آيا نظريه همه چيز از نظر شما براي بشر قابل دسترسه ؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
ARYT

محل اقامت: KL

سپاس: 11

تماس:

پست توسط ARYT »

موقعي هم اگر برسد به اين زودي ها نيست. ديگه دنيا داره تموم ميشه. چون اينجوري كه داره پيش ميره ما يك درصد دنيا رو هم نديديم. چطور درباره ي همه چيز حرف بزنيم؟
And to You, O Ye Bountiful Immortals! Ye who rule aright, and dispose (of all) aright, I offer the flesh of my very frame, and all the blessings of my life.Thus the two spirits thought, thus they spoke, and thus they did;
تصویر

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

مگه من مردم.
خودم تئوریش رو میدم.

مهمان

پست توسط مهمان »

اما دوست من امكان نداره كه اگر هم به اين نظريه برسه بتونه حدس بزنه كه يه بوفالو توي آفريقا سر سفره ي شامش چي داره.

مهمان

پست توسط مهمان »

منظورم از دوست من آقاي عظيمي عزيزه

سيد محمد

محل اقامت: بابل

تماس:

پست توسط سيد محمد »

بابا يكي به من بگه كه چرا من بعد از اينكه وارد ميشم مدام خارج ميشم. بعدش هم به من بگيد (هي) كه شايد هم غلط مينويسم چطوري نوشته ميشه.خسته شدم از بس به جاي (هي)( كه شايد هم غلط مينويسم ) گفتم مدام.
دو پيام مهمان هم مال منه.
اگر ميخواهي من شوي هيچي

اميرپويان

پست توسط اميرپويان »

نوشته اند:
اما دوست من امكان نداره كه اگر هم به اين نظريه برسه بتونه حدس بزنه كه يه بوفالو توي آفريقا سر سفره ي شامش چي داره

متاسفانه تصور ما از نظريه همه چيز نظري اي است كه همه چيز را توجيح كند.حتي صرفه كردن انسان يا زمان به وقوع پيوستن مرگ انسانها.
در حالي كه چنين نيست اين نظريه همه چيز را در كيهان شناسي و جهان شناسي طبيعي پيش بيني مي كند.براي مثال مي تواند بگويد كه جهان تا 5 سال اينده چقدر بزرگتر يا كوچكتر مي شود يا اينكه جهان مسكوني ما هم اكنون با چه سرعتي در جهاني كه ابعاد اضافي دارد حركت مي كند و ...
همانطور كه در ياداشت نظريه همه چيز 2 گفتم تنها مشكل ما براي بيان نظريه همه چيز در اميختن نسبيت عام با مكانيك كوانتومي است.
ان طوري كه بعضي از دوستان فكر مي كنند نيست.دليل ندارد براي بيان نظريه همه چيز همه ي دنيا را ببينيم.
البته هاوكينگ گفته كه پيشرفت هاي خوبي كرده ايم و من اميدوارم تا 20 سال اينده به اين نظريه دست يابيم(اين را در سال 2004 گفته و هنوز هم گفته اش را رد نكرده).
البته همه مي دانيد كه اينشتين چگونه با نسبيت همه ي روياهاي پيشينيان خود را از بين برد .ممكن است دانشمندي پيدا شود كه با يك نظريه همه ي علم ما را (حتي بنيادي ترين چيزها)زير سوال ببرد.

سيد محمد

محل اقامت: بابل

تماس:

پست توسط سيد محمد »

من هم هدفم از اين تايپك اين بود كه بگم بابا همه چيز معني‌ ِ خودش رو بد جا انداخته و نميتوانيم همه چيز را حدس بزنيم چون ما به قولaryt حتي 1000000000/1طبيعت رو نديديم.
اگر ميخواهي من شوي هيچي

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

رسيدن به نظريه همه چيز كار آساني نيست .

اما به نظر من رسيدن به اون ناممكنه . اگر يه روز هم ريسمان اثبات تجربي شه يا اينكهخ يه نظريه به ظاهر همه چيز بياد بازم اونورترش هم هست .

بازم ميگم :

علم هرگز پاياني نخواهد داشت .

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

ولی به نظر من انسان تا قیامت تمام علوم دنیوی رو یاد میگیره.
اسما در داستان آدم و فرشته ها استعاره داره به تمام علوم دنیوی.

امیرپویان

پست توسط امیرپویان »

نوشته اند:
علم هرگز پاياني نخواهد داشت .

بابا ایول.ایکاش همه این جمله را درک کنند که علم چیزی نیست که مطلق باشد و ما نمی توانیم ادعا کنیم علم ما می تواند کامل باشد.

ارسال پست