قوانین Kirchhoff در مورد سری مدار موازی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
amirzarei069

نام: amir zarei

سپاس: 3

تماس:

قوانین Kirchhoff در مورد سری مدار موازی

پست توسط amirzarei069 »

مدار را زیر که اوردم نگاه کن تصویر
از قوانین کیرشهوف به دست آوردم
$I=I_{2}+I_{1}$و$I_{1}=I_{3}+I_{4}$و$V=V_{C_{1}}=V_{R_{2}}=V_{C_{2}}$و$V=R_{1}I=R_{3}I_{4}$و$I_{2}=C_{1}\frac{d}{dt}V_{C_{1}}$و$V_{R_{2}}=R_{2}I_{3}$و$I_{4}=C_{2}\frac{d}{dt}V_{C_{2}}$
درست متوجه شدم؟ باز هم، من واقعاً مطمئن نیستم زیرا کاملاً با مدارها و نوع آن آشنا نیستم سوالم این هست من می‌خواهم یک معادله دیفرانسیل پیدا کنم که V را به$V_{C_{2}}$متصل کنه اما تصور می‌کنم که می‌توانم از طریق حذف به آن برسم، به شرطی که این معادلات را داشته باشم.ممنونم از کمک شما

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5494

تماس:

Re: قوانین Kirchhoff در مورد سری مدار موازی

پست توسط rohamavation »

خوب امیر جان هر چی منم بدم میاد از این درس مدار شما میاری .فکر کنم باید اینجوری باشه:
$I=I_{2}+I_{1}$
$I_{1}=I_{3}+I_{4}$
$V=V_{C_{1}}+V_{R_{1}}$
$V=\frac{1}{C_{1}}\int I_{2}\mathrm{d}t+R_{1}I$
$V_{R_{2}} = V_{C_{1}}$
$R_{2}I_{3} = \frac{1}{C_{1}}\int I_{2}\mathrm{d}t$
$V_{R_{2}}=V_{R_{3}}+V_{C_{2}}$
$V_{R_{3}}+V_{C_{2}}=V_{R_{2}}$
$R_{3}I_{4}+\frac{1}{C_{2}}\int I_{4}\mathrm{d}t=R_{2}I_{3}$
نکته ببین $\mathrm{I_c(t)} = C \frac{d\mathrm{V}}{dt} \implies \mathrm{V} = \frac{1}{C}\int\mathrm{I_c(t)}\,\mathrm{dt} + \mathrm{V(t_0)}$
راه حل برای V1 و V2 (من حدس می زنم) معادله ای است که تغییر ولتاژ را در طول زمان توصیف می کنه. شما معادله چگونگی تغییر ولتاژ خازن با شارژ شدن از منبع ولتاژ ثابت را ممیدونی ؟ پس میتونی از آن برای توصیف V2 به عنوان تابعی از V1 استفاده کنی. سپس، دوباره V1 را به عنوان تابعی از ولتاژ منبع توصیف کنید. سپس از معادله V1 به عنوان منبع ولتاژ در معادله V2 استفاده کنیدتصویر
بزار از یک روش دیگه برم البته اینو از رامین پرسیدم میشناسی که $\begin{align*}
\frac{V_1}{R_1}+\frac{V_1}{R_2}+C_1\cdot\frac{\text{d}\,V_1}{\text{d}\,t}&=\frac{V_s}{R_1}+\frac{V_2}{R_2}\tag{1a}\\\\
\frac{V_2}{R_2}+C_2\cdot\frac{\text{d}\,V_2}{\text{d}\,t}&=\frac{V_1}{R_2}\tag{2a}
\end{align*}$ سیستم خطی معادله $\begin{align*}
&\therefore\quad\text{the linear system roham}\\\\
\frac{\text{d}\,V_1}{\text{d}\,t}&=\frac{1}{C_1}\cdot\left(\frac{V_s-V_1}{R_1}+\frac{V_2-V_1}{R_2}\right)\\\\
&=\left[-\frac{R_1+R_2}{C_1}\right]\cdot V_1+\left[\frac{R_2}{C_1}\right]\cdot V_2+\left[V_s\cdot\frac{R_2}{C_1}\right]\tag{1b}\\\\
\frac{\text{d}\,V_2}{\text{d}\,t}&=\frac{1}{C_2}\cdot\frac{V_1-V_2}{R_2}\\\\
&=\left[\frac{1}{R_2\cdot C_2}\right]\cdot V_1 +\left[\frac{-1}{R_2\cdot C_2}\right]\cdot V_2+\left[0\right]\tag{2b}\end{align*}$
$\begin{align*}
&\therefore\quad\text{where }\:a_{11}=-\frac{R_1+R_2}{C_1}, a_{12}=\frac{R_2}{C_1}, b_1=V_s\cdot\frac{R_2}{C_1}\\\\
&\quad\quad\quad\quad\quad\: a_{21}=-\frac{1}{R_2\cdot C_2}, a_{22}=\frac{-1}{R_2\cdot C_2}, b_2=0, \\&\quad\quad\text{then,}\\\\
\frac{\text{d}\,V_1}{\text{d}\,t}&=a_{11}\cdot V_1+a_{12}\cdot V_2+b_1\tag{1c}\\\\
\frac{\text{d}\,V_2}{\text{d}\,t}&=a_{21}\cdot V_1+a_{22}\cdot V_2+b_2\tag{2c}
\end{align*}$روش جایگزینی و روش های مستقیم «حدس بزن و تأیید کن» به ذهنم میرسه. در هر صورت، شما بخش های همگن و حالت پایدار را می خواین $\begin{align*}
\frac{\text{d}^2\,V_1}{\text{d}\,t^2}&=a_{11}\cdot \frac{\text{d}\,V_1}{\text{d}\,t}+a_{12}\cdot\frac{\text{d}\,V_2}{\text{d}\,t}\\\\&=a_{11}\cdot \frac{\text{d}\,V_1}{\text{d}\,t}+a_{12}\cdot\left(a_{21}\cdot V_1+a_{22}\cdot V_2\right)\\\\\text{from (1c) above (ignoring }b_2\text{)}, V_2&=\frac{\frac{\text{d}\,V_1}{\text{d}\,t}-a_{11}\cdot V_1}{a_{12}}, \text{then,}\\\\
\frac{\text{d}^2\,V_1}{\text{d}\,t^2}&=a_{11}\cdot \frac{\text{d}\,V_1}{\text{d}\,t}+a_{12}\cdot\left(a_{21}\cdot V_1+a_{22}\cdot \frac{\frac{\text{d}\,V_1}{\text{d}\,t}-a_{11}\cdot V_1}{a_{12}}\right)\\\\&=\left(a_{11}+a_{22}\right)\cdot\frac{\text{d}\,V_1}{\text{d}\,t}+\left(a_{11}\cdot a_{22}-a_{12}\cdot a_{21}\right)\cdot V_1
\end{align*}$ .helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
smile260 smile016 :?:
آخرین ویرایش توسط rohamavation شنبه ۱۴۰۱/۶/۵ - ۱۲:۵۸, ویرایش شده کلا 1 بار
تصویر

amirzarei069

نام: amir zarei

سپاس: 3

تماس:

Re: قوانین Kirchhoff در مورد سری مدار موازی

پست توسط amirzarei069 »

مرسی رهام جان .ممنون فقط میگفتی به بحث جزوه مدار 1 استاد عادلی سری میزدم . ولی بازم مرسی smile218 smile141

ارسال پست