اگر به افزایش طول مبدل حرارتی ادامه دهم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5494

تماس:

اگر به افزایش طول مبدل حرارتی ادامه دهم

پست توسط rohamavation »

در این روش اگر به افزایش طول مبدل حرارتی ادامه دهم دماها چگونه تغییر خواهند کرد؟
یک مبدل حرارتی دو لوله با جریان مخالف را در نظر بگیرید که سیال سرد در دمای 20 درجه سانتیگراد و سیال گرم در 100 درجه سانتیگراد وارد می شود. در ابتدا طول مبدل حرارتی L1 است و مشخصات دما در شکل نشان داده شده است. اگر به افزایش طول مبدل حرارتی ادامه دهم، دمای سیال داغ در خروجی کاهش می یابد و سیال سرد در خروجی افزایش می یابد. فرض کنید در مقداری L3 دمای خروجی سیال داغ برابر با دمای ورودی سیال سرد می شود. هنگامی که به افزایش طول بیشتر ادامه دهم، چه اتفاقی برای دماهای خروجی و پروفایل های دمایی می افتد؟تصویر
آنچه در اینجا می گوییم این است که برای طول مبدل کمتر از بی نهایت، اختلاف دما نمی تواند صفر باشد. زمانی که مبدل را طولانی تر و طولانی تر می کنیم، فقط می تواند به صفر نزدیک شودمن متقاعد شده‌ام که دمای خروجی سیال داغ به دمای ورودی سرما نزدیک می‌شود، اما نمی‌دانم چرا این احساس به من دست می‌دهد که 80 باید به 100 افزایش یابد. تا 100 درجه حرارت یکبار خروج و ورودی سیالات سرد و گرم به ترتیب مطابقت دارند. –حدس می‌زنم متوجه شدم، من معادلات تعادل انرژی را برای سیالات سرد و گرم نوشتم و اگر نرخ ظرفیت حرارتی سیالات نابرابر باشد، نمی‌تواند یکسانی بین دمای سیالات سرد و گرم در هر دو طرف وجود داشته باشد. –
تصویر

ارسال پست