پارگی پرده گوش

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
amishtain

نام: AMIRFARHANG

سپاس: 112

پارگی پرده گوش

پست توسط amishtain »

سلام دوستان
کسی اینجا تجربه پارگی پرده گوش
بر اثر عفونت یا ضربه داشته ؟؟؟
پرده گوشم سوراخ شده
گوشم کم میشنوه
میخواستم چندتا سوال کنم ازش
اگه کسی تجربه داره ممنون میشم اطلاع بده smile164

نمایه کاربر
amishtain

Re: پارگی پرده گوش

پست توسط amishtain »

ادمین بذار باشه خواهشا
میدونم بی ربطه
ولی میخوام بیینم اگه کسی تجربه داشته
کمکم کنه :oops: smile164

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

پست توسط MRT »

زیاد مهم نیست. در جراحی پرده گوش به علت عفونت خود جراح ها پرده گوش را سوراخ می کنند تا چرک بیرون بیاد. باید مرتب دارو بخوری و دکتر بری. فکر کنم خودش جوش بخوره و ترمیم بشه. مثل پارگی پوست هست و ترمیم میشه. من بچه بودم 8 ساله عمل کردند و پرده گوش اسمش پرده است وگرنه خودش شبیه ماهیچه است و نه پرده. موج انفجار به مغز آسیب می رساند و نه به پرده گوش چون خودش مثل ضربه گیر و فنری است. قطره گوشی بهتر عمل می کند چون موضعی است حتی پماد. حمام که رفتی باید گوشی بگذاری حتی در هوای سرد پنبه داخل گوش بکنی و شال گردن یا گوشی پشمی و ... هوای سرد و مایعات نره داخل گوش. عفونت گوش درد شدیدی دارد و شاید نیاز به جراحی داشته باشه و دارو موثر نشه. نظر متخصص گوش و حلق و بینی مهم است ولی منجر به کری نمیشه. جراحی و یا دارو مشکل را حل میکنه.

پرده گوش پرده صُماخ یا پرده تَبیره تبیره به معنی کوس و دهل و هم‌چنین برابر فارسی صماخ است و از برابرهای فرهنگستان زبان فارسی برای صماخ نیز هست.بین گوش میانی و گوش بیرونی است و آنها را از هم جدا می‌کند. پشت پرده گوش استخوان چکشی از استخوانچه‌های گوش میانی قرار دارد.

هنگامی که امواج صوتی وارد گوش می‌شوند و به پرده گوش می‌رسند آن را به لرزش در می‌آورند. ارتعاشات صوتی سپس وارد سه استخوانچه گوش میانی می‌شوند و به این طریق از گوش میانی عبور می‌کنند و وارد گوش داخلی می‌شوند.

در انسان، پرده گوش کمی مخروطی شکل است و مساحت آن در حدود ۸۵ میلی‌مترمربع است. پرده گوش از دو بخش تشکیل شده است. (بخش نرم‌پرد) (بخش سفت‌پرده) یا پارس تنسا که بخش سفت پرده از فیبرهای کلاژن شعاعی و دایره‌ای تشکیل شده‌است. این فیبرها با لایه‌های بافت همبند به هم متصل شده و از خارج با یک لایه روپوستی از بافت پوششی صدفی که در امتداد پوست مجرای گوش خارجی قرار دارد پوشانیده شده‌اند. سطح داخلی پرده گوش را نیز لایه‌ای مخاطی از سلول‌های صدفی مژک‌دار پوشانیده است. وضعیت پرده گوش عامل مهمی در تغییر شدت یا غربال‌گری طیف محرک صوتی محسوب می‌شود و بنابراین اطمینان از سلامت آن جایز اهمیت است.
بررسی بالینی
برای معاینه پرده صُماخ در مطب از گوش‌بین یا اُتوسکوپ استفاده می‌شود. آسیب به پرده و پارگی آن مثلاً به دلیل تروما یا عفونت گوش میانی خصوصاً اگر دو طرفه باشد می‌تواند موجب کم‌شنوایی شود. سلامت پرده در شنوایی‌سنجی نیز قابل بررسی است.

تصویر
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
amishtain

پست توسط amishtain »

حالت کیپی گوش دارم
کم شنوایی دارم
برمیکرده مثل قبل میشه ؟؟

نمایه کاربر
DARKENERGY

نام: Melina

محل اقامت: krj_teh

سپاس: 4153

تماس:

پست توسط DARKENERGY »

amishtain نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۰۰:۲۸
حالت کیپی گوش دارم
کم شنوایی دارم
برمیکرده مثل قبل میشه ؟؟
آره خوب میشی، ولی خب پروسه‌ش زمان بر هست، درضمن کامل توضیح ندادی که چرا اینطوری شدی؟
پیش متخصص رفتی؟ یا نه همینطور ولش کردی؟

*

آنکه رفت، به حُرمت آنچه با خود برد حقِ بازگشت ندارد

*

آدمی که از آفتابِ صبح گرم نشه، از آفتاب غروب گرم نمیشه

rappelle_toi: l'amour devrait te faire sentir bien

نمایه کاربر
amishtain

پست توسط amishtain »

DARKENERGY نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۰۰:۵۱
amishtain نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۰۰:۲۸
حالت کیپی گوش دارم
کم شنوایی دارم
برمیکرده مثل قبل میشه ؟؟
آره خوب میشی، ولی خب پروسه‌ش زمان بر هست، درضمن کامل توضیح ندادی که چرا اینطوری شدی؟
پیش متخصص رفتی؟ یا نه همینطور ولش کردی؟
سرما خوردم
عفونت زد به گوش میانی و پرده گوشمو سوراخ کرد
۱۷ روز چزکخشکن خوردم تا عفونت خشک شد و الان دیکه دارویی مصرف نمیکنم تا بیینم بلکه خودش ترمیم بشه
پیش ۵ ۶ تا متخصص رفتم
گفتن به احتمال ۹۰ درصد ترمیم میکنه خودشو
اگه نشه جراحی باید بکنی
حالا الان واقعا ناراحتم و میترسم
چون جراحیش صرفا تضمینی برای بازگشت شنوایی نمیده
فقط برا اینه که گوش عفونت نکنه دیگه :oops:

نمایه کاربر
MRT

تماس:

پست توسط MRT »

حالا به موسیقی و نت علاقه داری می خوای ادامه بدی. بتهوون خودش کر شده بود. عفونت گوش چیزی نیست که در زندگی آدم اختلال ایجاد کنه یعنی مثل چشم نیست. یک گوش کاملاً سالم داری. عفونت روی عصب شنوایی اثر داره یعنی باکتری‌ها خوردند. بعد مدتی دوباره ترمیم میشه. خدا را شکر کن که مننژیت یا عفونت پرده مغز نگرفتی یا رماتیسم مفصل یا دریچه قلب و ... یادت باشه باکتری ها گوشتخوار هستند و هرچا رشد کنند تخریب بافت ایجاد میشه. در مناطقی از بدن که خون رسانی کم و ضعیف است (سینوس ها) یا دمای بدن کاهش پیدا می کند (حلق و ریه) احتمال عفونت خیلی زیاد است چون سیستم ایمنی ضعیف عمل می کند.

اوایل سال ۱۸۰۱، بتهوون در نامه‌هایی برای دوستانش، راجع به علائم و مشکلاتی نوشت که هم در زندگی حرفه‌ای و هم در زندگی اجتماعی‌اش، برای او مشکل ایجاد کرده بود (گرچه احتمالاً برخی از نزدیکانش قبلاً از این مشکلات آگاه بودند). مشکل آن بود که بتهوون در طی سال‌های پیش از آن، دچار نزول تدریجیِ شنوایی شده بود که با شکل شدیدی از وزوز گوش همراه بود.[۵۷]

او به توصیهٔ پزشک خود از آوریل تا اکتبر ۱۸۰۲ به یک شهر کوچکِ اتریش هایلیگنشتاد[ه]، در خارج از وین، سفر کرد تا تلاش کند خود را با شرایط جدید وفق دهد. در آنجا تصمیم گرفت که نامه‌ای به برادران خود بنویسد که بعدها به وصیت‌نامه هایلیگنشتات معروف شد. در این نامه، وی به وضوح افکار خودکشی و تصمیم به متوقف‌کردنِ زندگی خود را به‌دلیل ناشنوایی ثبت کرده‌است.[۵۸] کم‌شنوایی او مانعی برای آهنگ‌سازی‌اش نشد، اما نوازندگی در کنسرت‌ها، که یک منبع درآمد سودآور برای او بود، به‌طور فزاینده‌ای برایش دشوار شده بود. در سال ۱۸۱۱، بتهوون پس از یک تلاش ناموفق برای اجرای کنسرتو پیانو شماره ۵ (که شرح آن در خاطرات کارل چرنی نوشته شده‌است)، دیگر در ملاء عام، اثری اجرا نکرد، تا اینکه رهبری اولین اجرای سمفونی نهم در سال ۱۸۲۴ را به‌عهده گرفت که این امر نیز مشکلاتی در علامت‌دادنِ وی به نوازندگان ایجاد کرد و باعث نگرانی رهبر دیگر این ارکستر، میخائیل اوملاوف[ی] شد.[۵۹]
آخرین ویرایش توسط MRT یک‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۳:۰۸, ویرایش شده کلا 2 بار

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
amishtain

پست توسط amishtain »

MRT نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۲:۱۵
حالا به موسیقی و نت علاقه داری می خوای ادامه بدی. بتهوون خودش کر شده بود. عفونت گوش چیزی نیست که در زندگی آدم اختلال ایجاد کنه یعنی مثل چشم نیست. یک گوش کاملاً سالم داری. عفونت روی عصب شنوایی اثر داره یعنی باکتری‌ها خوردند. بعد مدتی دوباره ترمیم میشه. خدا را شکر کن که مننژیت یا عفونت پرده مغز نگرفتی یا رماتیسم مفصل یا دریچه قلب و ... یادت باشه باکتری ها گوشتخوار هستند و هرچا رشد کنند تخریب بافت ایجاد میشه.
سوت شدید گوش دارم
یکماهه خواب ندارم
کمشنوایی دارم
سرگیجه دارم
اختلال ایجاد کرده توی زندیگم
کلافه م کرده

نمایه کاربر
MRT

تماس:

پست توسط MRT »

موسیقی گوش کن. قرص خواب آور بخور. ورزش و تفریح بکن. مثل بتهوون نشو. آدم بدون یک کلیه و یک گوش می تونه زندگی بکنه. خیلی حاد بشه عصب گوش را قطع می کنند و راحت می شی. ولی کار به اونجا نمیکشه. جریان خون بدن را باید تند کنی و موسیقی صدای سوت را گم و گور می کنه. با دکتر متخصص مشورت کن اگر لیدئوکائین بریزی داخل گوش عصب شنوایی بی حس شده و صدای سوت هم قطع میشه. مشکل اینجاست که ما متخصص مسئولیت پذیر نداریم. از شکایت بیمار، کمسیون پزشکی، نظام پزشکی، دادگاه و ... می ترسند ولی من دکتر نیستم ولی چاره نهایی بی حسی گوش یا همان ایزولاکایین یا لیدوکائین (کوکا یا کوکائین) هست. در دندانپزشکی و بی حسی موضعی و جراحی هم استفاده می شه حتی داخل خون برای سکته های قلبی و ... قطره لیدوکائین چشمی در جراحی سرپایی چشم کاربرد داره. قاعدتا پزشکان باید تجویز کنند. باید دنبال یک متخصص درست و حسابی و نترس و گردن کلفت باسواد باشی. عفونت دندان هم اینطوری هست و باید که عصب کشی بشه ولی گوش را نمی توان عصب کشی کرد بلکه عصب گوش باید ترمیم بشه که زمان بر هست. برای جلوگیری از التهاب، کورتیزون استفاده میشه و آن هم سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کنه پس باید بعد از برطرف شدن عفونت مصرف بشه. گفتم نیاز به معاینه پزشک داره اما نه هر پزشکی.

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
DARKENERGY

تماس:

پست توسط DARKENERGY »

آقا امیر هیچکاری نکن و فقط زیر نظر یک متخصص خوب درمانت رو ادامه بده که معمولاً حدود سه ماهی طول میکشه، و هرچیزی که دکترت برات تجویز کرد استفاده کن، خوب میشی
درضمن لطفاً بگید آنتی بیوتیک! نه چرک خشک کن
======================================
هیچ چیز، هیچ چیز بدون مشورت با دکتر متخصص نه بخور نه بریز تو گوشِت، خب؟
من خودم کلی افراد مثل تو دیدم توی جایی که کار میکنم، حالا درسته متخصص گوش نیستم ولی روزی بالای صد نفر رو من باهاشون در بخش خودم درگیرم
از ضربه مغزی بگیر تا هرچیزی که فکر کنی
=========================================
من واقعاً نمیدونم یعنی چی میگین قرص خواب آور بخور؟ مگه شما دکتر روانپزشک هستی؟ میدونی ما چقدر توی بیمارستان مراجعه کننده داریم سر همین خودسر خوردن داروهای اعصاب و خواب آور یا بطور کلی بنزودیازپین ها یا اپیوئیدها؟ من واقعا نمیفهمم پسر مردم رو ترغیب میکنی به خوردن قرص خواب آور که چی بشه؟ اصلا قرص خواب آور چی هست؟ یا جزو اپیوئید همون قرص های مخدر هست مثل ترامادول و... یا آرامبخش ها و ضد اضطراب ها که از آلپرازولام و لورازپام گرفته تا دیازپام و پوکساید و و و، یه دارویی مثل ترامادول od (اُور دوز) و تشنج وحشتناک زدن روش به شدت بالاست، یکی ممکنه روی 50 میل بزنه یکی روی 1000 هم نزنه ولی بار بعد روی 200 بزنه!
-----------------
خلاصه که آقا امیر فقط و فقط زیر نظر متخصص باش، به زودی خوب میشی

*

*

نمایه کاربر
amishtain

پست توسط amishtain »

DARKENERGY نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۲۱:۰۰
آقا امیر هیچکاری نکن و فقط زیر نظر یک متخصص خوب درمانت رو ادامه بده که معمولاً حدود سه ماهی طول میکشه، و هرچیزی که دکترت برات تجویز کرد استفاده کن، خوب میشی
من خودم کلی افراد مثل تو دیدم توی جایی که کار میکنم، حالا درسته متخصص گوش نیستم ولی روزی بالای صد نفر رو من باهاشون در بخش خودم درگیرم
من واقعاً نمیدونم یعنی چی میگین قرص خواب آور بخور؟ مگه شما دکتر روانپزشک هستی؟ میدونی ما چقدر توی بیمارستان مراجعه کننده داریم سر همین خودسر خوردن داروهای اعصاب و خواب آور یا بطور کلی بنزودیازپین ها یا اپیوئیدها؟ من واقعا نمیفهمم پسر مردم رو ترغیب میکنی به خوردن قرص خواب آور که چی بشه؟ اصلا قرص خواب آور چی هست؟ یا جزو اپیوئید همون قرص های مخدر هست مثل ترامادول و... یا آرامبخش ها و ضد اضطراب ها که از آلپرازولام و لورازپام گرفته تا دیازپام و پوکساید و و و، یه دارویی مثل ترامادول od (اُور دوز) و تشنج وحشتناک زدن روش به شدت بالاست، یکی ممکنه روی 50 میل بزنه یکی روی 1000 هم نزنه ولی بار بعد روی 200 بزنه!
-----------------
مرسی از راهنماییت
تاحالا همچین موزدی داشتی مثل من؟؟

نمایه کاربر
DARKENERGY

تماس:

پست توسط DARKENERGY »

amishtain نوشته شده:
دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۰۲:۴۰
DARKENERGY نوشته شده:
-----------------
مرسی از راهنماییت
آره مراجعه کننده بوده، پیش خود منم اومده رفتم کاراشو انجام دادم، اگر لازم بوده ازش عکس انداختم اما دیگه لزومی نداشته پیگیر بشم
و پرونده رو ارجاع دادم به متخصصش، فقط شما بدون دستور دکترت نه مایعاتی بریز تو گوشت نه بزار سرما بهش بزنه چوی توی بالای نود درصد خودش ترمیم میشه، اگرم نشد یه جراحی ساده هست، اگرم آنتی بیوتیکی بهت دادن باید حتما کامل و سر ساعت بخوری، سخته ولی خوب میشی.

*

*

نمایه کاربر
amishtain

پست توسط amishtain »

DARKENERGY نوشته شده:
دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۰۳:۱۸
amishtain نوشته شده:
DARKENERGY نوشته شده:
-----------------
مرسی از راهنماییت
آره مراجعه کننده بوده، پیش خود منم اومده رفتم کاراشو انجام دادم، اگر لازم بوده ازش عکس انداختم اما دیگه لزومی نداشته پیگیر بشم
و پرونده رو ارجاع دادم به متخصصش، فقط شما بدون دستور دکترت نه مایعاتی بریز تو گوشت نه بزار سرما بهش بزنه چوی توی بالای نود درصد خودش ترمیم میشه، اگرم نشد یه جراحی ساده هست، اگرم آنتی بیوتیکی بهت دادن باید حتما کامل و سر ساعت بخوری، سخته ولی خوب میشی.
دقیقا دو هفته س عفونتش خشک شده و گوشم دیگه عفونت و التهاب نداره
دکترم گفت هیچی داخلش نریز
قرص هم نمیخواد بخوری دیگه
خودش ترمیم میشه تا ۳ ماه (دقیقا حرف شمارو زد )
اگه نشد باید جراحی کنم.
ولی نفهمیدم این ۳ ماه میگه
از زمان شروع عفونته یا از زمان خشک شدن عفونت ؟؟!
شما میدونی اینو ؟؟

NREERN

سپاس: 15

پست توسط NREERN »

خدا را شکر کن که مننژیت یا عفونت پرده مغز نگرفتی یا رماتیسم مفصل یا دریچه قلب و ... یادت باشه باکتری ها گوشتخوار هستند و هرچا رشد کنند تخریب بافت ایجاد میشه.
"خداروشکر کن <<...>> نشد" یکی از غیر اخلاقی ترین حرفاییه که میشه به یک انسان دیگه زد. درد درده، لازم نیست همه بیماری پروانه ای بگیرن، شش بار زیر کامیون برن و سرطان حاد داشته باشند تا ناراحت و شاکی از وضع فعلیشون باشند. کوچکترین مشقت ها وقتی به درازا میکشه میتونه آدم رو تا مرض جنون ببره. حتی اگر شما بیماری مشابهی رو هم تجربه کردید و براتون چیز خاصی نبوده نمیتونید نتیجه بگیرید پس لابد درد و مشکل خاصی نیست. ادراک ذهنی افراد از درد متفاوته.

amishtain استرس این که <<آی خوب میشه یا نه>> یا <<وای قراره کل عمرم اینطوری بمونم>> و ... از خود درد بدتره. تمام این افکار هم غیر ارادی میاد و آدم رو آزار میده. شاید تنها راه به آرامش رسیدن، فکر نکردن باشه که اینم به نوبه خودش کار مشکل اما حداقل شدنیه.

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

پست توسط You-See »

amishtain نوشته شده:
دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۲:۰۷
DARKENERGY نوشته شده:
دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۰۳:۱۸
amishtain نوشته شده:
DARKENERGY نوشته شده:
-----------------
مرسی از راهنماییت
دقیقا دو هفته س عفونتش خشک شده و گوشم دیگه عفونت و التهاب نداره
دکترم گفت هیچی داخلش نریز
قرص هم نمیخواد بخوری دیگه
خودش ترمیم میشه تا ۳ ماه (دقیقا حرف شمارو زد )
اگه نشد باید جراحی کنم.
ولی نفهمیدم این ۳ ماه میگه
از زمان شروع عفونته یا از زمان خشک شدن عفونت ؟؟!
شما میدونی اینو ؟؟
از زمان خشک شدن عفونت منظورش بوده
به هیچ وجه چیزی که دکتر نگفته داخل گوشت نریز، عسل و موم و این چرت و پرتای دکتر علفی ها رو هم استفاده نکن، دود نده تو گوشت، فقط دکتر متخصص خودت
استرست رو درک می کنم، تو اینترنت وقتی سرچ می کنی انگشتم درد می کنه نتایجی میاره که با خودت می گی دیگه کارم تمومه
بدن انسان به شدت قویه، ولی خیلی خیلی زیاد هم وابسته است به روان انسان، آرامش و روحیه قوی می تونه سلول های از دست رفته ات رو سریع تر بازسازی کنه
بیماری در هر کسی یه طوری نشون می ده، شخصا از کرونا تا دم مرگ رفتم، یک هفته هم رفتم زیر آی سی یو، ولی برادرم که باهام بود خدا رو شکر هیچ علائمی نداشت و طوریش هم نشد با این که با من بود
در همون بیمارستان هم روحیه من بالا بود، با این که 50 درصد ریه ام رو از دست دادم ولی راه می رفتم و کارامو خودم می کردم، در صورتی که کناریم 20 درصد درگیری داشت افتاده بود رو ویلچر

اینا رو چرا گفتم، برای این که بدونی روحیه خیلی مهمه، همیشه خودت رو در این مسائل قوی بدون، به ناخودآگاهت بگو این چیزی نیست که منو نگران کنه، می دونم خیلی سخته، ولی تمرین معجزه می کنه
دکتر رو فراموش نکن، و صبر داشته باش

امیدوارم سلامتیت رو به دست بیاری پسر جان smile261
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

قفل شده