چرا نر و ماده؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
علی...

نام: علی رضازاده

محل اقامت: شیراز

سپاس: 135

Re: چرا نرو ماده ؟؟؟؟؟ کسی می تواند پاسخ بگوید؟؟؟

پست توسط علی... »

شبه دیگ درمورد مرود تکامل: اگر بر اساس انتخاب طبیعی است چرا جنسیتهای دیگر مثل نر و ماده بوجود نیامد که مثل نر و ماده با هم مچ باشند و توانایی تولید مثل داشته باشند یعنی جانوران مثلا چرا چهارجنس مختلف ندارند که با توجه به فیزیولوزی انها دو به دو توانایی تولید مثل داشته باشند ؟
خداونددر آیه ۱۸ سوره زمر می فرماید

کسانی که سخنان را می‌شنوند و از نیکوترین سخن پیروی می‌کنند؛ آنان کسانی هستند که خدا هدایتشان کرده، و آنها خردمندانند.

نمایه کاربر
saeedfa

محل اقامت: Tehran

سپاس: 66

تماس:

پست توسط saeedfa »

علی... نوشته شده:شبه دیگ درمورد مرود تکامل: اگر بر اساس انتخاب طبیعی است چرا جنسیتهای دیگر مثل نر و ماده بوجود نیامد که مثل نر و ماده با هم مچ باشند و توانایی تولید مثل داشته باشند یعنی جانوران مثلا چرا چهارجنس مختلف ندارند که با توجه به فیزیولوزی انها دو به دو توانایی تولید مثل داشته باشند ؟
جواب ساده است :
چون فایده ای نداشته. یعنی مزیتی در زنده ماندن و تولید مثل در طبیعت برایشان ایجاد نمی کرده. در ضمن تولید مثل سخت تر میشه و افزایش جمعیت کند میشه .(اینو توضیح داده بودم که چرا 3 تا نیست حالا شما می گی 4 تا یکی دیگه بیاد بگه 5 تا یکی دیگه ...)
و نکته ی دیگر اینکه اگر دو به دو با هم مچ شوند به مرور می شوند دو گونه جانوری مجزا.

نمایه کاربر
علی...

پست توسط علی... »

چون فایده ای نداشته. یعنی مزیتی در زنده ماندن و تولید مثل در طبیعت برایشان ایجاد نمی کرده.

چرا نداشته همین مزیتی که برای نرو ماده است برای اونها هم میبود

نکته ی دیگر اینکه اگر دو به دو با هم مچ شوند به مرور می شوند دو گونه جانوری مجزا.

حالا از نظر تکامل گرایان چهار جنس بوده یا نه؟

کسانی که سخنان را می‌شنوند و از نیکوترین سخن پیروی می‌کنند؛ آنان کسانی هستند که خدا هدایتشان کرده، و آنها خردمندانند.

نمایه کاربر
behasht

سپاس: 86

تماس:

پست توسط behasht »

بسم الله الرحمن الرحیم
saeedfa نوشته شده: در زنبور ها هم هست هر نری شانس تولید مثل با ملکه را ندارد اما این ربطی به این مسئله ندارد به تفکیک جنسیتی ربطی ندارد
عزیز دلم، زنبور های بچه که متولد می شن مگه بچه اون زنبور نر قوی تر نیستند ؟ این یعنی انتخاب جنسی. زنبور های نر ضعیف ابتر می شن. نسل بعدی بچه های زنبور نر قوی می شن.
دو جنسی های اولیه را می توان در بعضی از واکنش های شیمیایی نیز مشاده کرد که دو ماده با هم ترکیب می شوند و می توانند ماده دیگر را از بین ببرند و از محتوای آن به ساختار خود بیفزایند. این اولین نر و مادهای بوده که احتمالا وجود داشته
:اینم توضبح نمی خواد با عرض پوزش بی ربط،فقط مثالی که در ذهن شما مربوط آمده

نه عزیز، کاتالیزور ها تو یه واکنش همچین کاری می کنند. بعضی واکنش ها بدون کاتالیزور انجام نمی شوند. کاتالیزورو بگیر نر ماده اصلی رو بگیر ماده.
اگر موجودی است که تنیی تولید مثل می کند به این دلیل است که آن گونه کلا جنس مخالفش درون خودش است
یعنی چی داخل خودش هست؟ یعنی دو نفره ؟
وایستین نتیجه گیری این تایپیک
این چیز عجیبی نیست. فرض کن دو نوع گوسفند تو یه دشت داریم. گله اول خیلی تند تند علفا رو می خوره. گله دوم آروم آروم می خوره. گله اول چاقو چله میشه. بعضی از اعضای گله دوم غذا گیرشون نمیاد که بخورن. چون گله اول براشون غذایی نذاشته. گله دوم در نسل بعد کمتر بچه می زایند چون کمتر خوردند و بیشتر مردند. این قضیه در نسل های بعد هم اتفاق می افته و همین طور جلو میره. گله دوم کم و کم و کمتر و گله اول بیشتر میشه تا اینکه گله دوم کاملا از بین بره. به این میگن انتخاب طبیعی یعنی طبیعت انتخاب می کنه کی بمونه (قوی) و کی بره (ضعیف)
گونه های تک جنسیتی چرا بایدبا گونه های دو جنسیتی رقابت کنند
سر غذا خوردن
پس ساده نوشتن رو بر بی سوادی نزارین
من کاری با ساده نوشتنتون ندارم. درست بنویسید هر جور خواستین بنویسین.
با آن که بنظرم پاسختان ابتدایی است و اصلا چرا دارم با شما در این رابطه بث می کنم(چون شما اصلا بحث رو اشتباه متوجه شدید برادر عزیز الان که دیر وقته فردا و کلا در فرصتی دیگر اگر شد انشا الله اپسخ می دهم(با این کیبرد خراب چقدر منو اذیت می کنید شما)
در هر صورت تشکر از شما که وقت گذاشتین smile072
علی... نوشته شده:شبه دیگ درمورد مرود تکامل: اگر بر اساس انتخاب طبیعی است چرا جنسیتهای دیگر مثل نر و ماده بوجود نیامد که مثل نر و ماده با هم مچ باشند و توانایی تولید مثل داشته باشند یعنی جانوران مثلا چرا چهارجنس مختلف ندارند که با توجه به فیزیولوزی انها دو به دو توانایی تولید مثل داشته باشند ؟
smile072 smile072 من این همه مدته میگم(یکی از اون نوشته های بالا) کسی گوش نمی ده شایدم من زبان گفتنم زیاد گویا نبود در هرصورت تشکر از برادر خوبم علی جان
مى‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند و حال آنكه خدا گر چه كافران را ناخوش افتد نور خود را كامل خواهد گردانيد
و كسانى كه آيات ما را تكذيب كردند به تدريج از جايى كه نمى‏دانند گريبانشان را خواهيم گرفت

خداوند آسمانها و زمين را به حق آفريد قطعا در اين [آفرينش] براى مؤمنان عبرتى است

آيا در [معانى] قرآن نمى‏انديشند اگر از جانب غير خدا بود قطعا در آن اختلاف بسيارى مى‏يافتند (قرآن کریم

کمترین حق خداوند بر انسان این است که در گناهان از نعمات خداوند استفاده نکنیم امام علی(ع)

نمایه کاربر
saeedfa

تماس:

پست توسط saeedfa »

علی... نوشته شده:چون فایده ای نداشته. یعنی مزیتی در زنده ماندن و تولید مثل در طبیعت برایشان ایجاد نمی کرده.
چرا نداشته همین مزیتی که برای نرو ماده است برای اونها هم میبود
نکته ی دیگر اینکه اگر دو به دو با هم مچ شوند به مرور می شوند دو گونه جانوری مجزا.
حالا از نظر تکامل گرایان چهار جنس بوده یا نه؟
نه دیگه برادر اذیتمون نکن آخر شبی . بهت توضیح دادم که تولید مثل سخت تر میشه و سرعت تولید مثل میاد پایین و طبیعت این عملو حذف می کنه.
در مورد سوالتون :
بعید می دونم . من نشنیدم همچین چیزی تو طبیعت بوده باشه.
آقا قضیه رو هیئتی کردین چرا ؟ فکر کنید بعد بنویسین .

نمایه کاربر
علی...

پست توسط علی... »

بعدا بازم بحث میکنیم....

نمایه کاربر
saeedfa

تماس:

پست توسط saeedfa »

behasht نوشته شده:بسم الله الرحمن الرحیم
saeedfa نوشته شده: در زنبور ها هم هست هر نری شانس تولید مثل با ملکه را ندارد اما این ربطی به این مسئله ندارد به تفکیک جنسیتی ربطی ندارد
عزیز دلم، زنبور های بچه که متولد می شن مگه بچه اون زنبور نر قوی تر نیستند ؟ این یعنی انتخاب جنسی. زنبور های نر ضعیف ابتر می شن. نسل بعدی بچه های زنبور نر قوی می شن.
دو جنسی های اولیه را می توان در بعضی از واکنش های شیمیایی نیز مشاده کرد که دو ماده با هم ترکیب می شوند و می توانند ماده دیگر را از بین ببرند و از محتوای آن به ساختار خود بیفزایند. این اولین نر و مادهای بوده که احتمالا وجود داشته

نه عزیز، کاتالیزور ها تو یه واکنش همچین کاری می کنند. بعضی واکنش ها بدون کاتالیزور انجام نمی شوند. کاتالیزورو بگیر نر ماده اصلی رو بگیر ماده.
اگر موجودی است که تنیی تولید مثل می کند به این دلیل است که آن گونه کلا جنس مخالفش درون خودش است
این چیز عجیبی نیست. فرض کن دو نوع گوسفند تو یه دشت داریم. گله اول خیلی تند تند علفا رو می خوره. گله دوم آروم آروم می خوره. گله اول چاقو چله میشه. بعضی از اعضای گله دوم غذا گیرشون نمیاد که بخورن. چون گله اول براشون غذایی نذاشته. گله دوم در نسل بعد کمتر بچه می زایند چون کمتر خوردند و بیشتر مردند. این قضیه در نسل های بعد هم اتفاق می افته و همین طور جلو میره. گله دوم کم و کم و کمتر و گله اول بیشتر میشه تا اینکه گله دوم کاملا از بین بره. به این میگن انتخاب طبیعی یعنی طبیعت انتخاب می کنه کی بمونه (قوی) و کی بره (ضعیف)
سر غذا خوردن
با آن که بنظرم پاسختان ابتدایی است و اصلا چرا دارم با شما در این رابطه بث می کنم(چون شما اصلا بحث رو اشتباه متوجه شدید برادر عزیز الان که دیر وقته فردا و کلا در فرصتی دیگر اگر شد انشا الله اپسخ می دهم(با این کیبرد خراب چقدر منو اذیت می کنید شما)
در هر صورت تشکر از شما که وقت گذاشتین smile072
smile072 smile072 من این همه مدته میگم(یکی از اون نوشته های بالا) کسی گوش نمی ده شایدم من زبان گفتنم زیاد گویا نبود در هرصورت تشکر از برادر خوبم علی جان
خیلی ممنون از کل کامنتتون خیلی بار علمی داشت

نمایه کاربر
saeedfa

تماس:

پست توسط saeedfa »

علی... نوشته شده:بعدا بازم بحث میکنیم....
یا علی

نمایه کاربر
Unline

سپاس: 48

پست توسط Unline »

یک فرض معمولی بکنیم

همین الان یک جنسیت دیگه اضافه بشه

در اکثر ادیان داریم که مرد میتونه همسر مجدد اختیار کنه ولی زن نمیتونه

اگر 3 تا بودن چی میشد - قوانینش رو تنظیم کنید - با فرض اینکه برای تولید مثل به هر 3 تا با هم احتیاج داریم

فرض ساده و بی اساسیه ولی شاید بتونیم به کمکش بحث ریاضی ایجاد کنیم - چطور میشه این 3 تا رو با هم ترکیب کرد جوری که با این قوانین از هم تابعیت کنند و اگر نمیشه قوانین جدید رو بیان کنید

ضمنا سوال خوبیه - چرا جهان از صفر شروع شد ؟ و صفر به چه اقسامی قابل قسمته ؟ شاید بشه جوابش رو پیدا کرد - گرچه توضیح فلسفی و علمی داره منتها می خوام ایبتدا خودمون راجع بهش حرف بزنیم و بعد موضوع رو از دیدگاه هایی که قبلا بررسی شده و به نتیجه رسیده بازنگری کنیم
تصویر

In The Name Of Difference

My Name Is Method

نمایه کاربر
saeedfa

تماس:

پست توسط saeedfa »

Unline نوشته شده:یک فرض معمولی بکنیم

همین الان یک جنسیت دیگه اضافه بشه

در اکثر ادیان داریم که مرد میتونه همسر مجدد اختیار کنه ولی زن نمیتونه

اگر 3 تا بودن چی میشد - قوانینش رو تنظیم کنید - با فرض اینکه برای تولید مثل به هر 3 تا با هم احتیاج داریم

فرض ساده و بی اساسیه ولی شاید بتونیم به کمکش بحث ریاضی ایجاد کنیم - چطور میشه این 3 تا رو با هم ترکیب کرد جوری که با این قوانین از هم تابعیت کنند و اگر نمیشه قوانین جدید رو بیان کنید

ضمنا سوال خوبیه - چرا جهان از صفر شروع شد ؟ و صفر به چه اقسامی قابل قسمته ؟ شاید بشه جوابش رو پیدا کرد - گرچه توضیح فلسفی و علمی داره منتها می خوام ایبتدا خودمون راجع بهش حرف بزنیم و بعد موضوع رو از دیدگاه هایی که قبلا بررسی شده و به نتیجه رسیده بازنگری کنیم
جواب ساده است . فرض کنیم تعدادی گوسفند داریم. احتمال اینکه هر کدام از این ها تن به میل جنسی بده در هر بار که بهش پیشنهاد میشه. رو 1/3 در نظر بگیرید. (عدد فرضی) اگر جفت گیری بخواهد انجام شود باید 1/3 ضرب در 1/3 شود اگر نر و ماده داشتیم. حالا اگر 3 تا بودن میشه 1/3 ضرب 1/3 ضرب 1/3 پس طبیعتا همین طوری که از لحاظ منطقی هم نتیجه گیری می شه. تولید مثل شدیدا کاهش پیدا می کنه

نمایه کاربر
علی...

پست توسط علی... »

......................

کی تا حالا تونسته صفر تقسیم کنه که ما دومیش باشیم؟

نمایه کاربر
behasht

سپاس: 86

تماس:

Re: چرا نر و ماده؟

پست توسط behasht »

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم جمیعا ببخشید دیر شد اما اومدم انشا الله پاسخ دیشبی که مونده بودو بگم

سر غذا خوردن
بر فرض حرف شما چند نکته پیش می آید اینکه گونه های تک جنسیتی نیازی به موجود دیگر ندارند پس راحت تر تولید مثل مکی کنند پس اگر (توجه کنید اگرنگفتم باید گفتم اگر )کسی در رقابت حذف شود گونه دوجنسیتی است چون برای تولید مثل زمان و مکان مناسب و موجود دومی می خواهد
در مثال گوسفندی که زدید با عرض معذرت ربطی ندارد و نمی شود این مثال را تعمیم داد (در برابر مال شما منم می گم سالهاس که در آفریقا شیران درحال خوردن گورخران و آهو ها هستند چرا نسلشان منقرض نشده؟!)اما نه موضوع به این سادگی نیست در اوایلی زندگی موجودات تعداد موجودات نسبت به محیط زیست کم بوده وحتی زندگی اولیه که در دریا پدید آمده موجودات نسبتا غذای زیادی داشتند پس رقابتی بر سر غذا نبوده که کسی بخواد حذف بشه
من برم انشا الله اگر بازم رو حرفتون پا فشاری کردینن بگین تا بیشتر انشا الله توضیح بدم
(پس نگید دیگه نوشته بار علمی نداره برادر ، اینا رو نوشتم زود باید انشا الله برم من برم کار دارم)
آخرین ویرایش توسط behasht سه‌شنبه ۱۳۹۱/۶/۲۸ - ۱۶:۳۹, ویرایش شده کلا 1 بار
مى‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند و حال آنكه خدا گر چه كافران را ناخوش افتد نور خود را كامل خواهد گردانيد
و كسانى كه آيات ما را تكذيب كردند به تدريج از جايى كه نمى‏دانند گريبانشان را خواهيم گرفت

خداوند آسمانها و زمين را به حق آفريد قطعا در اين [آفرينش] براى مؤمنان عبرتى است

آيا در [معانى] قرآن نمى‏انديشند اگر از جانب غير خدا بود قطعا در آن اختلاف بسيارى مى‏يافتند (قرآن کریم

کمترین حق خداوند بر انسان این است که در گناهان از نعمات خداوند استفاده نکنیم امام علی(ع)

hamid888

سپاس: 1

پست توسط hamid888 »

سلام
اگه شما درباره نظريه تكامل مطالعه داشته باشيد ميدونيد كه انتخاب طبيعي يعني چه.وقتي دوستان درباره مشكلات و محديديت هاي تك جنسي و يا چند جنسي صحبت مي كنند به وضوح نشان مي دهند كه طبعت به صورت هدفداري دو جنسه را انتخاب كرده است.موجودات تك سلولي و حتي موجودات بزرگتر از ديد ميكرو تك جنسه هستند.علت بزرگ آن هم غذا مي باشد چون معمولا اين موجودات فقط در جاهايي يافت مي شوند كه غذا به وفور يافت مي شود و پس از اتمام غذا نيز به سرعت كلوني آنهااز هم مي پاشد.درباره موجودات دو جنس هم عامل اصلي و اولين عامل احتمال بسيار زيادتر وقوع توليد مثل در حالت دو نوع جنسه است كه عمدتا مربوط به جانودان پر سلولي است و دليل دوم وجود جانوران دو نوع جنسي همكاري دو نوع در برآوردن غذا و نيز نگهداري و مراقبت از فرزندان جهت بقاي نسل مي باشد. در گونه هاي بالاتر از دو نوع اگر وجود داشته باشد به صورت بسيار خاص و نادر است كه آنهم نتيجه قانون احتمالات مي باشد.با اين اوصاف اميدوارم متوجه انتخاب طبيعي نظريه نسبيت شده باشيد.

نمایه کاربر
saeedfa

تماس:

پست توسط saeedfa »

behasht نوشته شده:بسم الله الرحمن الرحیم
من برم انشا الله اگر بازم رو حرفتون پا فشاری کردینن بگین تا بیشتر انشا الله توضیح بدم
(پس نگید دیگه نوشته بار علمی نداره برادر ، اینا رو نوشتم زود باید انشا الله برم من برم کار دارم)
نخیر من روی حرفم پافشاری ندارم.
خودتون فکر کنید.
من اصراری ندارم از تکامل دفاع کنم. چیزایی که احتمال دادم به دردتون بخوره رو گفتم.
موفق باشید

نمایه کاربر
Unline

سپاس: 48

پست توسط Unline »

علی... نوشته شده:ضمنا سوال خوبیه - چرا جهان از صفر شروع شد ؟ و صفر به چه اقسامی قابل قسمته ؟ شاید بشه جوابش رو پیدا کرد - گرچه توضیح فلسفی و علمی داره منتها می خوام ایبتدا خودمون راجع بهش حرف بزنیم و بعد موضوع رو از دیدگاه هایی که قبلا بررسی شده و به نتیجه رسیده بازنگری کنیم

......................

کی تا حالا تونسته صفر تقسیم کنه که ما دومیش باشیم؟

شما دومیش نخواهی بود - شما اگر بتونی این کار رو انجام بدی نفر n ام هستی - صفر قابل تبدیل به 2 عدد برابر ولی مخالف هست

مثلا 2 و -2 یا 10 و -10 -------------- دانشمندان برای بررسی اینکه جهان چطور از صفر به وجود آمد به همچین استدلال هایی روی آوردند و همین استدلال باعث کشف مسائلی مثل پاد ماده - پاد ذرات و ... شده - سوال اینجاست که چرا همه چیز 2 گانه است - خود یک چیز و ضد اون - چرا سه گانه نیست

در مورد پاسخ جناب saeedfa - شما فرضتون اشتباهه - چرا 1/3 ؟ ابتدا فرض کردید 2 جنس داریم با همون فرض 1/3 و سپس یک جنس دیگر به اونها اضافه کردید - استدلال 1/3 میتونه درست باشه منتها ازش اشتباه استفاده کردید (اگر جفت گیری بخواهد انجام شود باید 1/3 ضرب در 1/3 شود اگر نر و ماده داشتیم) اگر نرو ماده داشته باشیم دیگه 1/3 فرض درستی نیست

بعد هم برای هرکدوم از موارد باز هم ما 2 حالت داریم - تعداد موارد میره بالا ولی تعداد حالات نه - یعنی یا مایل هستند یا نیستند - 1/2 به عبارتی

منتها ممکنه در حالت خودمون 1/2 در 1/2 رو داشته باشیم و در حالت 3 گانه 3 بار - که باز هم فرض اشتباهیه - چون باید این موارد رو بررسی کنیم که نقش هرکدوم چقدره در این عمل - ضمنا سوال چیز دیگه ای بود - سوال من راجع به انسان ها بود نه گله ی گوسفند - شما میتونید رابطه ای تنظیم کنید که در اون 3 مورد با هم ازدواج کنند - و زن تنها یک همسر داشته باشد

اگر نه - قانون جدید چی میتونه باشه و چه ایراداتی داره - در کل دوست دارم در موردش بحث کنیم بعد سعی می کنم مقالاتی در این زمینه در اختیارتون قرار بدم - منتها بیشتر دوست دارم اول خودمون استدلال کنیم

با تشکر
تصویر

In The Name Of Difference

My Name Is Method

ارسال پست