"همه خواص ترمودینامیکی سیستم ما"؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 2533

سپاس: 4630

جنسیت:

تماس:

"همه خواص ترمودینامیکی سیستم ما"؟

پست توسط rohamavation »

بنابراین در معادله ΔU=q+w w=0 و ΔU=q. انرژی داخلی برابر با گرمای سیستم است. گرمای اطراف افزایش می یابد، بنابراین گرمای سیستم کاهش می یابد زیرا گرما ایجاد نمی شود و از بین نمی رود
چرا آنتروپی، فشار و پتانسیل شیمیایی "همه خواص حرارتی هستند؟" در مورد$ T، U، V$ چطور؟ این ممکن است ربطی به به اصطلاح «متغیرهای طبیعی» داشته باشد. مطمئن نیستم.
توجه داشته باشید که شرودر در مورد تابع پارتیشن متعارف صحبت می کند. تابع پارتیشن مربوط به مجموعه متعارف. گروه متعارف با دانش آن کمیت ها مشخص می شود، «ترمودینامیک تعادل و غیرتعادل مجموعه متعارف مربوط به دانش دقیق حجم، V، تعداد مولکول‌ها، N، و همچنین مقدار متوسط همیلتونین E (یک کمیت آماری) است.
همچنین دمای T همان مقدار $\beta=\dfrac{1}{kT}$ را که برای محاسبه تابع پارتیشن به آن نیاز دارید را تعیین می کند. بنابراین، برای محاسبه$ P، μ، S$ و غیره باید قبلاً همه این مقادیر را بدانید
در هر مجموعه شما مقادیری دارید که باید ثابت شوند و مقادیری که می توان در صورت ثابت بودن آن مقادیر محاسبه کرد.
پایداری ترمودینامیکی و اینرسی
تفاوت بین پایداری ترمودینامیکی و جنبشی
واکنش (که در آن مخلوط واکنش از نظر ترمودینامیکی ناپایدار اما از نظر جنبشی بی اثر است) تمایل دارد همانطور که با تغییر آنتروپی کل مثبت نشان داده می شود پیش رود، اما هیچ اتفاقی نمی افتد زیرا سرعت واکنش به دلیل Ea بالا بسیار کند است و قابل توجه نیست.
آیا این بدان معناست که واکنش در حال انجام است اما ما آن را به دلیل کندی آن نمی بینیم یا اینکه واکنش در وهله اول انجام نمی شود؟
واکنش می تواند از نظر ترمودینامیکی ناپایدار (مطلوب) باشد نه تنها به دلیل تغییر آنتروپی مثبت، بلکه به دلیل تغییر آنتالپی منفی، که هر دو منجر به انرژی آزاد منفی می شوند. پایداری ترمودینامیکی با تفاوت بین انرژی پتانسیل محصولات و واکنش دهنده ها تعیین می شود. اگر نتیجه منفی باشد، گفته می شود که واکنش مطلوب است و بالعکس.
با این حال، این چیزی در مورد سرعت واکنش نمی گوید. سرعت واکنش یا سینتیک واکنش با در نظر گرفتن یک مرحله میانی در مسیر از واکنش دهنده ها به محصولات، یعنی حالت گذار تعیین می شود. اگر اختلاف بین انرژی پتانسیل حالت گذار و واکنش دهنده ها خیلی زیاد باشد، واکنش بسیار کند خواهد بود. برعکس، اگر تفاوت کم باشد، واکنش خیلی سریع انجام می شود.
در اینجا یک سوال مطرح می شود: واکنش دهنده ها انرژی لازم برای رسیدن و عبور از حالت گذار را از کجا دریافت می کنند؟
پاسخ این است که در واقع تعدادی از مولکول ها این انرژی را دارند اما جمعیت آنها ممکن است خیلی کم باشد. این جمعیت از توزیع بولتزمن تعیین می شود. گرمایش ممکن است برای تامین انرژی مورد استفاده قرار گیرد که این جمعیت مولکول ها را افزایش می دهد.
به سوال شما برمی گردیم: "آیا این بدان معناست که rxn در حال انجام است اما ما آن را به دلیل کندی آن نمی بینیم یا اینکه واکنش در وهله اول انجام نمی شود؟"
پاسخ: گرچه اصطلاح «جنبایی خنثی» فقط برای کمپلکس ها به کار می رود، اما همان قوانینی است که در سایر موارد وجود دارد. واکنش صورت می گیرد اما ما متوجه آن نمی شویم. یک مثال برای این تبدیل از الماس به گرافیت یا سوزاندن کاغذ (اکسیداسیون یک سلولز) است.hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
smile260 smile016 :?:
تصویر

ارسال پست