خلیج فارس در آینده مرداب می شود

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
sanatjou

پست توسط sanatjou »

آلودگی های روزافزون آب دریا در آینده خلیج فارس را به مرداب تبدیل می كند.
پرویز كردوانی یكی از اساتید دانشگاه تهران در حاشیه نشست علمی جایگاه خلیج فارس در تحولات استراتژیك جهان در بندرعباس با بیان این مطلب گفت: بیشترین آلودگی شیمیایی آب های خلیج فارس مربوط به نفت و مواد نفتی است. به دلیل كاهش ورودی آب شیرین و افزایش رسوبات در كف دریا، خشك كردن سطوحی از دریا و ورود آب آلوده، روز به روز میزان آلودگی این منطقه شدیدتر می شود. این آلودگی ها بر روی شرایط محیطی بویژه بر بیوسنوز تأثیر بسزایی دارد.
كردوانی در بخش دیگری از سخنان خود از كشت هیدرو پونیك (Hydroponic) جلبك در مناطق ساحلی خبر داد و افزود: با كشت هیدروپونیك جلبك تحولی عظیم در اقتصاد كشور به ویژه مناطق ساحلی كه به لحاظ مراتع و علوفه فقیر هستند، ایجاد می شود. همچنین با كشت هیدروپونیك، جلبك جنگل های با ارزش مانگرو كه به عنوان علوفه دام مورد تهاجم و غارت قرار گرفته است، نجات می یابند. به گزارش فارس این استاد دانشگاه با بیان این كه از دریای عمان و خلیج فارس می توان برای تولید علوفه از طریق كشت جلبك ها بهره گرفت، ادامه داد: با پخش كردن تخم جلبك كه در آزمایشگاه های مخصوص تولید و تكثیر آماده است می توان در سطح دریا كشاورزی كرد.

منبع : روزنامه ايران (http://www.iran-newspaper.com)
اى خدا، من باید از نظر علم از همه برتر باشم تا مبادا كه دشمنان مرا از این راه طعنه زنند.
باید به آن سنگدلانى كه علم را بهانه كرده و به دیگران فخر مى فروشند ثابت كنم كه خاك پاى من هم نخواهند شد.
باید همه آن تیره دلان مغرور و متكبر را به زانو درآورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین فرد روى زمین باشم.

( یادداشت های شخصی دکتر چمران در آمریکا )

نمایه کاربر
پزشك آينده

سپاس: 1

Re: خلیج فارس در آینده مرداب می شود

پست توسط پزشك آينده »

ممنون يه قسمتش تاسف برانگيز و يه قسمتش خوشحال كننده بود.حالا كاري برا جلوگيري از آلودگي بيشتر آب خليج فارس نكردن؟

نمایه کاربر
sanatjou

Re: خلیج فارس در آینده مرداب می شود

پست توسط sanatjou »

پزشك آينده نوشته شده:ممنون يه قسمتش تاسف برانگيز و يه قسمتش خوشحال كننده بود.حالا كاري برا جلوگيري از آلودگي بيشتر آب خليج فارس نكردن؟
کارهایی کردن , ولی نه جدی !
اى خدا، من باید از نظر علم از همه برتر باشم تا مبادا كه دشمنان مرا از این راه طعنه زنند.
باید به آن سنگدلانى كه علم را بهانه كرده و به دیگران فخر مى فروشند ثابت كنم كه خاك پاى من هم نخواهند شد.
باید همه آن تیره دلان مغرور و متكبر را به زانو درآورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین فرد روى زمین باشم.

( یادداشت های شخصی دکتر چمران در آمریکا )

ارسال پست