اثباتي براي وجود نداشتن سرعت بيشتر از نور ...

مدیران انجمن: parse, javad123javad

samanta_ict

سپاس: 6

پست توسط samanta_ict »

سلام به اساتيد حاضر در تايپيك

آقا يه چيز را فراموش نكرديد سرعت نور ثابت هست و مقداري كه ما براي سرعت فوتون ها به دست آورديم 300000است و همان طور كه مي دانيم كه اگر جسمي حتي با اين سرعت حركت كند باز هم سرعت نور براي آن شخص 300000 است و هيچ گاه جسمي نسبت به نور نمي تواند حركت كند چه برسد سرعتش از آن بيشتر شود !!!!!.
البته اگر يه كم مطلب تخيلي شد تقصير من نبود بريد يقه اينشتن را بگيريد با اون نسبيت عجيبش !!!!! :wink:

آلاشتاين

پست توسط آلاشتاين »

امكانش وجود دارد.
نظزيه ي تاكيونها

حسن زاده

پست توسط حسن زاده »

سرعت بالاتر از نور وجود دارد.در كي از سازمانهاي آمريكا سرعت فوتوني را به بالاي سرعت نور رساندند.اجسام نمي توانند ولي فوتون ها مي توانند.

و اين هم كه اثبات نيز داريد بگويم كه فرض كنيد در قطاري نشسته ايد و با سرعت نزديك به سرعت نور مي رويد.شما سرعت فوتون را بايد همان300000برآورد كنيد.زيرا در اين جا بايد با مفهوم بعد 4آشنا شويد و بقيه را خودتان بپيماييد.

اميرخان

پست توسط اميرخان »

سلام به همه بچه ها
سرعت بالاتر از نور هم وجود دارد (طبق محاسبات پلانك) و او نهم سرعت انتقال پيام در داخل اتم است.
كه برابر است با (ده به توان 23 برابر بيش از سرعت نور)
براي مطالع بيشتر به سايت سي پي اچ مراجه كنيد.
البته ببخشيد كه آدرس دقيق ندارم
چون قبلا خوندم

ununun

محل اقامت: تهران

پست توسط ununun »

اين بديهي كه سرعتي بالاتر از سرعت نور وجود داره.سرعت ماشين سرعت هواپيما و..........سرعت نور اين ها همه واحدهايي براي اندازه گيري سرعت هستند در واقع سرعت رابطه ي مستقيمي با جرم داره هر چه كمتر سرعت بيشتر حتي خيلي خيلي خيلي بالاتر از سرعت نور و اين براي ذرات زير اتمي يعني خيلي زير اتمي تر از كواركها صادق هست.و شايد بشر به مر حله اي برسه كه احساس كنه براي سرعت حد و مرزي وجود نداره.......................!(البته اين رابطه ي مستقيمي با ريزترين ذره ي كشف شده ي اون زمان داره البته سرعت اون ذره بازم محدودها تا منتظر ذره ي ريز ديگري باشيم (ولي اين نتيجه گيري كه بشر مي كنه))
حقيقت را نخواهي ديد جز با ديده ي معني/نخواهي يافتن در دفتر ديو اين معاني را

امیرپویان

پست توسط امیرپویان »

طبق یک فرمول نسبیتی داریم:
E=MC2/√1-V2/C2
که در ان M جرم نسبیتی است.ملاحظه می کنید که اگر سرعت جسم به سرعت نور برسد مخرج کسر صفر می شود وانرژی به بینهایت میل می کند.چون چنین چیزی محال است پس سرعت جسم مادی هرگز به سرعت نور نمی رسد.
اما همانطور که اقای حسن زاده گفته اند فوتون ها یا همان جریان های انرژی می توانند.یعنی می توان یک جرم مادی را به انرژ ی تبدیل کرد و ان را باد سرعت نور منتقل کرد سپس دوباره ان را به جمان جرم اولیه تبدیل کرد.البته نوشتن این مطلب ساده است .ولی در واقعیت بیان می شود که این کار در قلمرو فیزیک نیست بلکه باید با متافیزیک این کار را انجام داد.
البته نسبیت را نمی توان یک وحی منزل دانست شاید در اینده نظریه ی کامل تری بیان شود که طبق ان نظریه بتوان ذرات مادی را به سرعت نور رساند.

نمایه کاربر
omid h

محل اقامت: كرج

سپاس: 4

تماس:

پست توسط omid h »

طبق یک فرمول نسبیتی داریم:
E=MC2/√1-V2/C2
که در ان M جرم نسبیتی است.ملاحظه می کنید که اگر سرعت جسم به سرعت نور برسد مخرج کسر صفر می شود وانرژی به بینهایت میل می کند.چون چنین چیزی محال است پس سرعت جسم مادی هرگز به سرعت نور نمی رسد.
ممنون از اطلاعاتتان اما اگر سرعت از سرعت نور بيشتر شود مخرج صفر نشده و تنها انرژي موعومي مي شود و باافزايش سرعت انرژي كمتر مي شود پس اين چه منافاتي دارد.
لطفا به اين لينك سري بزنيد
http://www.hupaa.com/page.php?id=2798

امیرپویان

پست توسط امیرپویان »

واقعا که...
ببینید:
مخرج = سرعت جسم به توان دو ÷سرعت نور به توان دو -1 √
اگر سرعت جسم برابر با سرعت نور شود پس حاصل تقسیم همان 1 می شود و مخرج صفر می شود.
نسبیت چیزی نیست که با لینک های اینترنتی فهمیده شود.باید سختی کشید.

نمایه کاربر
omid h

تماس:

پست توسط omid h »

ببخشيد كه تلگرافي گفتم
اولا اگر جسمي با سرعت نور حركت كند پس به نور تبديل مي شود كه در واقع تغييري نكرده بلكه صورت آن در نظر ما تغيير كرده چون ماده همان انرژي است. اين فرمول در مورد خود سرعت نور نيز چيزي نگفته يعني ميزان انرژي يك فوتون كه در واقع خود آن انرژي است را جواب نمي دهد.
دوما من در مورد خود سرعت نور نگفتم من در مورد سرعتهاي بالاتر از آن گفتم.
از بذل توجه شما متشكرم

اميرپويان

پست توسط اميرپويان »

نوشته اند:
اولا اگر جسمي با سرعت نور حركت كند پس به نور تبديل مي شود كه در واقع تغييري نكرده

اين را كي گفته؟

نوشته اند:
ماده همان انرژي

چيزي نمي گويم!!!

نوشته اند:
اين فرمول در مورد خود سرعت نور نيز چيزي نگفته يعني ميزان انرژي يك فوتون كه در واقع خود آن انرژي است را جواب نمي دهد.

عزيزم اين فرمول براي اجرام مادي است نه فوتون

ابررسانا

محل اقامت: مشهد

سپاس: 10

تماس:

پست توسط ابررسانا »

اگه اثباتي وجود داشته باشه شونصد بار تا حالا سر و صداش در مي اوومد.....
پس بدون سوالت نادرسته.....

پشت درياها شهري ست....
ولي قايقم ديگه جواب نميده..
[/quote]

نمایه کاربر
omid h

تماس:

پست توسط omid h »

نوشته اند:
ماده همان انرژي

چيزي نمي گويم!!!
ماده مگر جز انرژي است كه همان فوتون است. همانطور كه مي دانيد در اويل قرن وقتي اكسيژن و هيدروژن را با هم واكنش دادند (كه حدود 300كيلوگرم آب داد) و در مقياس يك ميلياردم آزمايش كردند معلوم شد كه مقداري جرم از دست رفته كه در واقع به انرژي تبديل شده بود
نوشته اند:
اين فرمول در مورد خود سرعت نور نيز چيزي نگفته يعني ميزان انرژي يك فوتون كه در واقع خود آن انرژي است را جواب نمي دهد.

عزيزم اين فرمول براي اجرام مادي است نه فوتون
همانطور كه مي دانيد حتي پروتون هم پس از مدت بسيار طولاني فرومي پاشد
اگر نقاط مادي را هم كه بررسي كنيم باز آنها انروي اند
در ضمن من به 1/√1-V2/C2 فرمول اتساع زمان اطمينان ندارم چون در واقع اين فرمول كه از اين جا آمده
اگر دو فضاپيما ابتدا ساكن نوري را به سوي هم منعكس كنند يك ثانيه طول بكشد (يعني يك ساعت بسازيم) و آنها شروع به حركت كنند باز ساعت همانطور كار مي كند اما ناظر خارجي مي بيند كه نور مسير بيشتري حركت كرده و اين فرمول از فيثاغورس بدست مي آيد.

امیرپویان

پست توسط امیرپویان »

بله!!!!!!
جانم!!!!!
اقا توجه کنید دانشمند سال چی گفته!!!!!
نوشته اند:
در ضمن من به 1/√1-V2/C2 فرمول اتساع زمان اطمينان ندارم

جوون
برو دو
بابا من که دیگه نمی دونم چیکار کنم
ایول
یک جوان ایرانی نظریه نسبیت را رد کرده
دست بزنید

من و ما

پست توسط من و ما »

E=MC2/√1-V2/C2
اقای ابر رسانا از شما بعید است.از بحث منحرف نشوید.بابا همتون ریاضیات را حداقل در حد دبیراستان که بلد هستید.خوب یک نگاه به مخرج بکنید.اگر سرعت به سرعت نور برسد مخرج صفر می شود و
انرژی به بی نهایت میل می کند(یا علمی تر بگویم موهومی می شود)که چنین چیزی برای یک کمیت مثل انرژی محال است.
البته این اثبات نیست.یعنی از دید من اثبات وجود ندارد.اما این کامل ترین چیزی است که تا کنون
علم به ان رسیده.

نمایه کاربر
omid h

تماس:

پست توسط omid h »

انسان نبايد متحجر باشد. بايد به ايده هاي نوين هم اهميت داد.
به نظر من نسبيت با پارادوكس EPR سالهاست كه توسط ابداع كننده آن كشته شده است.

ارسال پست