثرات روانی پس از جنگ و دیگری اهمیت انسان و مقابله با هر چیزی که مانع انسان بودنش است. هاینریش بل به انسان با همه ی اشتباهاتش و سادگی هایش معتقد است و به هر چه که مانع انسانی بودن باشد می تازد.
هانس اشنایر ِ دلقک ، انسانی است بسیار انسان . او با رنگ روغنی بر چهره صادقانه مقابل ریا کاری های جامعه ایستاده است. هانس پروتستان زاده و عاشق ماری است و به قول خودش مرض تک همسری دارد . ماری که کاتولیک است بی دین بودن هانس را نمی تواند بپذیرد ، به دلیل عقاید مذهبیش هانس را ترک می کند . هانس در طول شش سال زندگیش با ماری به عقاید مذهبی او احترام می گذاشت حتی او را صبح زود برای رسیدن به مراسم مذهبیش بیدار می کرد و حاضر بود در مراسم مذهبی کاتولیک ها با او ازدواج کند ولی ماری تنها نبود ، کاتولیک ها همواره در اطرافش حضور داشتند.
برادر هانس کاتولیک شده بود و هانس را که پروتستان زاده ی بی دینی بود را حاضر نبود ببیند او برادرش را دوست داشت و از دیدن او محروم بود

«عقاید یک دلقک» طنزی است عاشقانه که در قالب داستانی بسیار خواندنی به مسائل مختلف می پردازد.

قسمتي از متن:
من داستان کارگری را به آنها گفتم که در نزدیکی ما زندگی می کرد. اسمش فره لینگن بود و با زنی که طلاق گرفته بود و سه تا بچه داشت زندگی می کرد. و حتی مخارج بچه های او را می داد. روزی کشیش پیش فره لینگن آمد و با قیافه ای جدی و لحنی تهدید آمیز از او خواست که "به این عمل خلاف خاتمه بدهد". فره لینگن هم که مرد پرهیزکاری بود، زن زیبا و بچه هایش را از خانه بیرون کرد. همچنین برای آنها گفتم که چطور بعدها زنک برای سیر کردن شکم بچه هایش به فحشا، و فره لینگن، چون او را واقعا دوست داشت، به می خوارگی افتاد.
dalghak.jpg
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

*

آنکه رفت، به حُرمت آنچه با خود برد حقِ بازگشت ندارد

*

آدمی که از آفتابِ صبح گرم نشه، از آفتاب غروب گرم نمیشه

نمایه کاربر
ehsansoltanm

سپاس: 14

تماس:

Re: دانلود كتاب عقاید یک دلقک نوشته هاینریش بل “برنده نوبل ۱

پست توسط ehsansoltanm »

کتابیست بسیار زیبا .یک جمله از کتاب همیشه گوشه ذهنمه اونجایی که میگه ((من از خداپرستان زیاد خوشم نمی آید چون زیادی خودخواه هستن .از شیطان پرستان هم خوشم نمی آید چون زیادی در مورد خدا حرف می زنند))(نقل به تلخیص بودنه عین smile018 )...البته نباید با این جمله در مورد این کتاب و بی اعتقادی نویسنده قضاوت کرد(و البته منم انسان معتقد هستم).بطور کلی شخصیت جالبی داره جناب دلقک ... smile007

آخرین بالا اندازی (Bump) توسط DARKENERGY در دوشنبه ۱۳۹۳/۶/۱۷ - ۱۶:۳۰.
وبلاگ لایف هکر --> http://lifehacker.blog.ir/ smile028 smile204

ارسال پست