فیلتر ویتامین دی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
امیرکاوه

نام: حامد فرهنگ

سپاس: 167

تماس:

فیلتر ویتامین دی

پست توسط امیرکاوه »

سلام . ببخشید می خواستم بدونم راهی برای فیلتر کردن ویتامین دی وجود داره ؟ یا اینکه از بدن مقداری از اون رو برداشت کنیم ؟ یا اینکه اون رو در یک قسمتی از بدن که ضرری نداره ذخیره کنیم ؟

jhvh

سپاس: 284

Re: فیلتر ویتامین دی !!!!

پست توسط jhvh »

امیرکاوه نوشته شده:سلام . ببخشید می خواستم بدونم راهی برای فیلتر کردن ویتامین دی وجود داره ؟ یا اینکه از بدن مقداری از اون رو برداشت کنیم ؟ یا اینکه اون رو در یک قسمتی از بدن که ضرری نداره ذخیره کنیم ؟

ذخیره کبدی داره

داروهاییم هست که سنتز و حتی جذبش رو کم می کنه
اترواستاتین
یکیش
سه چهار دسته دارویی داره

نمایه کاربر
امیرکاوه

تماس:

Re: فیلتر ویتامین دی

پست توسط امیرکاوه »

ببینید منظور من این مقدار ویتامینی که در بدن تولید میشه نیست . من منظورم تولید ویتامین خیلی بیشتری در بدن هست . دنبال یه راهی ام که این ویتامین هر چقدر زیاد بود بازم مشکلی برای بدن پیش نیاد . چون می دونید که ویتامین دی زیاد برای بدن مضر هست

jhvh

پست توسط jhvh »

همچین حالتی کم پیش میاد
ینی محاله
به فرض تایید حرف شما
میشه دیالیز کرد

نمایه کاربر
امیرکاوه

تماس:

پست توسط امیرکاوه »

یعنی اگر دیالیز کنیم مشکل حل میشه ؟ البته منظورم من تولید غیر طبیعی ویتامین دی در بدن هست . به طور مصنوعی . پس الان یعنی اگر دیالیز کنیم مشکل میزان زیاد ویتامین دی حل میشه ؟ مطمئن هستید ؟

jhvh

پست توسط jhvh »

امیرکاوه نوشته شده:یعنی اگر دیالیز کنیم مشکل حل میشه ؟ البته منظورم من تولید غیر طبیعی ویتامین دی در بدن هست . به طور مصنوعی . پس الان یعنی اگر دیالیز کنیم مشکل میزان زیاد ویتامین دی حل میشه ؟ مطمئن هستید ؟

اصولا با مکانیسم دیالیز
آره

اما اگه بیشتر بدونم تا یه حدی
بهتر می تونم کمک کنم

jhvh

پست توسط jhvh »

امیرکاوه نوشته شده:یعنی اگر دیالیز کنیم مشکل حل میشه ؟ البته منظورم من تولید غیر طبیعی ویتامین دی در بدن هست . به طور مصنوعی . پس الان یعنی اگر دیالیز کنیم مشکل میزان زیاد ویتامین دی حل میشه ؟ مطمئن هستید ؟

کبد مسیول تولید کلستروله

تنها جایی که ذهن میره بشه کلسترول بیش از حد تولید شه سرطان کبده

اما تولید کلسترول سیستم آنزیمی پیچیده و سیگنال های زیادی رو میطلبه
و فعالیت اختصاصی کبد تولید کلسترول نیست

پس به صورت اندوزن امکانش خیلی کمه که ویتامین دی بالا بره

البته از بس مقالات متعدد در سطح ممتاز منتشر میشه که من احتمال میدم یه همچین چیزی باشه تو جورنال های علمی

White

سپاس: 211

پست توسط White »

ویتامین ها توی بدن ساخته نمیشن و باید از منابع غذایی وارد بشن
ویتامین ای هم چون محلول در چربیه،اگر بیش از حد مصرف بشه نمی تونه با مایعات بدن مث ادرار یا عرق دفع بشه و تو بدن تجمع پیدا میکنه،دلیل مضر بودنش اینه

دیالیز هم دردی رو درمان نمیکنه ،چون دیالیز شبیه ساز عمل کلیه و دفع ادرار هستشو مکانیسم یکسانی دارند.

اگه شما دنبال یه راه برای استخراج آسون ویتامین ای از خون هستید من بهتون پیشنهاد میکنم دنبال موادی بنام سورفاکتانت برید و مطالعشون کنید.
اگر بتونید ترکیب سورفاکتانتی رو معرفی کنید که برای بدن بی ضرر باشه، و به نحوی اون رو برای شناسایی ویتامین ای نشاندارش کنید ،طوری که بعد از اتصال به ویتامین ای ،به شکل میسل در بیان، در این صورت می تونن به راحتی از طریق ادرار دفع بشن.
البته بررسی و توضیح همچین مکانیسمی بسیار سخت خواهد بود.
===

پ.ن: پیغام خصوصیتون رو دیدم،حدس زدم سوالتون باید همین باشه،بنابراین همین جا توضیح دادم .
موفق باشید.

jhvh

پست توسط jhvh »

حدس میزدم بالایی پست بذاره

من از شلاتور ها نام نبردم تو ذهنم بود

خود آگاه بود

خون ما پروتئین هایی داره که چربی ها بهش ملحق میشن

تقریبا به حالت اشباع هستن

در دیالیز با مکانیسمی که من سراغ دارم و با اون دوزی که شما مطرح کردید
دیالیز کمک کنندست
-------------
ویتامین دی در بدن ساخته میشه
نود درصد اطمینان دارم
نه نود و پنج درصد

من برا خروج ویتامین دی
به عبارتی خروج بسیار راحت تر اون
ادرار رو پیشنهاد نمی کنم

این خروج بسیار بسیار انتشار ساده ایه
و امکان بازگشت از مجاری ادراری رو به راحتی داره

توی کلو های درمانی هم دیورتیک و ادرآر آور و همچنین در مواقع اضطراری دیالیز پیشنهاد شده

یه سری بزنید بهتر از ما توضیح میدن

نمایه کاربر
امیرکاوه

تماس:

پست توسط امیرکاوه »

فکر کنم خانم parastu2000 منظورم رو بد متوجه شدن یا غلط املایی بوده نمی دونم . ولی من منظورم ویتامین دی بود نه ای . نکته دیگه اینکه من فکر نمی کنم از راه ادرار بشه ویتامین دی رو دفع کرد . تا اونجایی که من می دونم ویتامین بی هست که مقدار زیاد اون اشکالی نداره و از طریق ادرار دفع میشه . اگر این اتفاق برای ویتامین دی هم می افتاد که دیگه در کلیه و قلب و گوش ریه رسوب نمی کرد . اینم بگم که اتفاقا ویتامین دی در بدن تولید می شه . بازم ممنون . لطفا ادامه بدین .

White

سپاس: 211

پست توسط White »

درسته ! ویتامین D
ولی بازم فرقی نمیکنه!
ببینید جناب امیر کاوه ی عزیز! ویتامین های A,D,E,K
ویتامین های محلول در چربی هستند،چون در آب حل نمی شوند نمیتونند از طریق ادرار و کلا مایعات پروتیک بدن دفع بشوند.
پس ما باید چی کار کنیم؟
یه راهی پیشنهاد کنیم که این غیر محلول در آبها به محلول در آب تبدیل بشن و از طریق ادرار دفع بشن.ماده ای که من میشناسم اسم کلیش سورفاکتانت هستش،مثل SDSو ...
اما این که مکانیسم تعریف بشه و ارزش زیستی این روش مشخص بشه رو نمیدونم،صرفا یه جرقه تو ذهنم بود گفتم بهتون بگم،اگه ادامش بدین احتمالا بشه به یه نتایجی رسید.
اگه ابهامی بود در خدمتم.
موفق باشید

نمایه کاربر
بهار سادات

سپاس: 53

پست توسط بهار سادات »

سلام خدمت شما smile072
درباره ی ویتامین D که شما گفتید چند نکته روباید گوشزد کنم
ویتامین دی به طور عمده سه نوع هست : ویتامین D2، ویتامین D3 و ویتامین D1
به خاطر اهمیت این طور نوشتم.
دو شکل عمده ویتامین D که در بدن انسان اهمیت دارد عبارتند از ویتامین D2 و ویتامین D3 که گیاهان به‌ طور طبیعی ویتامین D2 را تولید می‌کنند و ویتامین D3 به‌ طور طبیعی توسط بدن ساخته میشه وقتی که پوست در معرض نور فرابنفش مخصوصاً تابش (UVB) قرار بگیره. البته بگم ویتامین D2 و ویتامین D3 به‌صورت تجاری هم تولید می‌شن.
جذب اين ويتامين ( نيمی از ويتامين D موجود در غذا ) در قسمت بالای روده کوچک انجام می گيره .
ويتامين D به طور عمده در دئودنوم( بخش ابتدایی روده باریک، اثنی عشر، یا دوازدهه، یا دئودنوم که حدودا 25 سانتیمترهست ) و ژژونوم (که تقریبا میشه گفت حدودا 2.5 متر طول داره) روده باريک جذب می شود. بعد از جذب با ذرات چربی ترکيب شده و به داخل سيستم لنفاوی انتقال می يابد. صفرا يکی از عواملی است که جذب ويتامين D را افزايش می دهد زيرا باعث افزايش جذب چربی میشود.
همون طور که گفتم ویتامین D برای جذب به چربی ها نیاز دارد. پس از جذب به کبد رفته سپس به کلیه می رود. خون کبد و بافت چربی محل ذخیره ویتامین D هستند.خوب به تبع هر چه بافت چربی بدن بیشتر باشه ذخیره ی این ویتامین هم بیشترهست.
درباره ی دفعشم باید بگم راه اصلی دفع این ویتامین هم از طریق صفرا در مدفوع است (حدود 90 درصد) وهم مقدار کمی از آن از راه ادرار دفع میشه.
اگر قادر نیستی خود را بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه‌ای را بالا ببری
ساعتها را بگذارید بخوابند! بیهوده زیستن را نیاز به شمردن نیست.

دکتر علی شریعتی

jhvh

پست توسط jhvh »

اولا مولکول های بزرگ از ادرار دفع نمیشوند بنابر این ترکیب ویتامین دی با مولکول های دیگه از بدن دفع شدنی نبست

اگرم همچین چیزی باشه کل چربی ها رو دفع خواهد کرد مثل ویتامین کا

دفع کبدی و صفراوی ویتامین دی آستانه پایینی دارد
و ویتامین توکسیکوز دی جوابگو نیست
همان طور که از گایدلاین های معتب. صحتی بر سخنانم گرفتم

داروهای ادرار آور که البته اون رو هم میشه طوری انتخاب کرد که حلالیت چربی در آن ادرار افزایش یابد
و همچنین در مواقع اضطراری دیالیز جوابگو خواهد بود

jhvh

پست توسط jhvh »

کی گفته ویتامین ها در آب حل نمیشن؟
این ویتامین ها در HDL V LDL خون محلول میشن
البته ویتامین د
یه استروییده
و احتمالا به آلبومین وصل میشه
اثر این هورمون ها وقتیه که در آب حل بشن و برم به سمت غشا و ازش عبور کنن

سورفاکتانت ها در بدن وجود دارند
ولی هرگز داخل خون نمیشوند
بدن بهتر از ما می دونه که اگه این ورود اتفاق بیوفته چه فاجعه ای پیش میاد
این رده از مولکول ها در ریه و صفرا ترشح میشن
نه در خون

نمایه کاربر
بهار سادات

سپاس: 53

پست توسط بهار سادات »

jhvh نوشته شده:اولا مولکول های بزرگ از ادرار دفع نمیشوند بنابر این ترکیب ویتامین دی با مولکول های دیگه از بدن دفع شدنی نبست

اگرم همچین چیزی باشه کل چربی ها رو دفع خواهد کرد مثل ویتامین کا

دفع کبدی و صفراوی ویتامین دی آستانه پایینی دارد
و ویتامین توکسیکوز دی جوابگو نیست
همان طور که از گایدلاین های معتب. صحتی بر سخنانم گرفتم

داروهای ادرار آور که البته اون رو هم میشه طوری انتخاب کرد که حلالیت چربی در آن ادرار افزایش یابد
و همچنین در مواقع اضطراری دیالیز جوابگو خواهد بود

باعرض سلام smile072
به طور مطلق نمیتونیم بگیم مولکولهای بزرگ از ادرار دفع نمیشوند البته در حدي كم ـ‌ زير 150 ميلي‌گرم در 24 ساعت ـ‌ برخي مولكول‌هاي خاص پروتئين، مي‌توانند در ادرار ديده شوند. بنابراين در يك حجم خيلي محدود، وجود بعضي از انواع پروتئين‌ها در ادرار غيرطبيعي نيست.
در مورد دیالیز هم باید بگم در واقع وقتی ويتامين D3 فعال ساخته نشود و فرد دچار هیپرلیپیدی شود به خاطر کافی نبودن عمل دفع دیالیز تجویز میشود.در واقع بیمارانی تحت دیالیز قرار میگیرن که دفع بسیار کمی دارن و بدون دیالیز خطر مرگ اونها رو تحدید میکنه.
اگر قادر نیستی خود را بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه‌ای را بالا ببری
ساعتها را بگذارید بخوابند! بیهوده زیستن را نیاز به شمردن نیست.

دکتر علی شریعتی

ارسال پست