دانلود کتاب «ساختار ماکروسکوپی، میکروسکوپی و دنیای جدید زندگان»

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
ADMIN

عضویت : شنبه ۱۳۸۴/۲/۲۴ - ۱۹:۱۷


پست: 2394

سپاس: 559

جنسیت:

تماس:

دانلود کتاب «ساختار ماکروسکوپی، میکروسکوپی و دنیای جدید زندگان»

پست توسط ADMIN »

معرفی و دانلود کتاب «ساختار ماکروسکوپی، میکروسکوپی و دنیای جدید زندگان»

نوشته‌ی دکتر علی‌افضل صمدی

ناآگاهی علمی یا معمولی؟ مساله همین است. ناآگاهی علمی چیزی است که دانشمندان و پژوهشگران به آن واقف هستند و سوالاتی در باب آن‌ها ایجاد می‌شود که باید جواب‌هایی برای آن‌ها بیابیم. مانند یک معمایی که حل آن واجب است. همین سوالات هستند که بن‌مایه‌ی ابداعات و اختراعات می‌شوند. در نقطه‌ی مقابل ناآگاهی معمولی است که نتیجه‌ای جز تسلیم و توکل و مطالبه‌ی بی‌ثمر ندارد. نقش سازنده‌ی ناآگاهی علمی نباید نادیده گرفته شود که اگر چنین شود، فرجام‌هایی ناخوشایند خواهد داشت.

اهمیت به این معماهای حقیقی دنیای‌مان است که ما را به تجزیه‌وتحلیل آن‌ها و یافتن پاسخ‌های‌شان وا می‌دارد و به تدریج مشکلات یک اجتماع یا کشور حل می‌شود. کم‌ارزش شمردن ناآگاهی‌های علمی منجر به نابینایی مسئولین، دانشمندان و مردم عادی نسبت به مشکلات حقیقی می‌شود و انسان‌های معمولی را در مقابل ناآگاهی‌های عادی زندگی به طغیان می‌کشاند.
مقدمه‌ای بر کتاب حاضر:
کوارک‌ها، پروتون‌ها و الکترون‌ها و نوترون‌ها دست‌به‌دست هم دادند تا ذره ذره این جهان ما ساخته شود. اتحاد مولکول‌ها در فضای میان‌کهکشانی، خشت‌های اولیه‌ی حیات را بنا نهادند؛ چیزی که ما به آن آمینواسیدها می‌گوییم. می‌دانیم که بدن ما از ۲۲ آمینواسید مختلف به‌وجود آمده است؛ این در حالی است که بیش از ۸۰ آمینواسید دیگر هم در اجرام کیهانی یافته‌ایم که ممکن است ترکیب مختلف از برخی آن‌ها با هم شکل متفاوت‌تری از حیات را در جایی دیگر از جهان‌مان به‌وجود آورده باشد.

توسعه‌ی مولکول‌های ساده و ایجاد مولکول‌های پیچیده‌تر و در ادامه موجودات زنده، قابلیت جهان ما در پیدایش چیزی که ما امروزه آن‌را می‌شناسیم. در سال‌های اخیر دانشمندان و محقیقین به این باور رسیده‌اند که کلیه‌ی این مبادی یا آغازها همانند دانه‌های زنجیر به هم مربوط هستند تا چنین جهانی شکل گرفته باشد. اما خلاصه‌ی این حقیقت این است که ما و جهان‌مان از خاکستر ستارگان به‌وجود آمده‌ است. در ابتدا ذرات بنیادی بدون جرم به ذرات جرم‌دار تبدیل و سپس اتم‌ها و مولکول‌ها و ستارگان و کهکشان‌ها به‌وجود آمدند. پس از آن تکامل همه‌ی این‌ها باعث تشکیل سلول‌های زنده، موجودات چندسلولی، گیاهان، جانداران و در نهایت ما انسان‌های متفکر شد که کل این فرآیند و جهان را زیر سوال برده است.

جهت دانلود این کتاب، اینجا کلیک کنید.

این کتاب ارزشمند دارای ۴۸۹ صفحه با فرمت pdf با حجم ۵۰ مگابایت است.

با سپاس فراوان از جناب آقای دکتر صمدی که متن کامل کتاب را در اختیار مجله‌ی علمی ایلیاد قرار دادند.

وب‌سایت نگارنده: aliafzalsamadi.ir
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

ارسال پست