روانشناسان بیان داخل

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
DARKENERGY

نام: Melina

محل اقامت: krj_teh

سپاس: 4151

تماس:

Re: روانشناسان بیان داخل

پست توسط DARKENERGY »

علی... نوشته شده:اینم یه سوال

شما تا حالا احساس اضطراب کردید؟ کی؟ راه درمان اضطرب رو چی میدونید؟
والا تا اونجا که من میدونم از راه غیر دارویی زیاد به جایی نمیرسی! اما واسه مثال دوش گرفتن خیلی خوبه یا استراحت تو یه اتاق تاریک کشیدن نفس های عمیق و.... اینا واسه اضطراب های زود گذره اما اگه جدی باشه همیشه داشته باشی راه داروییش چندتا قرص هستش که بهترین تاثیرارو داره مثل Fluxetin . Paroxetine . Venlafaxine . Stablon
البته اولی از راست خیلی عالیه اگه بشه گیرش آورد.البته هرکدوم مخصوص یه جور از حالت های خاصه که اونو باید متخصص تشخیص بده. smile072

*

آنکه رفت، به حُرمت آنچه با خود برد حقِ بازگشت ندارد

*

آدمی که از آفتابِ صبح گرم نشه، از آفتاب غروب گرم نمیشه

نمایه کاربر
foumanvilla

نام: فومن ویلا

محل اقامت: فومن

سپاس: 4

تماس:

پست توسط foumanvilla »

mahboobeh نوشته شده:
foumanvilla نوشته شده:وقتی یکی از اعضای خانواده جلوی پیشرفت علمیتو بگیرهو همش از کاره های علمی آدم انتقاد کنه چطور آدم ادامه بده؟
شما یکم از کارت واسش توضیح بده بگو اهمیتش چیه و چقدر جدیه کارت...ازش بخاه یه بار بهت اعتماد کنه و خودشم کمکت کنه تا بتونی خودتو ثابت کنی...به نظر من اگه خودتم بهش انتقاد کنی که جلو کارتو می گیره بدتر می شه اوضاع!
(من روانشناس نیستما....اگه بدتر شد به من ربطی نداره smile039 )
دیگه همه چی گذشته و مشکل در حال رفع شدنه.
ای کاش هرچی که قلبم میگفت انجام میدادم.نه اینکه هرچی اطرافیانم میگفتند.
مدیر یکی از قسمت های گوگل که ایرانی هم هست گفته به حرف قلبت گوش کن ...

برای تفریحم که شده به کلیپ های دکتر فرهنگ به آدرس http://www.aparat.com/gilmostanad یه سری بزنید خیلیییییییییی جالبه و خنده دار.البته جدیه جدی تو زندگی!
villa reservation >>>> http://www.foumanvilla.ir
fouman & ghalehroudkhan & masouleh

نمایه کاربر
foumanvilla

نام: فومن ویلا

محل اقامت: فومن

سپاس: 4

تماس:

پست توسط foumanvilla »

albert maryam نوشته شده:چطوری بیخیال از زندگی شیم؟
نمیگم حتما بیخیال زندگی نشو
ولی قبل بیخیال شدن میتونی سایت nimkilo.com رو بخونی یا کتابشو بخری بخونی.
جمله پایینو ببین از وبلاگ elmozendegy.blogfa.com

البته آب ریخته را نتوان به كوزه باز گرداند، اما قانونى هم تدوین نشده كه فكرش را منع كرده باشد. اگر عمر دوباره داشتم، مى‌كوشیدم اشتباهات بیشترى مرتكب شوم. همه چیز را آسان مى‌گرفتم. از آنچه در عمر اولم بودم ابله‌تر مى‌شدم. فقط شمارى اندك از رویدادهاى جهان را جدى مى‌گرفتم. اهمیت كمترى به بهداشت مى‌دادم. به مسافرت بیشتر مى‌رفتم. از كوه‌هاى بیشترى بالا مى‌رفتم و در رودخانه‌هاى بیشترى شنا مى‌كردم. بستنى بیشتر مى‌خوردم و اسفناج كمتر. مشكلات واقعى بیشترى مى‌داشتم و مشكلات واهى كمترى.

آخر، ببینید، من از آن آدم‌هایى بوده‌ام كه بسیار مُحتاطانه و خیلى عاقلانه زندگى كرده‌ام، ساعت به ساعت، روز به روز. اوه، البته من هم لحظاتِ سرخوشى داشته‌ام. اما اگر عمر دوباره داشتم از این لحظاتِ خوشى بیشتر مى‌داشتم. من هرگز جایى بدون یك دَماسنج، یك شیشه داروى قرقره، یك پالتوى بارانى و یك چتر نجات نمى‌روم. اگر عمر دوباره داشتم، سبك‌تر سفر مى‌كردم.

اگر عمر دوباره داشتم، وقتِ بهار زودتر پا برهنه راه مى‌رفتم و وقتِ خزان دیرتر به این لذت خاتمه مى‌دادم. از مدرسه بیشتر جیم مى‌شدم. گلوله‌هاى كاغذى بیشترى به معلم‌هایم پرتاب مى‌كردم. سگ‌هاى بیشترى به خانه مى‌آوردم. دیرتر به رختخواب مى‌رفتم و مى‌خوابیدم. بیشتر عاشق مى‌شدم. به ماهیگیرى بیشتر مى‌رفتم. پایكوبى و دست افشانى بیشتر مى‌كردم. سوار چرخ و فلك بیشتر مى‌شدم. به سیرك بیشتر مى‌رفتم.

در روزگارى كه تقریباً همگان وقت و عمرشان را وقفِ بررسى وخامت اوضاع مى‌كنند، من بر پا مى‌شدم و به ستایش سهل و آسان‌تر گرفتن اوضاع مى‌پرداختم.
زیرا من با ویل دورانت موافقم كه مى‌گوید: ا
"شادى از خرد عاقل‌تر است."
villa reservation >>>> http://www.foumanvilla.ir
fouman & ghalehroudkhan & masouleh

نمایه کاربر
behasht

سپاس: 86

تماس:

پست توسط behasht »

بسم الله الرحمن الرحیم
سوالا ت خود را بپرسید با کمک هم انشا الله به لطف خداوند و یاری اشان سعی می کنیم سعی در حل مشکل شما بفرمایم
مى‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند و حال آنكه خدا گر چه كافران را ناخوش افتد نور خود را كامل خواهد گردانيد
و كسانى كه آيات ما را تكذيب كردند به تدريج از جايى كه نمى‏دانند گريبانشان را خواهيم گرفت

خداوند آسمانها و زمين را به حق آفريد قطعا در اين [آفرينش] براى مؤمنان عبرتى است

آيا در [معانى] قرآن نمى‏انديشند اگر از جانب غير خدا بود قطعا در آن اختلاف بسيارى مى‏يافتند (قرآن کریم

کمترین حق خداوند بر انسان این است که در گناهان از نعمات خداوند استفاده نکنیم امام علی(ع)

نمایه کاربر
mahboobeh

محل اقامت: رامسر

سپاس: 381

تماس:

پست توسط mahboobeh »

shahin najafi نوشته شده:چطوری بیخیال از زندگی شیم؟
سریال one litre of tear رو ببین

نمایه کاربر
نوآور

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 1323

پست توسط نوآور »

سلام، تا جائیکه می دانم، اختلالات اضطرابی یکی از گسترده ترین و شایعترین بیماریهای کنونی بشر و مبتلابه همه سنین است. در کوتاه مدت زنان آسیب پذیر ترند و در دراز مدت مردان، استرسهای کوتاه مدت در زندگی را همه تجربه کرده اند. حتی مواقع بلایای طبیعی، نا امنیها، جنگها، گرانیها سطح استرس کل یک جامعه بالا می رود که تبعات زیادی دارد. استرس، ترس از وقوع یک رویداد قریب الوقوع مبهم و ناشناخته است و ریشه در فراگشت (تکامل) دارد. کم آن باعث افزایش کارآئی همه اجزاء بدن می شود از جمله قدرت مدیریت رویدادها و توان پیش بینی انسان برای کسب آمدگی در مواجهه با وضعیتهای احتمالی را بالا می برد؛ ولی اگر اضطراب مضمن شد، واقعا زندگی فرد و اطرافیانش را مختل می کند. فرد دائما گارد جنگی می گیرد (به محرکهای کوچک پاسخ بزرگ میدهد) و بهانه گیر می شود. در حالتهای شدید انواع دردها ، هجوم افکار مزاحم، بی خوابی یا خواب زیاد، پر اشتهائی یا کم اشتهائی مفرط و اختلال در توجه، تمرکز و حافظه سراغ بدن می آید. نوعی از آن موسوم به «اختلال اضطراب فراگیر» بیشتر ریشه در کودکی دارد و عواقب آن تقریبا تا همیشه گریبان فرد و خانواده اش را می گیرد.
البته در برخورد و نگاه اول نمی توانید رفتارهای غیر عادی و اغلب ناگهانی این گونه بیماران را در مخاطبتان تشخیص دهید. گفته می شود علت آن معمولا مرگ عزیزان در سنین کودکی، تغییر محل سکونت یا تحصیل کودک، مشاهده صحنه های نا گوار مثلا مشاهده ذبح حیوانات (خواهشا در این ایام محرم، مواظب بچه های خردسال خود باشید!) از عوامل اصلی ایجاد این بیماری است، عوارضش اغلب به صورت حمله های اضطرابی یا حتی حمله وحشت Panic Attack است (شاید تا چندین بار در شبانه روز)، گاهی به صورت اختلال اضطراب جدائی ظاهر می شود( مثل وحشت کودکان از جدا شدن مادر). در صورت عدم درمان، ممکن است به بروز افسردگی نیز بینجامد. درمان این سطح از بیماری قطعا طولانی مدت و با کمک دارو و همزمان، کمک گرفتن از سایر روشهای روان درمانی است. به دوستان جوانم دلسوزانه توصیه می کنم به ویژه در هنگام انتخاب همسر، به شدت مراقب این بیماری نهان در طرف مقابلتان باشید چون احتمالا ناخواسته، فضای جهنمی را در طول زندگی برایتان فراهم می کنند و در ایران احتمالا هیچ قاضی ، گوشش بدهکار فریادهای شما نخواهد بود!
ایران تبدیل شده به واحه ای دانشگاهی در میان یک برهوت صنعتی

نمایه کاربر
علی...

نام: علی رضازاده

محل اقامت: شیراز

سپاس: 135

پست توسط علی... »

به نظر شما کدام موثر تره استفاده از دارو برای اختلالات روانی یا مشاوره وهمان روان درمانی؟ البته از نظر من بحث مشاوره موثر تره و در واقع باید روح بیمار را باید درمان کرد و بعد از منظر جسمی اون رو درمان کرد ....البته دارو هم در جای خود میتونه مفید باشه ...نظر شما؟
خداونددر آیه ۱۸ سوره زمر می فرماید

کسانی که سخنان را می‌شنوند و از نیکوترین سخن پیروی می‌کنند؛ آنان کسانی هستند که خدا هدایتشان کرده، و آنها خردمندانند.

نمایه کاربر
نوآور

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 1323

پست توسط نوآور »

علی... نوشته شده:به نظر شما کدام موثر تره استفاده از دارو برای اختلالات روانی یا مشاوره وهمان روان درمانی؟ البته از نظر من بحث مشاوره موثر تره و در واقع باید روح بیمار را باید درمان کرد و بعد از منظر جسمی اون رو درمان کرد ....البته دارو هم در جای خود میتونه مفید باشه ...نظر شما؟
همیشه بهترین و سریعترین راه درمان اختلالاتی از این دست، انجام درمان همزمان و هماهنگ متخصص اعصاب و روان (با داروهای روانپزشکی)و نیز روان درمان (با درمانهای گفتاری) است.
آخرین ویرایش توسط نوآور سه‌شنبه ۱۳۹۱/۱۰/۵ - ۲۰:۳۶, ویرایش شده کلا 1 بار
ایران تبدیل شده به واحه ای دانشگاهی در میان یک برهوت صنعتی

نمایه کاربر
علی...

پست توسط علی... »

نوآور نوشته شده:
علی... نوشته شده:به نظر شما کدام موثر تره استفاده از دارو برای اختلالات روانی یا مشاوره وهمان روان درمانی؟ البته از نظر من بحث مشاوره موثر تره و در واقع باید روح بیمار را باید درمان کرد و بعد از منظر جسمی اون رو درمان کرد ....البته دارو هم در جای خود میتونه مفید باشه ...نظر شما؟
همیشه بهترین و سریعترین راه درمان اختلالاتی از این دست، کار در مانی همزمان و هماهنگ متخصص اعصاب و روان (با داروهای روانپزشکی)و نیز روان درمان (با درمانهای گفتاری) است.
بلی موافقم ......البتهدر اصل این فرد است که باید طرز نگاهش به زندگی عوض شود ..اگر شخص خودش نخواد به خودش کمک کنه بهترین روانشناسان هم نمیتونند بهش کمک کنند.

کسانی که سخنان را می‌شنوند و از نیکوترین سخن پیروی می‌کنند؛ آنان کسانی هستند که خدا هدایتشان کرده، و آنها خردمندانند.

نمایه کاربر
behasht

سپاس: 86

تماس:

پست توسط behasht »

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم جمیعا

ببخشید روانشناسا بیان تو یعنی چی؟ یعنی این انجمن اینقدر روانشناس و مشاوره داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ smile022

روانشناسی کار راحتی نیست و با درسو کتاب و مدرک هم به دست نمی آید شخص روانشناس هم باید تجربه کافی داشته باشه و هم با افراد مختلف برخورد کرده باشه و خودش صاحب نظر باشه نه کتاب دیگران رو بخوه اسز سر اون یه چیز بگه
دانستن اصل های روانشناسی مهم نیست بلکه اجرا آنها به موقع مهمه

مثال می زنم مثلا زاویه دید به توجه حرف سنگو مهمه(مقدار 15تا25 درجه زاویه دید رو به بالا برای جلب توجه به سخن سخنران بسیار کاربردی است همانطور که می بینید این اصل در منبر ه و در کنفرانسها هم رعایت می شود)اما گاهی شخص روانشناس با توجه به محیط یک بار می بینی از اونبالا می یاد پایین تانوعی دیگر روی افراد تاثیر بگذارد
روانشناسی می گویید زاویه دید ما فرد می گویید تاثییر روانی حرکت

یک مثال زدم عامیانه توضیح دادم اما می تونه گاهی پیچیده تر هم باشه
پس بی خود نیایم روانشناسی رو لکه دار کنیم من خودم سالهای سال تلاش کردم تا بتونم قسمتهایی از رواشناسی رو نمی گم مسلط اما کمی مورد مطالعه قرار بدهم
مى‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند و حال آنكه خدا گر چه كافران را ناخوش افتد نور خود را كامل خواهد گردانيد
و كسانى كه آيات ما را تكذيب كردند به تدريج از جايى كه نمى‏دانند گريبانشان را خواهيم گرفت

خداوند آسمانها و زمين را به حق آفريد قطعا در اين [آفرينش] براى مؤمنان عبرتى است

آيا در [معانى] قرآن نمى‏انديشند اگر از جانب غير خدا بود قطعا در آن اختلاف بسيارى مى‏يافتند (قرآن کریم

کمترین حق خداوند بر انسان این است که در گناهان از نعمات خداوند استفاده نکنیم امام علی(ع)

نمایه کاربر
hhamid

سپاس: 48

تماس:

پست توسط hhamid »

به گمان من بهترين روش ، بررسي روانكاوانه ي شخص بيمار است تا جاييكه به منشا آن بيماري پي ببريم.
مطمئنا انتظار نداريد كه تمام گمانه زني ها و آزمايشات و شرح جلسات مشاوره را در اينجا كپي پيست كنيم؟
رويايي كه جزئياتش به اندازه ي بيداري باشد ... رنج و لذت را دو برابر مي كند.

زندگي يك تصادف و بي رنگ است . آنچه مي بينيم عبور اين صحنه ي بي رنگ از شيشه هاي رنگي تفكرات و عقايدماست.

نمایه کاربر
علی...

پست توسط علی... »

hhamid نوشته شده:به گمان من بهترين روش ، بررسي روانكاوانه ي شخص بيمار است تا جاييكه به منشا آن بيماري پي ببريم.
مطمئنا انتظار نداريد كه تمام گمانه زني ها و آزمايشات و شرح جلسات مشاوره را در اينجا كپي پيست كنيم؟
نه.ولی میتونیم در مورد مسایل روانشناسی بالاخره یک سری اطلاعات بگیریم...در ضمن کسانی که مشکل دارند که مربوط به روانشناسی میشه میتونند سوال کندد بالاخره یه مختصر جوابی بگیرند از روانشناسان این سایت......

البته کار روانشناسانان همچین خیلی پیچیده هم نیست بنده خودم پیش چند روانشناس رفتم وصحبت کردم.

نمایه کاربر
hhamid

تماس:

پست توسط hhamid »

چه كسي گفت پيچيده است؟
بايد گفت دقيق است. بحث در مورد روانشناسي البته كه مي تواند مفيد باشد اما نمي توان به سادگي برداشت هاي درماني از آن كرد.

زندگي يك تصادف و بي رنگ است . آنچه مي بينيم عبور اين صحنه ي بي رنگ از شيشه هاي رنگي تفكرات و عقايدماست.

نمایه کاربر
hhamid

تماس:

پست توسط hhamid »

behasht نوشته شده:شخص روانشناس هم باید تجربه کافی داشته باشه و هم با افراد مختلف برخورد کرده باشه
نه الزاما دوست من. تحليل ها اگر به حد كافي دقيق باشند يا با مطالعه ي اسناد ( ذخيره ي صوتي يا ... ) مي توان آ» برخورد را كه مي گوييد بازسازي كرد.
behasht نوشته شده:دانستن اصل های روانشناسی مهم نیست بلکه اجرا آنها به موقع مهمه
متوجه منظورتان از اجرا كردن اصل نشدم متاسفانه.
behasht نوشته شده:پس بی خود نیایم روانشناسی رو لکه دار کنیم
باز هم درك نكردم. لطفا كمي توضيح دهيد.
سپاس

نمایه کاربر
Angel!

سپاس: 955

پست توسط Angel! »

foumanvilla نوشته شده:نمیگم حتما بیخیال زندگی نشو
ولی قبل بیخیال شدن میتونی سایت nimkilo.com رو بخونی یا کتابشو بخری بخونی.
جمله پایینو ببین از وبلاگ elmozendegy.blogfa.com

البته آب ریخته را نتوان به كوزه باز گرداند، اما قانونى هم تدوین نشده كه فكرش را منع كرده باشد. اگر عمر دوباره داشتم، مى‌كوشیدم اشتباهات بیشترى مرتكب شوم. همه چیز را آسان مى‌گرفتم. از آنچه در عمر اولم بودم ابله‌تر مى‌شدم. فقط شمارى اندك از رویدادهاى جهان را جدى مى‌گرفتم. اهمیت كمترى به بهداشت مى‌دادم. به مسافرت بیشتر مى‌رفتم. از كوه‌هاى بیشترى بالا مى‌رفتم و در رودخانه‌هاى بیشترى شنا مى‌كردم. بستنى بیشتر مى‌خوردم و اسفناج كمتر. مشكلات واقعى بیشترى مى‌داشتم و مشكلات واهى كمترى.

آخر، ببینید، من از آن آدم‌هایى بوده‌ام كه بسیار مُحتاطانه و خیلى عاقلانه زندگى كرده‌ام، ساعت به ساعت، روز به روز. اوه، البته من هم لحظاتِ سرخوشى داشته‌ام. اما اگر عمر دوباره داشتم از این لحظاتِ خوشى بیشتر مى‌داشتم. من هرگز جایى بدون یك دَماسنج، یك شیشه داروى قرقره، یك پالتوى بارانى و یك چتر نجات نمى‌روم. اگر عمر دوباره داشتم، سبك‌تر سفر مى‌كردم.

اگر عمر دوباره داشتم، وقتِ بهار زودتر پا برهنه راه مى‌رفتم و وقتِ خزان دیرتر به این لذت خاتمه مى‌دادم. از مدرسه بیشتر جیم مى‌شدم. گلوله‌هاى كاغذى بیشترى به معلم‌هایم پرتاب مى‌كردم. سگ‌هاى بیشترى به خانه مى‌آوردم. دیرتر به رختخواب مى‌رفتم و مى‌خوابیدم. بیشتر عاشق مى‌شدم. به ماهیگیرى بیشتر مى‌رفتم. پایكوبى و دست افشانى بیشتر مى‌كردم. سوار چرخ و فلك بیشتر مى‌شدم. به سیرك بیشتر مى‌رفتم.

در روزگارى كه تقریباً همگان وقت و عمرشان را وقفِ بررسى وخامت اوضاع مى‌كنند، من بر پا مى‌شدم و به ستایش سهل و آسان‌تر گرفتن اوضاع مى‌پرداختم.
زیرا من با ویل دورانت موافقم كه مى‌گوید: ا
"شادى از خرد عاقل‌تر است."
mahboobeh نوشته شده:سریال one litre of tear رو ببین
سپاس !
اما برخی اوقات بیخیالی خودش خیال میاره!
برخی از افکار هست که نمیشه بیخیالشون شد!
و بعضی از دردهارو هیچوقت نمیشه فراموش کرد چون باهاتن!
و هزارتا موضوع دیگه !
مطالب جالب و راهنمایی خوبی بود برای ثانیه ای لبخند ! smile072

ارسال پست