کوچک/بزرگ شدن؟؟؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

Vita

سپاس: 288

کوچک/بزرگ شدن؟؟؟

پست توسط Vita »

سلام؛

شما احتمالاً یکی دوتا از کارتون های دوران بچگی یادتون هست که درباره ی آدم کوچولوها بود... مثلاً سفرهای گالیور که خیلی قدیمیه... خب، می دونم خیلی مسخره است، ولی من می خوام بدونم به نظر شما ممکنه انسان یا هر موجود زنده ی دیگه ای کوچیک/بزرگ بشه؟ مثلاً شخصی به ارتفاع 5.8 فوت، 6 اینچ بشه؟ جوری که همه ی ابعادش به یک نسبت کوچیک بشن...

موضوع این نیست که آیا دانش و فناوری امروز ما در حدی هست که بتونیم چنین کاری بکنیم... یا این که آیا در آینده به دانش و فناوری موردنیاز دست پیدا می کنیم... من فقط می خوام بدونم از لحاظ علمی ممکنه یا نه؟ آیا ممکنه همه ی سلول های بدن شخص به یک اندازه کوچیک بشن؟ من فکر می کنم در این صورت همه ی مولکول های سازنده ی اندامک های سلول باید به یک اندازه کوچیک بشن. و این یعنی همه ی اتم ها باید به یک اندازه کوچیک بشن. بنابراین الکترون ها و پروتون ها و نوترون ها هم باید کوچیک بشن...

نمایه کاربر
DARKENERGY

نام: Melina

محل اقامت: krj_teh

سپاس: 4152

تماس:

Re: کوچک/بزرگ شدن؟؟؟

پست توسط DARKENERGY »

تا اونجایی که من میدونم نه.
به طور مثال این که یه شخصی قوی هیکل و قدبلند باشه و بعدش به یه اندازه بخواد کوچیک بشه انجام شدنی به نظر نمیرسه.(به نظر من)
البته فکر میکنم تنها یه راه داره اونم این که فاصله ی بین اتمی از بین بره که ممکن نیست بازم.در اون صورت آدمو با میکروسکوپ هم به زور میدیدن.(البته این در مورد کوچیک شدن بود) در مورد این که یه آدمی بزرگ بشه فکر نمیکنم امکان پذیر باشه.
======
البته این که بعضی آدم ها وجود دارن خیلی قدبلند یا خیلی قد کوتاه هستن اون دیگه به دلایل ژنتیکی بر میگرده.به طور مثال یه آدمی همش درحال رشده و قد بلند میشه این از بچگی مشکل داشته که به اختلالات ژنتيكي مادرزادي. توليد بیش از اندازه هورمون رشد از غده ي هيپوفيز و مشکلات تيروئيدي بر میگرده که میشه تا حدی کنترل و درمانش کرد. (در مورد کوتاهی قد هم همینطور)
اما این که یه آدم سالم که هیچ مشکلی از لحاظ ژنتیکی و... نداره مثلا با قد 180 به طور منظم همه اجزای بدنش کوچیک بشه طول استخوان و... مثلا قدش بشه 130 امکان پذیر نیست. حداقل در اون حدی که من میدونم.
البته شاید در آینده بشه یه دستکاری تو غدد و... کرد مثلا شخص قدش کوتاه بشه! (اما بعید میدونم!) smile034
smile072 smile072 smile072

*

آنکه رفت، به حُرمت آنچه با خود برد حقِ بازگشت ندارد

*

آدمی که از آفتابِ صبح گرم نشه، از آفتاب غروب گرم نمیشه

rappelle_toi: l'amour devrait te faire sentir bien

ali.rs.1374

نام: علیرضا

سپاس: 115

پست توسط ali.rs.1374 »

اگه نمی خندید من یادمه چند سال پیش تو اخبار دیدم دوتا آدم ریزه به همون اندازه ای که ویتا گفت بودند که تو قلعه ی فلک الافلاک گذاشته بودن واسه نمایش که متاسفانه نتونستم برم خرم آباد و ببینم

پ نتیجه که واقعیت داره smile039
مدعی خواست که آید به تماشاگه راز
دست رد آمد و بر سینه ی نامحرم زد

نمایه کاربر
DARKENERGY

نام: Melina

محل اقامت: krj_teh

سپاس: 4152

تماس:

پست توسط DARKENERGY »

ali.rs.1374 نوشته شده:اگه نمی خندید من یادمه چند سال پیش تو اخبار دیدم دوتا آدم ریزه به همون اندازه ای که ویتا گفت بودند که تو قلعه ی فلک الافلاک گذاشته بودن واسه نمایش که متاسفانه نتونستم برم خرم آباد و ببینم

بحث سر اینه که مثلا یه شخصی مثل شخص شخیص شما! الان قدش بشه 40سانت! میشه؟! smile021

*

آنکه رفت، به حُرمت آنچه با خود برد حقِ بازگشت ندارد

*

آدمی که از آفتابِ صبح گرم نشه، از آفتاب غروب گرم نمیشه

rappelle_toi: l'amour devrait te faire sentir bien

ali.rs.1374

پست توسط ali.rs.1374 »

اگه بخوایم یک فرد بلند قد رو کوتاه تر کنیم

منکه بعید میدونم

اما اونی که قدش مادرزادی کوتاه (مث همون آدم کوتوله های که گفتم) پس همه ی اجزای بدنش کوچیکتره

بله!

Vita

پست توسط Vita »

اونایی که مادرزادی قدشون خیلی کوتاهه معمولاً هیکلشون چندان متناسب نیست، بعضیاشون سرِهم ناقص الخلقه می نماین... در ضمن، دیگه خیلی بخوان کوچولو باشن 50 سانتی متر، از اون کوچیکتر فکر نمی کنم تا به حال پا روی این کره ی خاکی گذاشته باشه.
ali.rs.1374 نوشته شده:اگه نمی خندید من یادمه چند سال پیش تو اخبار دیدم دوتا آدم ریزه به همون اندازه ای که ویتا گفت بودند که تو قلعه ی فلک الافلاک گذاشته بودن واسه نمایش که متاسفانه نتونستم برم خرم آباد و ببینم

جداً؟!؟ پس چرا بیست سی چیزی در این باره نفرمود؟!؟

من دارم به کوچیک شدن ذرات زیراتمی فکر می کنم... ممکنه؟! نه، فکر نمی کنم... واکنش شکافت هسته ای خلاف اینو ثابت می کنه... ولی شاید بشه مثلاً الکترونو تیکه تیکه کرد که کوچیک بشه... نه، اینم خیلی حماقت آمیزه...
خب، یه فرضیه ی دیگه: از شمار سلول های بافت های مختلف بدن به اندازه ای کم بشه که نسبت حجم اندام های بدن ثابت بمونه.

ali.rs.1374

پست توسط ali.rs.1374 »

Vita نوشته شده:اونایی که مادرزادی قدشون خیلی کوتاهه معمولاً هیکلشون چندان متناسب نیست، بعضیاشون سرِهم ناقص الخلقه می نماین... در ضمن، دیگه خیلی بخوان کوچولو باشن 50 سانتی متر، از اون کوچیکتر فکر نمی کنم تا به حال پا روی این کره ی خاکی گذاشته باشه.

جداً؟!؟ پس چرا بیست سی چیزی در این باره نفرمود؟!؟

من دارم به کوچیک شدن ذرات زیراتمی فکر می کنم... ممکنه؟! نه، فکر نمی کنم... واکنش شکافت هسته ای خلاف اینو ثابت می کنه... ولی شاید بشه مثلاً الکترونو تیکه تیکه کرد که کوچیک بشه... نه، اینم خیلی حماقت آمیزه...
خب، یه فرضیه ی دیگه: از شمار سلول های بافت های مختلف بدن به اندازه ای کم بشه که نسبت حجم اندام های بدن ثابت بمونه.

گفتم این مسئله مربوط به حداقل 5 سال پیشه

Vita

پست توسط Vita »

بالاخره باید یه توجیحی براش وجود داشته باشه...
برام خیلی عجیبه چه طور این ایده ی آدم کوچولو به ذهن انسان رسید؟
اولین بار چه کسی به آدم کوچولو فکر کرد؟
منظورم اینه که، ممکنه چنین تصوراتی بدون هیچ پیش زمینه ای به ذهن انسان راه پیدا کنه؟

نمایه کاربر
Henia

سپاس: 29

پست توسط Henia »

خب اره ممکنه بدون پیش زمینه ی فکری باشه.مثل کسی که برای اولین بار ماجرای سفر به ماه و تو ذهنش پروروند.-کی بود؟یادم نیست!-
کلا تخیل قوی ادم ها مقدمه پیشرفتا و کشفای بشره
http://www.asriran.com/fa/news/177102/% ... A%A9%D8%B3
"غــرش هیچ شیری
خانه ی چوبی را خراب نمی کند
من از سکـــوت موریانه ها می ترسمــ!"

"Take It Easy!
Come On!At Least Try To!
Can't you?
No Problem!I Can't Too!"

نمایه کاربر
storm

نام: یه دیکتاتور

محل اقامت: tehran

سپاس: 45

پست توسط storm »

بنظر من ممكنه چنين چيزي
چون بشر تا حدي كه لازمه پيش رفته
تا حتي كنترل غدد و دستكاري كردنش
حالا از لحاظ بيولوژيكي زياد اطلاعات ندارم ولي همون قدر كه ميدونم، فكر ميكنم كه بشه كه كاري كنن كه غده ها برعكس عمل كنن
يعني بجاي اينكه باعث مثالا افزايش سلول ها بشن باعث كاهش بشن و سلول ها خود بخود نابود بشن
و خب اين كه دوستان در مورد الكترون و ذرات اتمي گفتن، بدن انسان بافتش زنده س
پس نبايد با الكترون و اتم مقايسه بشه
بافت زنده رو هم قطعا ميشه كنترل كرد
با كمي ور رفتن با رشته هاي DNA و بهم ريختن ترتيب قرار گرفتن اون (موادش چي بود؟؟!بخدا يادم نيس!) موادي كه توشه و رشته ها قطعا ميشه...

ايده ي قشنگيه خيييلي
براي انسان و موجودات زنده خصوصا
اما كاربردشم مشخص شه عملي كردنش ساده تره
شخصی را به جهنم بردند  

در راه برمیگشت و به عقب خیره می شد ، ناگهان خدا فرمود: او را به بهشت ببرید

فرشتگان پرسیدند چرا ؟؟؟؟پروردگار فرمود : او چند بار به عقب نگتاه کرد ، او امید به بخشش داشت

(خدايا خيلي مخلصتم....)

نمایه کاربر
storm

پست توسط storm »

الان يه چيزي به ذهنم رسيد كه شايد مسخره باشه
اما ميشه با اين ايده كاري كرد كه انسان ها بسيار كوچيك بشن طوري كه اين يك صفت اكتسابي نباشه
بلكه وارد نسل هاي بعدم بشه
و اين مسئله رو ميشه با نانو پيوند داد!
انسان در قطعات كوچك!
خيلي رشته جالبي از اب درمياد...
شخصی را به جهنم بردند  

فرشتگان پرسیدند چرا ؟؟؟؟پروردگار فرمود : او چند بار به عقب نگتاه کرد ، او امید به بخشش داشت

(خدايا خيلي مخلصتم....)

Vita

پست توسط Vita »

storm نوشته شده:الان يه چيزي به ذهنم رسيد كه شايد مسخره باشه
اما ميشه با اين ايده كاري كرد كه انسان ها بسيار كوچيك بشن طوري كه اين يك صفت اكتسابي نباشه
انسان در قطعات كوچك!
من در واقع می خوام بدونم میشه یه انسان یا هر موجود زنده ی دیگه ای به نسخه ی کوچیکتر ِ/بزرگتر ِ خودش تبدیل بشه یا نه.
ولی چیزی که شما گفتید هم جالبه. چرا پیشنهاد می دید این صفته اکتسابی نباشه؟... منظورتون از پیوند دادن این مسأله با نانو چیه؟

نمایه کاربر
storm

پست توسط storm »

Vita نوشته شده:
storm نوشته شده:الان يه چيزي به ذهنم رسيد كه شايد مسخره باشه
انسان در قطعات كوچك!
من در واقع می خوام بدونم میشه یه انسان یا هر موجود زنده ی دیگه ای به نسخه ی کوچیکتر ِ/بزرگتر ِ خودش تبدیل بشه یا نه.
ولی چیزی که شما گفتید هم جالبه. چرا پیشنهاد می دید این صفته اکتسابی نباشه؟... منظورتون از پیوند دادن این مسأله با نانو چیه؟
منظور منم همين بود
انسان با سايز كوچكتر
قطعا در سايز كوچيك تر بهتر عز بزرگتره
چون اقولا اشل هاي كوچيك راحت تر زندگي ميكنند تا بزرگتر ها
منظورم از اكتسابي نبودن اين بود كه كلا نسل انسال ها دچار يك جور جهش نسلي بشه
يعني ديگه كم كم انسان ها به اسن شكلي كه الان هستن نباشن
بلكه ريز باشند
در مقياس هاي نانو
و زندگي كانلا براشون ميكروسكوپي بشه
و اين دستكاري هاي دي ان اي منتقل بشه به نسل هاي بعد و اون ها كلا خودشون اين طور باشند از اول خلقتشون
پيوند با نانو هم منظورم اين بود كه انسان وجودش هنوز با تكنولوژي كاملا پيوند نخورده
هنوز كامل ماشيني نشديم
ميشه روزي باشه كه به جاي اين همه گوشت و پوست انسان تشكيل شده باشه از يك رشته دي ان اي كه اون رو تبديل به يك موجود زنده
و بقيه اجزاي بدنش در مقياس نانويي باشن
اون وقت نيازي به اين كره خاكي هم نداريم...
سفر در كهكشان و حتي زمان خيلي قابل لمس تر خواهد بود
خيييلي با ايده تون حال كردم
عالي بود smile072
شخصی را به جهنم بردند  

(خدايا خيلي مخلصتم....)

Vita

پست توسط Vita »

شما از دستکاری غدد و کاهش شمار سلول ها صحبت کردید، به نظر من خیلی جالبه. اما اگه این همه سلول بخوان از بین برن... به طور طبیعی درد شدیدی داره، بهش دقت کردید؟ در ضمن کاهش شمار سلول های هر بافت باید طوری باشه که نهایتاً ابعاد شخص به یک نسبت کوچیک بشه... ولی این ایده واقعاً باحاله... من دارم به این فکر می کنم که فرآیند تقسیم سلولی وارونه بشه... اندامک ها به جای این که رشد کنن با آزاد کردن انرژی کوچیک بشن، در نتیجه خود سلول هم کوچیک میشه. بعد دو تا سلول به هم جوش می خورن و یک سلول به اندازه ی سلول اولیه به وجود میاد. سلول جدید هم به همین ترتیب کوچیک میشه... و اگه این فرآیند به صورت کنترل شده ادامه پیدا کنه در نهایت... فکر می کنم آخرش چیزی از طرف باقی نَمونه...!!!

ولی پیشنهاد شما موانع و خطرات زیادی به دنبال داره...! دستکاری سایز نسل بشرو میگم!

نمایه کاربر
storm

پست توسط storm »

دقيقا منظورم همين بود
كم شدن سلول ها
يا خود خوري شون به جاي بيگانه خواري
انسان تك سلولي
(عجب دنيايي بشه اون دنيايي كه ادماش تك سلولي باشن...!)
درد كه خب نه..
يعني فكر نميكنم!
چون ما با اعصاب كار نداريم..
اونها هستن كه كار با انتقال حس دارن و ما چون فعلا با كم كردن سلول ها نميخوايم با اعصاب كار داشته باشيم پس زياد تهديد كننده نيست
مثلا شما مريض ميخواسد بشيد وقتي گلبول هاي سفيد بيگانه خواري ميكنن درد نداريد
يا اينكه وقتي سلول ها ميميرند 'درد' نداريد اما متوجهس ميشيد
حتي اگه دردناك هم باشه موقع انجام اين كار(كه بعيد ميدونم) ميشه كنار اومد..
از كار انداختن اعصاب اون قسمت!
(الان صاعقه ميزنه نصفم ميكنه.. خلقت خدا داغون گرديد:دي)
شخصی را به جهنم بردند  

(خدايا خيلي مخلصتم....)

ارسال پست