چرا عناصر گروه 14 یون تشکیل نمی دهند؟

مدیران انجمن: javad123javad, parse

ارسال پست
amineamini

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۹/۱۸ - ۱۴:۱۹


پست: 11جنسیت:

چرا عناصر گروه 14 یون تشکیل نمی دهند؟

پست توسط amineamini »

چرا عناصر گروه 14 یون تشکیل نمی دهند؟ :?:

نمایه کاربر
rohamjpl

نام: roham hesami

محل اقامت: Tehran -Qeytariyeh, Ketabi Street, 8 meters from Saba

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 736

سپاس: 434

جنسیت:

تماس:

Re: چرا عناصر گروه 14 یون تشکیل نمی دهند؟

پست توسط rohamjpl »

آنها 4 الکترون در بیرونی ترین پوسته خود دارند. بیشتر این اوراق "شارژ" نمی شوند. آنها کووالانسی هستند ، .
این مفهوم از اوربیتال وجود دارد. اوربیتال ها نواحی از فضای اطراف هسته یک اتم هستند که احتمال یافتن الکترون از 95٪ بیشتر است.
چنین مدارهای زیادی برای هر "پوسته" اطراف هسته یک اتم وجود دارد. انواع مختلف اوربیتال ها دارای اشکال و جهت گیری استاندارد متفاوتی هستند. اگر از متان استفاده کنیم ، جایی که به نظر می رسد کربن 4+ بار دارد ، اما اینطور نیست. کربن الکترونهای خود را با هر یک از اتمهای هیدروژن تقسیم می کند و آنها نیز الکترونهای خود را با کربن تقسیم می کنند.
همه اینها به دلیل ترکیبی شدن اوربیتالها امکان پذیر است ، جایی که در طی تشکیل یک مولکول ، اوربیتالها تغییر شکل می دهند و یا جهت گیری می کنند ، و اشکال کاملاً جدیدی ایجاد می کنند که فضای بسیار پایدارتری را برای استقرار الکترون ها فراهم می کنند. در این حالت ، هیبریداسیون sp3 است ، و منجر به یک چهار ضلعی به عنوان شکل مولکول می شود.
از آنجا که عناصر گروه 14 دارای 4 الکترون در پوسته ظرفیت خود هستند ، یعنی پوسته نیمه پر که بیش از حد پایدار است. اکنون حذف 4 الکترون یا افزودن 4 الکترون برای دستیابی به پیکربندی گاز نجیب بعدی دشوار است. از این رو ، یونها را تشکیل نمی دهد بلکه پیوند کووالانسی تشکیل می دهند.
آنها می توانند ، اما نادر است زیرا نادر است که تفاوت در منفی بودن الکترون بین عنصر گروه 14 و عنصری که با آن پیوند می خورد از 1.7 (پیوند یونی) ، هر چیزی پایین تر و کووالانسی است (0.5-1.7) = قطبی ، زیر 0.5 = غیر قطبی).
تصویر

ارسال پست