خون پلاستيكي

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

خون پلاستيكي

پست توسط COSMOLOGIST »

دانشمندان موفق به تهيه خون پلاستيكي شده‌اند كه در موارد اضطراري مي‌تواند به صورت خون جايگزين مورد استفاده قرار گيرد.

به گزارش پايگاه اينترنتي بي‌بي‌سي نيوز، پژوهشگران دانشگاه شفيلد اين ابداع خود را امتياز بزرگي در مناطق جنگي مي‌دانند.

اين خون مصنوعي سبك است و نيازي به خنك نگه داشتن آن نيست و علاوه برآن مدت طولاني‌تري قابل نگهداري است.

خون جديد از مولكول‌هاي پلاستيكي تهيه شده است كه هسته آنها يك اتم آهن است مانند هموگلوبين كه مي‌تواند اكسيژن را در داخل بدن حمل كند.

دانشمندان مي‌گويند توليد اين خون مصنوعي ارزان است و درصدد تهيه نمونه اوليه‌اي هستند كه براي آزمايشهاي زيستي مناسب باشد.

دكتر لنس تيمن از گروه شيمي دانشگاه شفيلد مي‌گويد بسياري از افراد كه در اثر يك حادثه در جايي به دام افتاده‌اند يا در ميدان جنگ زخمي شده‌اند و امكان دريافت خون را ندارند بر اثر جراحات سطحي جان مي‌سپارند.

ذخيره‌سازي اين نوع خون بسيار آسانتر از خون طبيعي است به همين خاطر امكان حمل و نقل مقادير عظيمي از اين خون با آمبولانس و نيروهاي نظامي وجود دارد.

يك نمونه از نمونه اوليه خون مصنوعي از ‪ ۲۲‬ماه مه در موزه علوم لندن در نمايشگاه تاريخ پلاستيك به نمايش گذاشته خواهد شد.

منبع : خبرگزاري جمهوري اسلامي .

aliagha

محل اقامت: سیاره زمين

پست توسط aliagha »

من قبلا در اینباره شنیده بودم که خون مصنوعی تولید کرده اند ولی فکر کنم 3 یا 4 ساله که خون مصنوعی تولید کرده اند آخه 3 - 4 سال پیش یه برنامه تلویزیونی در این باره دیدم ولی یه فرقی با خون طبیعی داره تو اون برنامه دیدم روی موش آزمایشگاهی آزمایش کرده بودند چشم موشه سفید شده بود!!

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

فكر ميكنم الان ديگه به توليد انبوه رسيده باشه . آخه اين خبر مال همين امروزه .

ارسال پست