وقتی هوپا، جوان بود ...

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
ghazal

سپاس: 31

وقتی هوپا، جوان بود ...

پست توسط ghazal »

افج!... دو سه سال پیش ...

پین
خروش
پالسار
هرمز پگاه
اخشیک
کاسمالوجیست
هر از گاه ادمین و کلودی اسکای
آشویس
چهار بعدی
نوید
غزل ... غزل هوپا! ...
دوستان ...

موسیقی می شنیدیم گاهی ... حرف می زدیم گاهی ... کل کل می کردیم گاهی ... دعوایمان می شد یعضی وقت ها ... یاد می گرفتیم همیشه. بزرگ می شدیم! ... بال در می آوردیم ... یک "استاد" پین می گفتیم صد تا کیف می کردیم! ...

حالا هر چقدر دلت می خواهد خالی ببند و از دل تنگت بگو ... آن روز ها نخواهد آمد، اگر باور نداری یک نگاه بنداز انجمن رها ... البته نابغه هاش فقط می تونن بیان بگن بهترین فیلمی که دیدن چی بوده ... گور بابای فیزیک! ... دور همیم هر طور دلمان خواست مشاعره می کنیم اصلا! به شما چه که کجا رفتیم؟ ... آخ! نگو هوپا بر می گردی ... نگو! ...

نمایه کاربر
atlantis

نام: داود

محل اقامت: تهران

سپاس: 18

تماس:

Re: وقتی هوپا، جوان بود ...

پست توسط atlantis »

ghazal نوشته شده:افج!... دو سه سال پیش ...

پین
خروش
پالسار
هرمز پگاه
اخشیک
کاسمالوجیست
هر از گاه ادمین و کلودی اسکای
آشویس
چهار بعدی
نوید
غزل ... غزل هوپا! ...
دوستان ...

موسیقی می شنیدیم گاهی ... حرف می زدیم گاهی ... کل کل می کردیم گاهی ... دعوایمان می شد یعضی وقت ها ... یاد می گرفتیم همیشه. بزرگ می شدیم! ... بال در می آوردیم ... یک "استاد" پین می گفتیم صد تا کیف می کردیم! ...

حالا هر چقدر دلت می خواهد خالی ببند و از دل تنگت بگو ... آن روز ها نخواهد آمد، اگر باور نداری یک نگاه بنداز انجمن رها ... البته نابغه هاش فقط می تونن بیان بگن بهترین فیلمی که دیدن چی بوده ... گور بابای فیزیک! ... دور همیم هر طور دلمان خواست مشاعره می کنیم اصلا! به شما چه که کجا رفتیم؟ ... آخ! نگو هوپا بر می گردی ... نگو! ...
smile072 smile072

الان چنتا اتفاق نگران کننده افتاده یکی اینکه کسایی که خوب بودن و یه چیزایی حالیشون بود تقریبا همه رفتن.بعدیش اینکه بیشتر شبیه کودکستان شده با توجه به سن و سال اعضا و تایپیکهایی که میذارن.و اینکه تعداد اعضا کم شده و افراد آنلاین در هر لحظه خیلی کمه..

PETERAXON

سپاس: 6

پست توسط PETERAXON »

امگا رو از قلم انداختي!

هوپا هم خز شد
مثل خيلي چيزاي ديگه

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

وقتی هوپا جوون بود پیری میکرد:
ghazal نوشته شده:هرمز پگاه
atlantis نوشته شده:شبیه کودکستان
و موقع پیری بچگی!
فسوسا!

نمایه کاربر
alisafasafa

نام: alisafa

سپاس: 46

تماس:

پست توسط alisafasafa »

هی...............یادش بخیر!!!!!!!!!!!!!!!
علییییییییییی......................هورااااااااااااااا
mohandeseelectronic.blogfa.com

نمایه کاربر
metra70

نام: مصطفی

سپاس: 96

پست توسط metra70 »

دوست عزیز،شرایط جامعه اینگونه شده که جز افراد کم سن وسال یا بدون مشغله کسی دیگری نمی تواند به مکان های علمی سر بزند
امروزه اینقدر مشکلات زیاد شده که دیگر جایی برای فکر به مسائل علم نمی ماند،فکر گوشت 40 هزار تومن،شهریه این ترم رو چی کار کنم،
چه جوری تا آخر این ماه دخل وخرج رو بهم برسونم،چه جوری هزینه رفت وآمدم رو تنظیم کنم،یادم باشه کار فلانی رو انجام بدم......
اینقدر امروزه مشغله های بیخودی واضافی وارد زندگی ما کردند که دیگه جایی برای فکر کردن به دو گانگی موج-ذره با یک بسته فوتونی
نمی ماند،اینقدر مشکلاتمان رو زیاد کردند دیگه جایی برای فکر کردن به لاینبیز و عدد مرسن و هیوم وکانت و قضیه ویلسون و.... نمیونه
خواهر من فکر کردی آقای ترابزاده(خروش) یا پین رفتن پی عشق وکیفشون؟ نه خیر رفتن پی پر کردن چاله چوله های زندگیشون
فکر کردی MRT کجا رفته؟ اصلا میدونی چرا سایت اینقدر دیر به دیر آپ میشه؟ چون باید اول بتونن شکمش رو سیر کنن و زندگیش روبچرخونن
فکر کردین الان همون 10 سال پیش است؟ اینجا مثل جنگل شده، تو جنگل که علم کجا معنی نداره؟! اینجا باید بکشی تا تا کشته نشی،باید مردم رو غارت کنی تا زنده بمونی
زمانی افراد میتونن به مباحث علمی فکر کنند که دیگه حداقل دیگه فکر اینکه امروز از چجوری پول غذا رو در بیارم رو نداشته باشند!!
فقط تنها کسانی که کم سن وسالند عاری از این مشغله ها هستن وتنها اونا میتونن بیان اینجا ودر حد خودشون،به چیز هایی که علاقه دارن حرف بزنن
پس ایرادی هم بر اونا جایز نیست
تصویر

ضعيف‌الاراده كسي است كه با هر شكستي بينش او نيز عوض شود. (ادگار‌ آلن‌پو)

میترا از ایزدان باستانی ایرانیان پیش از روزگار زرتشت است، که معنی عهد و پیمان و محبت و خورشید نیز می‌دهد. نماد او خورشید می‌باشد،انتخاب نام کاربری بنده هم به همین سبب است،با عرض معذرت؛ خواهشمند است عده ای از دوستان پیغام های بیهوده نگذارند
درباره خدایان باستانی بیشتر بخوانید

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

دلت بدجوری خونین مالیه.

نمایه کاربر
Anne Shirley

محل اقامت: آنجا که خورشید بر می آید

سپاس: 41

پست توسط Anne Shirley »

یادش بخیر!
یهو دلم گرفت اومدم بعد چند ماه سربزنم دیدم همه چی یه جور دیگه ست...

می گین همه کسایی که علمی تر فکر می کردن از هوپا رفتن، کاش فقط تو هوپا جا واسه این آدما نبود، الان دیگه تو جامعه هم اونایی برنده اند که واو به واو کتابای درسی رو حفظن ولی اگه یه کلمه اون ور تر ازشون بپرسی هنگ می کنن. همه جا پر شده از این آدما
همه چیز غربالی شده برای قربانی کردن افرادی که خدایی نکرده یه ذره علمی ترند!...
آنکه با کتاب آرامش یابد هیچ آرامشی را از دست نداده است.
امام علی(ع)

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

پست توسط aalireza »

metra70 نوشته شده:دوست عزیز،شرایط جامعه اینگونه شده که جز افراد کم سن وسال یا بدون مشغله کسی دیگری نمی تواند به مکان های علمی سر بزند
امروزه اینقدر مشکلات زیاد شده که دیگر جایی برای فکر به مسائل علم نمی ماند،فکر گوشت 40 هزار تومن،شهریه این ترم رو چی کار کنم،
چه جوری تا آخر این ماه دخل وخرج رو بهم برسونم،چه جوری هزینه رفت وآمدم رو تنظیم کنم،یادم باشه کار فلانی رو انجام بدم......
اینقدر امروزه مشغله های بیخودی واضافی وارد زندگی ما کردند که دیگه جایی برای فکر کردن به دو گانگی موج-ذره با یک بسته فوتونی
نمی ماند،اینقدر مشکلاتمان رو زیاد کردند دیگه جایی برای فکر کردن به لاینبیز و عدد مرسن و هیوم وکانت و قضیه ویلسون و.... نمیونه
خواهر من فکر کردی آقای ترابزاده(خروش) یا پین رفتن پی عشق وکیفشون؟ نه خیر رفتن پی پر کردن چاله چوله های زندگیشون
فکر کردی MRT کجا رفته؟ اصلا میدونی چرا سایت اینقدر دیر به دیر آپ میشه؟ چون باید اول بتونن شکمش رو سیر کنن و زندگیش روبچرخونن
فکر کردین الان همون 10 سال پیش است؟ اینجا مثل جنگل شده، تو جنگل که علم کجا معنی نداره؟! اینجا باید بکشی تا تا کشته نشی،باید مردم رو غارت کنی تا زنده بمونی
زمانی افراد میتونن به مباحث علمی فکر کنند که دیگه حداقل دیگه فکر اینکه امروز از چجوری پول غذا رو در بیارم رو نداشته باشند!!
فقط تنها کسانی که کم سن وسالند عاری از این مشغله ها هستن وتنها اونا میتونن بیان اینجا ودر حد خودشون،به چیز هایی که علاقه دارن حرف بزنن
پس ایرادی هم بر اونا جایز نیست
همه چیز رو به‌نظرِ من نباید به وضعِ بدِ اقتصادیِ دنیایِ واقعی ترجمه کرد. مثلاً خروش که اصلاً ایران نبود! یا MRT که به‌خاطرِ سیخونک‌خوردنِ عقیدتی از این انجمن رفت (کتمان نمی‌کنم که با رفتنش بارِ علمیِ انجمن رو برد بالا). به‌نظرِ من سوادِ مزخرفِ‌ اعضا هم مسئله‌ست. من نمی‌گم سوادم بالاست، ولی هوپا رو انشاالله به‌عنوانِ کلاسِ درسِ پرورشی یا دینی درنظر نگرفتم، یا این‌که با خوندنِ کتاب قصه‌هایِ هاوکینگ نظریه‌پرداز نشدم.
من همیشه انجمنِ physicsforums رو ایده‌آل قرار دادم. با بیرون انداختنِ فیزیک‌خوانانِ خردسال یا ترول‌ها جا باز شده برای دانش‌جویان و حتی دانش‌جویانِ‌ دکترایِ فیزیک... در نظر بگیر یه دانشجویِ دکترایِ‌ فیزیکِ نظری بیاد تو هوپا و ببینه بغل دستش یه‌نفر مهبانگ رو رد کرده چون E متناسبه با عکسِ لاندا. smile031

نمایه کاربر
metra70

نام: مصطفی

سپاس: 96

پست توسط metra70 »

علی رضا جان من همه چی رو به وضع بد اقتصادی نمی خوام ربط نمی دم، بلکه واقعیت این هست که همه چی داره کم کم رو به نابودی
میره ونه تنها همه چی داره به فساد کشیده میشه؛ ما هم هر چقدر سعی کنیم اینجا خودمون رو مستثنی نگه داریم،خواه یا ناخواه هر کدام
در زندگی واقعی مان با جامعه تعامل داریم و این هم به هیچ وجه قابل انکار نیست که هر کدام از ما بخشی از حرف هایمان در این تاپیک الهام گرفته از واقعیت های زندگی ماست، اگر امروز از مسائل فیزیک و شیمی و ریاضی و پزشکی وفلسفه و.... را به هر نحوه ممکن با
دین و مسائل دینی می خواهیم حل کنیم نیازی به موشکافی نیست فقط کافی هست کنترل تلویزیون رسمی ایران رو بدست بگیرید
تا خود شما هم مثل دوستان مغزتان یه تکونی بخورد،استاد درس نظریه آنتن ها به جای اینکه به فکر طراحی فیلتر برای آنتن‌های دو مخروطی
باشد به فکر فروختن عسل هایی است که از شهرستان آورده!! علت این امر چیست؟به نظر شما مشکلات اقتصادی نیست؟ مشکل از کجاست؟
واما درباره آقای ترابزاده ایشون بخشی از زندگیشون در ایران بود وهمچنین چیزی رو که از آقای طباطبایی خودم شنیدم گفت برای گذراندن
امورات زندگی از فعالیتم در اینترنت کم شده، مسائل عقیده ای فقط دلیلی برای رفتن آقای طباطبایی از هوپا بود،همچنین نظر شما درباره جناب طباطبایی قابل احترام است ولی نظر همه مسلما این نیست.
اما بحث من این است که این قبیل مشکلات و عوض شدن قالب اکثر مباحث و نوع برخورد در آن ها تقصیر افراد نیست ومشکل اصلی
در جامعه است و نباید به کاربران به خاطر طرز فکرشان ایرادی گرفت چرا که این افکار شکل گرفته از جامعه است smile072
*******************************************************************************************
علی رضا جان شما در سوئیس نشسته ای وصدایت از جای گرم بلند می شود :lol:
تصویر

ضعيف‌الاراده كسي است كه با هر شكستي بينش او نيز عوض شود. (ادگار‌ آلن‌پو)

میترا از ایزدان باستانی ایرانیان پیش از روزگار زرتشت است، که معنی عهد و پیمان و محبت و خورشید نیز می‌دهد. نماد او خورشید می‌باشد،انتخاب نام کاربری بنده هم به همین سبب است،با عرض معذرت؛ خواهشمند است عده ای از دوستان پیغام های بیهوده نگذارند
درباره خدایان باستانی بیشتر بخوانید

نمایه کاربر
aalireza

پست توسط aalireza »

metra70 عزیز حق کاملاً با شماست. منتهی من گفتم «وضعِ بدِ «اقتصادی»ِ دنیایِ واقعی» کاملاً دقیق نیست و باید گفت «وضعِ بعدِ دنیایِ واقعی»، مشکلاتِ اقتصادی خودشون انشاالله از جاهایِ دیگه‌ای سرچشمه می‌گیرن که مطرح کردنش این‌جا طنزه...

+ من آبان‌ماه رفتم رفیق؛ جسارتاً قرار نیست یادم بره تو این پنج ماه. smile039 جام هم الان نه‌تنها گرم نیست، بلکه کاملاً هم یخ هست!

نمایه کاربر
7Aseman

سپاس: 6

پست توسط 7Aseman »

سلام
یه سوا در مورد آقای طباطبایی؛ ایشون در سایت خودشون گفته بودند که تحصیلات دانشگاهی ندارند!!! درسته یا شوخی کردند؟؟؟ smile041
انيشتين:
1.اگر انسان ها در طول عمر خويش ميزان كاركرد مغزشان يك ميليونيوم معده شان بود اكنون كره زمين تعريف ديگري داشت.
آدرس وبم:

نمایه کاربر
aalireza

پست توسط aalireza »

mkhamedi نوشته شده:سلام
یه سوا در مورد آقای طباطبایی؛ ایشون در سایت خودشون گفته بودند که تحصیلات دانشگاهی ندارند!!! درسته یا شوخی کردند؟؟؟ smile041
چرا از خودشون سؤال نمی‌کنید؟ اگه انشاالله نظرِ بنده رو می‌خوایید، برایِ تسلط به‌فیزیکِ ورژنِ MRT و بقیه‌یِ نوابیغِ این مرزوبوم انشاالله نداشتنِ تحصیلاتِ دانشگاهی نه تنها نقطه‌یِ ضعف نیست بلکه از معدود نکاتِ الزامیه.... بررسیِ تحلیلیِ جهنّم و ساختارِ ترمودینامیکیِ اون، شناختِ آناتومیِ موجوداتِ ناشناخته، استنتاجِ فرشته بودنِ کهکشان‌ها، کربن‌سنجی‌کردنِ کشتی‌هایِ نوح و امثالهم - که هیبتشون با یک «مترِش کن!» به‌سبکِ ملانصردین تماماً به‌لرزه در میاد- انشالله نیازی به سوادِ دانشگاهی نداره.

ارسال پست