آیا آتش مقاومت هوا ایجاد می کند؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5494

تماس:

آیا آتش مقاومت هوا ایجاد می کند؟

پست توسط rohamavation »

آیا آتش باعث ایجاد مقاومت/درگ هوا میشه من بگم آیا حرکت دادن یک شمشیر شعله ور سخت تر از یک شمشیر معمولی هست
بله. شعله ابری از گاز سوزانه به عنوان ابری از گاز درگ ایجاد میکنه. اثرات نرخ رهاسازی گرما بر تقویت باد میگه که آتش با نرخ آزادسازی حرارت بالاتر باعث گرادیان فشار بیشتر و چگالی کمتری میشه که باعث به شتاب جریان بیشتر و در نتیجه افزایش افزایش باد میشه.مقاومت توسط نیروی درگ ایجاد میشه زیرا ما در حال هل دادن وسیله ای هستیم (که ما را به عقب میرونه) که مسیر ما را مسدود میکنه. این بستگی به چگالی سیال سرعت ما (برای اعداد رینولدز بالا)و سطح ماده ای داره که جریان سیال را مسدود میکنه. این را میتوانم درفرمول $F=\frac{1}{2}\rho A v^2C_d$ دقیق ببینم
یک تعریف ناگهانی برای آتش می تواند سوزاندن چیزی توسط اکسیداسیون سریع باشه. یعنی من در حال از دست دادن جرم ماده ای هستم که آتش میگیره
به طور دقیقتر بگم Fire در واقع به کاهش درگ کمک میکنه. پس از مدتی تاب خوردن متوجه خواهید میشم که تاب دادن شمشیر برام راحتره یعنی سطح تماسA با جریان سیال )
در حال کاهشه (اگر چه یک اثر ناچیزه). همچنین چگالی سیال جلویی بسیار کمتر از چگالی سیاله $(\rho_{air}>\rho_{fired})$ که منجر به حرکت آسان شمشیر میشه
به نظر من حرکت دادن شمشیر آتش راحت تر از شمشیر معمولیه معادله را برای FD درگ هوا در نظر میگیرم $F_D = \frac12 \rho_{\mathrm{air}} C_DV^2 S$ جایی که$C_D$ ضریب کشش شمشیرو S سطح پیشانی و V سرعتی که با آن شمشیر رامیچرخونم و $\rho_{\mathrm{air}}$ چگالی هوا قانون گاز ایده آل را نیز در نظر من بگیرم $\frac{P}{\rho}= RT$ با$P$ فشار $ρ$ چگالی خاص R ثابت گاز جهانی و T درجه حرارت.از قانون گاز ایده آل میدونم که افزایش دما منجر به کاهش چگالی و/یا افزایش فشار میشه. بنابراین $\rho_{\mathrm{air}}^{\mathrm{hot}} < \rho_{\mathrm{air}}^{\mathrm{cold}}$
و از آنجایی که شمشیر آتش به صورت موضعی جریان هوا را گرم میکنه $F_D^{\mathrm{fire\ sword}} < F_D^{\mathrm{normal\ sword}}$
پس من میگم بله. شعله ابری از گاز سوزانه. به عنوان ابری از گاز درگ ایجاد میکنه. خود درگ را نیز تجربه میکنه. . دلیل گیج کننده بودن سوال شمشیر شعله ور به نظرم که واکنش گازها به کشش متفاوت از جامدات است.
آیا فرکانس صدا می تواند شرایط ایده آل تری را برای آتش ایجاد کنه؟
صدا در امواج حرکت میکنه که صرفاً تغییرات فشار در یک محیطه - حال میخواد جامد یا مایع یا گاز.باشه انرژی حاصل از اجسام ارتعاشی مانند پرده بلندگو هستن از ذره ای به ذره دیگر در هوا در الگوی تکراری مناطق پرفشار و کم فشار کهما صدا رو درک کنیم حرکت میکنه. طبق قانون گاز ایده آل دماو فشار و حجم به هم مرتبطند اینو مرغ خونمون میدونه. پس کاهش فشار میتونه منجر به کاهش متناظر دما بشه
حتی میتونه اتش خاموش کنه زیرا هوا را به جلو و عقب میرونه میتونید یک دمنده بردارین و شعله را خیلی سریعتر خاموش کنید.
تصویر

ارسال پست