فیلتر ویتامین دی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
امیرکاوه

نام: حامد فرهنگ

سپاس: 167

تماس:

Re: فیلتر ویتامین دی

پست توسط امیرکاوه »

خیلی ممنون از نظراتتون . دوستان ظاهرا یه مقدار اختلاف نظر پیدا شده و تشخیص راه اصلی یه مقدار سخت شده . الان یکی میگه با دارو میشه از راه ادرار دفع کرد ، یکی میگه از مدفوع ، یکی میگه تو کلیه ذخیره بشه ، یکی میگه با سورفاکتانت ، یکی میگه سورفاکتانت وارد خون نمیشه ، یکی میگه ویتامین دی باید به استرویید و البومین متصل بشه و ... . الان به نظر شما میشه راه اصلی رو پیدا کرد ؟
نکته دیگه ای که هست بعضی از کاربران یه مقدار تخصصی صحبت می کنن . لطفا اطلاعات زیست شناسی یه دانش اموز اول دبیرستان رو در نظر بگیرید .

jhvh

سپاس: 284

پست توسط jhvh »

بهترین حمال ویتامین
آلبومینه
داروهایی هم هستند که باعث سندروم نفروتیک و آسیب کلیه بشن
و آلبومین از ادرار دفع بشه و همراهش هم ویتامین
اما آیا این کار مناسبیه؟

شما سوالی پرسیدید که جوابش اسونتر از این نمیشه خیلیم اسونه

نمایه کاربر
امیرکاوه

تماس:

پست توسط امیرکاوه »

ببخشید منطور شما این بود که ما یه کاری بکنیم که ویتامین به البومین متصل بشه و بعد با داروهایی این پروتئین رو به همراه ویتامین دفع کنیم ؟ مگه وقتی ویتامین دی به البومین متصل بشه از طریق ادرار دفع نمیشه ؟

راستی ببخشید شلاته کردن یعنی چی ؟ یا شلاتور ؟
آخرین ویرایش توسط امیرکاوه جمعه ۱۳۹۳/۷/۱۱ - ۱۹:۰۱, ویرایش شده کلا 1 بار

jhvh

پست توسط jhvh »

امیرکاوه نوشته شده:ببخشید شلاته کردن یعنی چی ؟ یا شلاتور ؟

بله
فک کنم فارسیه

منظورم ترکیب شدن یه جورایی رسوب دادنه

نمایه کاربر
امیرکاوه

تماس:

پست توسط امیرکاوه »

ببخشید خانم parastu2000 گفته بود برای اینکه این ویتامین محلول در چربی ، محلول در اب بشه و از طریق ادرار خارج بشه از سورفاکتانت استفاده کنیم و حرفی از دارو نزده بودن . راستی شما گفته بودین میشه خیلی راحت از طریق ادرار این ویتامین رو دفع کرد . منطورتون چی بود ؟

White

سپاس: 211

پست توسط White »

جناب امیر کاوه ی عزیز وقت خوندن حملات دوستان نسبت به نظرمو نداشتم،اما به عنوان کسی که کارش طراحی و ساخت دارو هست باید خدمتتون عرض کنم که خیر سورفاکتانت ها هیچ عارضه ای در رِنج دارویی نمی تونن داشته باشن،گواه صحت ادعام هم استفاده از اونها در ساخت داروها به عنوان بایندینگ هاست!
سورفاکتانت به هر حال وارد بدن میشه ،سالهاست که ازش استفاده میکنن و تا به حال هیچ مشکلی رخ نداده!
و اما یه توضیح!
بله منم میدونم که ذیالیز خیلی روش خوبی هست،اما ما در علم داروسازی همیشه اشکال دارویی رو ترجیح میدیم که تهاجم کمتری داشته باشن،به نظرم شما بیشتر به دنبال یه ایده بودین یا یه روش جدید،به خاطر همین بود که پیشنهاد کردم در مورد سورفاکتانت ها مطالعه کنید.
من امروز یکم در این رابطه مطالعه کردم،صرفا به خاطر ارزشی که برای سوالتون قائل بودم، بین انواع سورفاکتانت ها اِس اِل اِس SLSرو به شما پیشنهاد میکنم،این ماده امتحان خودش رو در صنایع داروسازی پس داده و ثابت کرده در رِنج های درمانی هیچ خطری نمیتونه داشته باشه.
ببینید واضحه اگر شما روش جدیدی ارائه بدین که بشه ویتامین سی اضافی بدن رو [url]با کمترین تهاجم[/url] از بدن خارج کرد؛قاعدتا ارزش بیشتری داره تا این که روی روش های روتین و دم دستی مثل دیالیز کار کنید.

البته مثل اینکه بحث سورفاکتانت هنوزم براتون مبهمه ،سعی میکنم این بار خیلی ساده تر توضیح بدم!
ببینید؛
ویتامینc محلول در چربی هست ،پس نمی تونه از طریق کلیه که مواد آبی و محلول در آب رو دفع میکنه دفع بشه،لذا در بافت های بدن ذخیره میشه.
حالا حالتی رو تصور کنید که مواد وارد توبول کلیه شدن و آماده ی فیلتر شدن هستن،چون ویتامین سی محلول در چربی هست،نمیتونه از مویرگ عبور کنه و وارد نفرون ها بشه!
حالا ما باید چی کار کنیم؟
باید کاری کنیم که این چربی غیر محلول در آب محلول در آب بشه!
چطوری؟ ما که نمی تونیم ماهیت ماده رو عوض کنیم!
ولی میایم و یه [url]غشای آب دوست کاذب[/url] دور مولکول چربیمون میکشیم!
به این ترتیب این مولکول جدید هم میشه آب دوست!و میتونه ار مویرگ خونی تراوش بشه و از طریق ادرار دفع بشه.
حالا در مورد مولوکلار وِیت و حجم این جسم جدید ساخته شده هم من تا اونجا که خوندم؛بسیار ریز هستند و به راحتی می تونند از منافذ مویرگ های دور توبولی تراوش بشن.
یه شکلی هم براتون میکشم که مطلب براتون جا بیفته.

==================================================================

پ.ن:جواب من کاملا درسته و با اینکه از حرفم مطمئن بودم ،ادب حکم میکرد به جای استفاده از الفاظی مثل :
فکر میکنم! به نظرم! شـــــــــاید! و امثالهم ،حرفم رو اول تو منابع چک میکردم بعد مطرحش میکردم.
به هرحال من بر صحت حرف هام کوچکترین شکی ندارم.موفق باشید.
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

jhvh

پست توسط jhvh »

پیشنهاد می کنم نخونید
http://fa.m.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D ... B%8C%D9%85

White

سپاس: 211

پست توسط White »

در اولین کامنتم اشاره کرده بــــــــــودم که روش باید اختصاصی باشه!
و الا اگه همچین نبود و طراحی مکانیسم به همین راحتی بود که تا بحال امثال شما صد بار کشفش کرده بودند!! smile034

نمایه کاربر
امیرکاوه

تماس:

پست توسط امیرکاوه »

خانم پرستو خیلی ممنون از لطفتون . من با یه دانشجوی مهندسی پزشکی هم مشورت کردم تا یه حدودی این روش شما رو تایید کرد . خیلی لطف کردین . واقعا ممنون . مطالبتون ( هم شما و هم اقای هادی تیموریان ) عالی بود . من با تحلیل حرفهای شما و یه مقدار تحقیقات ، تا اینجا 5 یا 6 تا روش روی برای دفع ویتامین دی پیدا کردم . خیلی ممنون .

نمایه کاربر
امیرکاوه

تماس:

پست توسط امیرکاوه »

دوستان عزیز دارم یه تاپیک ایجاد می کنم با عنوان لیپید های بدن . لطفا به اون هم کمک کنید . اگر به همین نحو باشه عالیه . خیلی خوب پیشرفت کردیم . من که کلی اطلاعات دریافت کردم . ممنون

آخرین بالا اندازی (Bump) توسط امیرکاوه در دوشنبه ۱۳۹۳/۷/۲۸ - ۱۸:۴۶.

ارسال پست