چراگوِشت حلال؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
uta

نام: مهسا

سپاس: 136

Re: چراگوِشت حلال؟

پست توسط uta »

جاندار یعنی جانور
موجود زنده یعنی موجود زنده
جانی که اطاعت میکند، پیش از آن که دلیلی در میان باشد قضاوت میکند، در ادراک ثمر بخش و آموختن به رویش بسته است.

چه خودخواهی غم انگیزی است اینکه باور کنیم باورهای ما باورهای پاینده اند که بر واقعیت محیط اند. دست از این باور که برداریم مقام امن را یافته ایم.

نمایه کاربر
1300144

سپاس: 79

پست توسط 1300144 »

uta نوشته شده:جاندار یعنی جانور
موجود زنده یعنی موجود زنده
smile024 smile024
گرم بیایی و پرسی چه بردی اندر خاک؟ .................... ز خاک نعره برآرم که آرزوی تو را

نمایه کاربر
uta

پست توسط uta »

خودمم نفهمیدم چی گفتم smile055
اما خب فرق داره دیگه smile039
جانی که اطاعت میکند، پیش از آن که دلیلی در میان باشد قضاوت میکند، در ادراک ثمر بخش و آموختن به رویش بسته است.

چه خودخواهی غم انگیزی است اینکه باور کنیم باورهای ما باورهای پاینده اند که بر واقعیت محیط اند. دست از این باور که برداریم مقام امن را یافته ایم.

نمایه کاربر
1300144

سپاس: 79

پست توسط 1300144 »

uta نوشته شده:خودمم نفهمیدم چی گفتم smile055
اما خب فرق داره دیگه smile039
smile021 هر دوش یه معنی‌ دارن....

در مورد موضوع،درسته که گیاه و حیوان هر دو جزو موجودات زنده ان،ولی‌ خوردن گوشت حیوونا لااقل به من یه حسّ بدی میده.مخصوصاً بعد خوندن امضای نسیم خانوم

من اگه یه کسی‌ بود که با هم گیاه خوار میشدیم این کارو می‌کردم
گرم بیایی و پرسی چه بردی اندر خاک؟ .................... ز خاک نعره برآرم که آرزوی تو را

نمایه کاربر
uta

پست توسط uta »

من همینجوریشم میخوام گیاهخوار بشم اما خونواده فقط یه هفته میتونن گیاهخواری منو تحمل کنن smile037
اما من تسلیم نمیشم کم کم یه هفته رو میرسونم به دوهفته و . . . smile010

نمایه کاربر
ALIREZA-01

سپاس: 28

پست توسط ALIREZA-01 »

منم كلا گوشت دوس ندارم خييييييلي كم استفاده مي كنم ولي با گياهخوار شدن مخالفم.

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

پست توسط aalireza »

چرا گیاهان رو باید خورد؟ مگه اونا موجودِ زنده نیستند؟ smile042

نمایه کاربر
uta

پست توسط uta »

aalireza نوشته شده:چرا گیاهان رو باید خورد؟ مگه اونا موجودِ زنده نیستند؟ smile042
نمیدونم تویه من علمیه یا فلسفی؟ یه قسمتش علمو رد میکنه یه قسمت دیگش فلسفه رو smile039
اما اگه بخواین جواب میدم
گرچه فکر می کنم همه جوابشو میدونن smile031

نمایه کاربر
aalireza

پست توسط aalireza »

uta نوشته شده:
aalireza نوشته شده:چرا گیاهان رو باید خورد؟ مگه اونا موجودِ زنده نیستند؟ smile042
نمیدونم تویه من علمیه یا فلسفی؟ یه قسمتش علمو رد میکنه یه قسمت دیگش فلسفه رو smile039
اما اگه بخواین جواب میدم
گرچه فکر می کنم همه جوابشو میدونن smile031
من جوابش رو نمی‌دونم و اگه بفهمم هم می‌رم به‌سمتِ گیاه‌خواری. smile031

نمایه کاربر
uta

پست توسط uta »

بزار اینجوری بگم اولش اگه قانع نشدین یه جور دیگه میگم smile039
همونطور که سلول گیاهی و جانوری با هم فرق دارن گیاه و جانور هم با هم فرق دارن مثلا گیاه دردش نمیگیره اما جانور دردش میگیره ( smile039 ) علاوه بر اون جانور خونه زندگی داره بچه داره خونواده داره . . . گیاه که نداره smile023
فرقش خیلی واضحه آخه چیو من توضیح بدم؟ smile024
مثلا جانور تکون میخوره احساسات داره قلب داره ( smile054 ) گیاه هم از بعضی جهات احساس داره اما اون فرق داره (خیلی فرق نداره من اگه بیشتر میحرفیدم کم میوردم smile039 )
چی بگم آخه؟
(چقد چرت میگم گاهی وقتا smile055 )

نمایه کاربر
aalireza

پست توسط aalireza »

uta نوشته شده:بزار اینجوری بگم اولش اگه قانع نشدین یه جور دیگه میگم smile039
همونطور که سلول گیاهی و جانوری با هم فرق دارن گیاه و جانور هم با هم فرق دارن مثلا گیاه دردش نمیگیره اما جانور دردش میگیره ( smile039 ) علاوه بر اون جانور خونه زندگی داره بچه داره خونواده داره . . . گیاه که نداره smile023
فرقش خیلی واضحه آخه چیو من توضیح بدم؟ smile024
مثلا جانور تکون میخوره احساسات داره قلب داره ( smile054 ) گیاه هم از بعضی جهات احساس داره اما اون فرق داره (خیلی فرق نداره من اگه بیشتر میحرفیدم کم میوردم smile039 )
چی بگم آخه؟
(چقد چرت میگم گاهی وقتا smile055 )
از کجا می‌دونی دردش نمی‌گیره؟ شما جانور رو نمی‌خوری چون خانواده داره یا دردش می‌گیره یا چون یه‌موجودِ زنده‌ست و شما هم مثلاً قاتل نیستی؟!
ببین، چیزی که من می‌خوام بگم اینه، من طرف‌دارِ زندگیِ فعلیِ جانورانی که از اونا تغذیه می‌کنم نیستم و وضعِ پرورشگاه‌ها و اینا رو هم قبول ندارم، ولی دلیلی نمی‌بینم گیاه‌خوار بشم. این زنده‌ست و اونم زنده‌ست. با یه‌نگاهِ دیگه، آرایشِ اتم‌هاشون فرق می‌کنه، یعنی اگه شما می‌تونستی میز و صندلی رو هم بخوری، نمی‌خوردیشون چون می‌گفتی اینام مثلِ ما هستند ولی فقط آرایشِ اتم‌هاشون متفاوته!

تا زمانی که هم‌نوعِ خودمون که انسان باشه رو نکشیم و این‌که مثلاً قرار نگذاریم که یه‌روز همه‌با هم گوسفند قربانی کنیم، مشکلی نمی‌بینم من یکی.

نمایه کاربر
uta

پست توسط uta »

aalireza نوشته شده:از کجا می‌دونی دردش نمی‌گیره؟
چون عصب نداره که دردش بگیره
aalireza نوشته شده:ببین، چیزی که من می‌خوام بگم اینه، من طرف‌دارِ زندگیِ فعلیِ جانورانی که از اونا تغذیه می‌کنم نیستم و وضعِ پرورشگاه‌ها و اینا رو هم قبول ندارم، ولی دلیلی نمی‌بینم گیاه‌خوار بشم. این زنده‌ست و اونم زنده‌ست. با یه‌نگاهِ دیگه، آرایشِ اتم‌هاشون فرق می‌کنه، یعنی اگه شما می‌تونستی میز و صندلی رو هم بخوری، نمی‌خوردیشون چون می‌گفتی اینام مثلِ ما هستند ولی فقط آرایشِ اتم‌هاشون متفاوته!
این یه تحلیل فیزیکیه زیست یه چیز دیگه میگه

نمایه کاربر
aalireza

پست توسط aalireza »

uta نوشته شده: aalireza نوشته است:از کجا می‌دونی دردش نمی‌گیره؟

اوّلاً شما که مطمئن نیستی، ممکنه احساسِ دردشون با ما متفاوت باشه کما این‌که مطالعاتی انجام شده که پیشنهاد می‌کنه ممکنه اونا درد رو احساس کنند؛ ولی اصلاً بگیریم درد هم احساس نکنند، خوبه بعدش بلافاصله آوردم:
aalireza نوشته شده: شما جانور رو نمی‌خوری چون خانواده داره یا دردش می‌گیره یا چون یه‌موجودِ زنده‌ست و شما هم مثلاً قاتل نیستی؟!
---
uta نوشته شده: aalireza نوشته است:ببین، چیزی که من می‌خوام بگم اینه، من طرف‌دارِ زندگیِ فعلیِ جانورانی که از اونا تغذیه می‌کنم نیستم و وضعِ پرورشگاه‌ها و اینا رو هم قبول ندارم، ولی دلیلی نمی‌بینم گیاه‌خوار بشم. این زنده‌ست و اونم زنده‌ست. با یه‌نگاهِ دیگه، آرایشِ اتم‌هاشون فرق می‌کنه، یعنی اگه شما می‌تونستی میز و صندلی رو هم بخوری، نمی‌خوردیشون چون می‌گفتی اینام مثلِ ما هستند ولی فقط آرایشِ اتم‌هاشون متفاوته!

آخه عزیزِ من، مسئله‌یِ عقیدتی که نیست، زیست یه‌چیز می‌گه فیزیک چیزِ دیگه آخه دیگه یعنی چی؟ smile024 ما مگه دنبالِ چیزی نیستیم که درسته؟ خب زیست شباهتِ زیادِ جانوران به‌ما رو می‌گه ولی در موردِ گیاهان ظاهراً نه (هر چند نمی‌گه زنده نیستند!)، امّا مگه زیست بر پایه‌یِ شیمی و شیمی برپایه‌یِ فیزیک نیست؟ خب فیزیک هم شباهتِ همه‌چیز رو به‌همه‌چیز نشون می‌ده! اون‌وقت چی؟!

نمایه کاربر
uta

پست توسط uta »

aalireza نوشته شده:
uta نوشته شده: aalireza نوشته است:از کجا می‌دونی دردش نمی‌گیره؟

اوّلاً شما که مطمئن نیستی، ممکنه احساسِ دردشون با ما متفاوت باشه کما این‌که مطالعاتی انجام شده که پیشنهاد می‌کنه ممکنه اونا درد رو احساس کنند؛ ولی اصلاً بگیریم درد هم احساس نکنند، خوبه بعدش بلافاصله آوردم:
aalireza نوشته شده: شما جانور رو نمی‌خوری چون خانواده داره یا دردش می‌گیره یا چون یه‌موجودِ زنده‌ست و شما هم مثلاً قاتل نیستی؟!
---
uta نوشته شده: aalireza نوشته است:ببین، چیزی که من می‌خوام بگم اینه، من طرف‌دارِ زندگیِ فعلیِ جانورانی که از اونا تغذیه می‌کنم نیستم و وضعِ پرورشگاه‌ها و اینا رو هم قبول ندارم، ولی دلیلی نمی‌بینم گیاه‌خوار بشم. این زنده‌ست و اونم زنده‌ست. با یه‌نگاهِ دیگه، آرایشِ اتم‌هاشون فرق می‌کنه، یعنی اگه شما می‌تونستی میز و صندلی رو هم بخوری، نمی‌خوردیشون چون می‌گفتی اینام مثلِ ما هستند ولی فقط آرایشِ اتم‌هاشون متفاوته!

آخه عزیزِ من، مسئله‌یِ عقیدتی که نیست، زیست یه‌چیز می‌گه فیزیک چیزِ دیگه آخه دیگه یعنی چی؟ smile024 ما مگه دنبالِ چیزی نیستیم که درسته؟ خب زیست شباهتِ زیادِ جانوران به‌ما رو می‌گه ولی در موردِ گیاهان ظاهراً نه (هر چند نمی‌گه زنده نیستند!)، امّا مگه زیست بر پایه‌یِ شیمی و شیمی برپایه‌یِ فیزیک نیست؟ خب فیزیک هم شباهتِ همه‌چیز رو به‌همه‌چیز نشون می‌ده! اون‌وقت چی؟!
نمیدونم شما درست میگین باید بیشتر فکر کنم smile073
اما وقتی گوشت میخورم حس بدی بهم دست میده smile065

كارآگاه مشاور

سپاس: 1

تماس:

پست توسط كارآگاه مشاور »

تمام مواد مورد نياز بدن انسان قابل تامين از منابع گياهي است
ولي پيش گرفتن اين رويه به سبب هزاران سال تغييرات ژنتيكي حاصل از گوشتخواري ، ممكن است مشكلاتي بوجود آورد.
در اين زمينه آزمايشهاي بسياري انجام نشده است و حدس و گمان شايع است.

ارسال پست