جهان های موازی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
Syed

نام: ابوالفضل

سپاس: 3

جهان های موازی

پست توسط Syed »

سلام
نظریه جهان های موازی از لحاظ علمی اثبات شده است یا نه یک به اصطلاح شبه علم است
اگر اثبات شده میشه دربارش تو صیح بیشتر دهید
ممنون

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5494

تماس:

Re: جهان های موازی

پست توسط rohamavation »

من تخصصی ندارم اما در ریاضیات میشه چند بعد داشت اما تو فیزیک جهان موازی یا واقعیت جایگزین یک واقعیت مجزای فرضیه که با واقعیت خود همزیستی داره چیزی که من به آن فکر می کنم اگر یک جهان A موازی با جهان B باشد، هر دو در یک زمان ایجاد شدن. و اگر جهان C جایگزین جهان D باشه، یکی از آنها ابتدا ایجاد شده است و دیگری "اسپین آف" است.جهان متناوب را به عنوان خطی در نظر بگیرین که هرچه در طول زمان پیشرفت میکنه شاخه های بیشتری از خط "اصلی تولید میشن بنابراین هر دوشاخه نشان دهنده یک نتیجه متفاوت از هر موقعیتیه. به عنوان مثال، امروز صبح من این گزینه را داشتم که در خانه بمونم یا به دانشگاه برم اما انتخاب کردم که به دانشگاه برم یک جهان جایگزین از تصمیم به سر کلاس نرفتن منشعب میشه
خوب نظریه جهان‌های موازی از نظر تئوری و در فریم فیزیک کوانتوم و ریاضیات کاملا قابل اثباته اما از نظر عملی هنوز این نظریه ثابت نشده .از نظر فیزیکی مثال نسبت محیط دایره به قطر آن C/d
واقعا π نیستش . نسبیت عام گرانش را بر حسب انحنای فضازمان توصیف می کنه و به طور تقریبی، اگر $(C/d-\pi)/A$ را بگیرین جایی که A مساحت دایره است چیزی که محاسبه میکنین معیاری از انحنا است که اسکالر ریچی هست در زمینه ریاضی هندسه ریمانی انحنای اسکالر (یا اسکالر ریچی) معیاری از انحنای منیفولد ریمانیه. به هر نقطه در منیفولد ریمانی هم یک عدد واقعی منفرد را که توسط هندسه متریک نزدیک به آن نقطه تعیین میشه اختصاص میده یا اینطور بگین جهان های موازی مثال من جهان هایی هستند که بر دیگران تأثیر نمیزارن همانطور که دو ورق کاغذ موازی یکدیگر را قطع نمیکن معنیش جهان موازی جهان متفاوتی هستن که دارایخط زمانی یکسانی هستند . با این حال رویدادهایی که در این جهانها رخ میده (معمولا) مستقل از همه جهان های دیگر هستن روی هم اثر ندارن
تصویر

ارسال پست