کلون کردن انسان خوب یا بد

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
mahboobeh

محل اقامت: رامسر

سپاس: 381

تماس:

Re: کلون کردن انسان خوب یا بد

پست توسط mahboobeh »

Behjo نوشته شده:طبیعت جای بهترین هاست و ناکارمدها را نابود میکند
و ما خودمان هم بخشی از طبیعتیم که تا کنون بدست
پیرامونمان فرگشت(تکامل) یافتیم و از این پس بدست
خودمان(که خودمان هم باز همان طبیعتیم
).
قانون جنگل!
درسته هر کاری کنیم انتخاب طبیعی باز کار خودشو می کنه بحثی نیست اما اینجا بحث سر انتخاب مصنوعی انسان هاست نه طبیعی!

نمایه کاربر
mahboobeh

تماس:

پست توسط mahboobeh »

این خبر خیلی قدیمیه ( واسه امسال نیست ولی به موضوع بحث مربوط می شه)
تصویر
همسانه سازی انسان راهی است برای کمک به بيماران قلبی پارکينسون و صدمات مربوط به نخاع

پروفسور هانگ و همکارانش از تيم پژوهشگران کره‌ای جنين هايی توليد کردند که اين جنين ها دقيقا مشابه ژنتيکی از سلول های زنی بود که از او برای توليد جنين ها استفاده شده بود. آنها ۳۰ جنين همسانه سازی شده را ايجاد کردند که طی چندين روز تقسيم متوالی سلول های بنيادی جنينی قابل جداسازی بودند.

در مورد صحت اين خبر ادعای چند گروه تحقيقاتی ديگر هم مطرح شده است. در چندين مورد هيچ مدرکی دال بر صحت اين ادعاها وجود ندارد. در ديگر موارد داده هايی که مويد صحت اين پژوهش ها باشد، منتشر شده که البته بنا بر آن گزارش‌ها تقسيمات سلولی جنينی خيلی زود متوقف می شد. از طرف ديگر کره‌ای‌ها جنين های توليد شده ای را نشان دادند که متعلق به قبل بود. بيش از همه، آنها پروژه خود را به عنوان يک مطالعه مستقل معرفی کردند که جزئيات آزمايشهايشان در نشريه Science منتشر شده است.

موفقيت کره‌ای‌ها در همسانه سازی

گروه کره جنوبی موفقيت خود را در به کارگيری تخمک‌های تازه و همچنين روشی ويژه برای تخليه تخمک های اوليه جهت تزريق مواد ژنتيکی به آنها می داند. مواد ژنتيکی از هسته سلول های کومولوس به دست آمده اند. آنها توده های کوچکی از سلولهای محافظ هستند که تخم های در حال رشد در رحم يک زن را احاطه و غذادهی می کنند. سلول های کومولوس برای توليد اولين موش همسانه سازی شده در ۱۹۹۸ به کار گرفته شدند.

در اين تحقيق کره ای ها سلول های پايه ای جنينی را از سلول های اوليه جنينی که می تواند به طور مجازی به هر کدام از بافت های بدن تقسيم شود، جدا کردند. هدف احتمالی اين تحقيق استفاده از اين قبيل سلولها برای جانشين کردن آنها در بيمارانی با عوارض غير موروثی از قبيل ناراحتی های قلبی و پارکينسون يا صدمات مربوط به نخاع می‌باشد، بنابراين اين يک نوع روش همسانه سازی درمانی می‌باشد. به عقيده پژوهشگران کره ای اين امر چيزی متفاوت از تلاش جهت کلونينگ تولیدمثلی است که به تولد يک کودک کلون شده منجر می شود .
تصویر

فاصله ما تا شناسايی و به کاربری اثر درمانی همسانه سازی چه قدر است؟

کارشناسان معتقدند تا زمانی که درمان با استفاده از سلول های پايه و بر اساس فناوری همسانه‌سازی درمانی در دسترس باشد، راهی طولانی در پيش داريم . چنانچه سلول ها از يک جنين کلون شده به دست آمده باشند، نبايد توسط بيمار پس زده شوند، به اين دليل که آنها دقيقا به ترکيبات ژنتيکی منحصر به فردشان می‌پيوندند. در واحد زمان بيماران بايد جهت جلوگيری از پس زدن بافت توسط سيستم ايمنی بدنشان از داروهای مربوطه استفاده کنند.

آيا در اين ميان تعريفی برای حدود اخلاقی هم وجود دارد ؟

تمام تحقيقات جنين شناسی دال بر رعايت اين حدود است که البته اين موارد با همه سلول هايی که پتانسيل تبديل شدن به انسان را دارند به کار برده می شوند. در اينجا آزمايش‌ها کره ای ها هم مطابق با اين مسائل تائيد شده است و آزمايش‌ها مربوطه همه با رضايت خانم هايی انجام می گيرد که از سلول های آنها جهت تحقيقات استفاده می شود، اما به هر حال اين به معنای رضايت همه افکار با اين علم نيست .

آيا پژوهش اخير می تواند تولد يک کودک همسانه سازی شده را به واقعيت نزديک سازد ؟

به طور بالقوه بله. دانشمندان در حال تلاش برای همسانه سازی ميمون هستند و واضح است که مشکلات ويژه ای بر سر راه ساختن نسخه هايی از نخستيها وجود دارد .

تحقيقات دانشمندان کره‌ای نشان می دهد که تعدادی از اين تکنيک ها می تواند در فرآيندهای ديگر هم ثمربخش باشد و در واقع توليد کودکان کلون شده‌ای را تداعی می کند که در واقع تلاشی است برای استفاده از اطلاعات جديد در توليد جنين انسان.

منبع :‌‌BBC News

maryam1992

سپاس: 6

تماس:

پست توسط maryam1992 »

اونیکه مفیده کلون کردن اعضاست نه انسان .همون سلولهای بنیادی و..
اما بنظرم همانند سازی انسان کامل یک فاجعه ست. تصور کنید زندگی بدون درک واژه های پدر و مادر و...خیلی بی مزه میشه نه؟ smile029
آسمانها را بی ستون که بحس مشاهده کنید خلق کرده وکوههای بزرگ را در زمین بنهاد تا از حیرت و اضطراب برهید و در روی زمین انواع مختلف حیوانات را منتشر و پراکنده ساخت و هم از آسمان آب باران فرودآوردیم وبآن آب انواع نباتات گوناگون پرفایده رویاندیم.اینهمه آفریده خداست حال شما بگویید آنانکه بجز خداهستند در جهان چه آفریده اند؟بلکه ستمکاران ،آشکار در گمراهی هستند.

نمایه کاربر
TopNotch

سپاس: 322

پست توسط TopNotch »

کلون کردن خیلی خوبه!!!
میتونیم از کسی هزاران کلون درست کنیم و روشون ازمایش انجام بدیم!

منظره ی جالبیه
مشکلی اخلاقی هم نداره از نظره من
اون فقط یه کلون مسخرس که هیچی نمیفهمه
تازه کلون ها مدت زیادی زنده نیستن
کلا گور باباشون!
it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing.

maryam1992

سپاس: 6

تماس:

پست توسط maryam1992 »

korosh_vfd نوشته شده:کلون کردن خیلی خوبه!!!

منظره ی جالبیه
کلا گور باباشون!
مگه میشه نفهمه؟هر وقت شما هیچی نفهمیدی کلونتم هیچی نمیفهمه
چه حرفیه!شاید زود بمیرن ولی آدم که هستن!!!
آسمانها را بی ستون که بحس مشاهده کنید خلق کرده وکوههای بزرگ را در زمین بنهاد تا از حیرت و اضطراب برهید و در روی زمین انواع مختلف حیوانات را منتشر و پراکنده ساخت و هم از آسمان آب باران فرودآوردیم وبآن آب انواع نباتات گوناگون پرفایده رویاندیم.اینهمه آفریده خداست حال شما بگویید آنانکه بجز خداهستند در جهان چه آفریده اند؟بلکه ستمکاران ،آشکار در گمراهی هستند.

نمایه کاربر
TopNotch

پست توسط TopNotch »

maryam1992 نوشته شده:
korosh_vfd نوشته شده:کلون کردن خیلی خوبه!!!

منظره ی جالبیه
کلا گور باباشون!
مگه میشه نفهمه؟هر وقت شما هیچی نفهمیدی کلونتم هیچی نمیفهمه
چه حرفیه!شاید زود بمیرن ولی آدم که هستن!!!
بفهمه به جهنم
من ساختمش پس من خداش هستم باید هرکاری که میگم رو انجام بده!
اون زندگیش و کله وجودشو به من مدیونه و باید در راه من تقدیمش کنه
قانع شدی؟
هه

نمایه کاربر
mortezasadeghi

نام: مرتضی

محل اقامت: تهران

سپاس: 118

پست توسط mortezasadeghi »

در ضمن فایده ی اصلی کلونها وقتیه که ارتقا یافته ی انسانها باشند [ حرف همون حذف برخی ژنها و ... ] ... فهم که دارند ! طبق کدوم قرارداد فردا به بهانه و زور هوش بیشتر و نسل ارتقا یافته تر همین خداهاشون رو نزدن از صفحه روزگار محو کنن ؟؟ اصلا گیریم زدن نابود کردن ... شاید بگید خب یه نسل ارتقا یافته میمونه ... خوبه که ! ولی اگه این کلونها دقیقا مثل انسانها باشن ، پس تولید مثل هم میتونن بکنن ... پس نسلشون مثل انسان ادامه پیدا میکنه ... حالا یه نسلی که ریشه شون از شستوشوی مغزی ، و طبعا ورود احساسات کمتر و نداشتن روح شروع شده میتونه " انسان " باشه ؟
آخرین ویرایش توسط mortezasadeghi شنبه ۱۳۹۱/۶/۱۸ - ۰۱:۴۲, ویرایش شده کلا 1 بار
خداحافظ

نمایه کاربر
doom3

سپاس: 9

پست توسط doom3 »

کلون سازی انسان وهر موجود زنده دیگر کاملا درست ودر جهت بقای نثل بشر لازم وضروری میباشد
اخلاق هم نسبی ودر شرایط زمانی دچار تغییر میگردد
مثلا زمانی سوزاندن دانشمند توسط اهل دین ومذهب ارزش بود ولی اکنون ضد ارزش است از نظر جامعه
به امید پیشرفت هر چه بیشتر علم
عالم باشید
هر جا اکثریتی باشد من دراقلیتم

نمایه کاربر
mahboobeh

تماس:

پست توسط mahboobeh »

korosh_vfd نوشته شده:تازه کلون ها مدت زیادی زنده نیستن
کی گفته؟!! رو جانوران که امتحان شده تونستن زنده بمونن و اگرم مردن مرگشون طبیعی بود نه بخاطر نقص کلون شدن..

korosh_vfd نوشته شده:من ساختمش پس من خداش هستم باید هرکاری که میگم رو انجام بده!
اون زندگیش و کله وجودشو به من مدیونه و باید در راه من تقدیمش کنه
شما که بچه پدر و مادرت هستی و یعنی اونا بوجودت آوردن هر کاری بگن انجام می دی؟
کلون اختیار خودشو داره ولی چون هزینه انجام این کار بالاست احتمالا دولت ها هزینهشو بعهده می گرن و برای این که بتونن ازش استفاده کنن از اول زیر نظرش می گیرن و در واقع شست و شو ذهنی می دن و ...
doom3 نوشته شده:کلون سازی انسان وهر موجود زنده دیگر کاملا درست ودر جهت بقای نثل بشر لازم وضروری میباشد
نه! در جهت بقای بشر نه ! در جهت بقای گروه ها و برخی دولت ها و ضد بشر(احتمالا. البته این نظر منه!)
ببین وقتی قرار باشه اصلاح ژنی رخ بده و کلونی تشکیل بدن هدف های بالاییم واسش دارن و مطمئن باش هدفش این نیست که مثل روبات خونه ، خونه تمیز کنه!!!

نمایه کاربر
TopNotch

پست توسط TopNotch »

اما کلون یه ادم نیست!
فقط یه وسیلس ساخته میشه تا خدمت کنه!
همین!
یه جسم بی ارزش که میتونه مفید باشه

نمایه کاربر
mahboobeh

تماس:

پست توسط mahboobeh »

korosh_vfd نوشته شده:اما کلون یه ادم نیست!
همین!
کلون تمام ویژگی هایی که از نظر پزشکی باید داشته باشه تا آدم باشه رو داره! پس آدمه
چه شما قبول کنی چه نکنی
korosh_vfd نوشته شده:یه جسم بی ارزش که میتونه مفید باشه
اتفاقا جسمش از 100 تا آدم معمولی مفید تره! واسه همینم بوجود میاد

نمایه کاربر
TopNotch

پست توسط TopNotch »

mahboobeh نوشته شده:
korosh_vfd نوشته شده:اما کلون یه ادم نیست!
همین!
کلون تمام ویژگی هایی که از نظر پزشکی باید داشته باشه تا آدم باشه رو داره! پس آدمه
چه شما قبول کنی چه نکنی
korosh_vfd نوشته شده:یه جسم بی ارزش که میتونه مفید باشه
اتفاقا جسمش از 100 تا آدم معمولی مفید تره! واسه همینم بوجود میاد
من از یه انسان 100 کلون میسازم یعنی من از روح و وجود اون 100 تا کپی ساختم؟
خیلی مسخرس!
کلون هارو ما ساختیم پس ما تصمیم میگیریم! کلون ها مثله ربات ها ساخته ی دست بشرند!!
و بودن و نبودنشون هیچ فرقی به حال کسی نداره!

نمایه کاربر
mahboobeh

تماس:

پست توسط mahboobeh »

korosh_vfd نوشته شده:من از یه انسان 100 کلون میسازم یعنی من از روح و وجود اون 100 تا کپی ساختم؟
خیلی مسخرس!
کلون هارو ما ساختیم پس ما تصمیم میگیریم! کلون ها مثله ربات ها ساخته ی دست بشرند!!
کلون ربات نیست و انسانه و با تمام ویژگی های انسانی یعنی مغزی که می تونه تصمیم بگیره و انکار کنه
بود و نبودش بینهایت برای سازندگانش مهمهه!

نمایه کاربر
TopNotch

پست توسط TopNotch »

mahboobeh نوشته شده:
korosh_vfd نوشته شده:من از یه انسان 100 کلون میسازم یعنی من از روح و وجود اون 100 تا کپی ساختم؟
خیلی مسخرس!
کلون ربات نیست و انسانه و با تمام ویژگی های انسانی یعنی مغزی که می تونه تصمیم بگیره و انکار کنه
بود و نبودش بینهایت برای سازندگانش مهمهه!
اگه فایده داشته باشه مهمه
مثلا ما یه کلون بسازیم بعدش بگیم آخی طفلکی گناه داره بذار زندگی کنه!
اینجوری مسخره نیس؟

نمایه کاربر
mahboobeh

تماس:

پست توسط mahboobeh »

korosh_vfd نوشته شده:اگه فایده داشته باشه مهمه
مثلا ما یه کلون بسازیم بعدش بگیم آخی طفلکی گناه داره بذار زندگی کنه!
اینجوری مسخره نیس؟
smile012
mahboobeh نوشته شده:کلون اختیار خودشو داره ولی چون هزینه انجام این کار بالاست احتمالا دولت ها هزینهشو بعهده می گرن و برای این که بتونن ازش استفاده کنن از اول زیر نظرش می گیرن و در واقع شست و شو ذهنی می دن و ...

ارسال پست