استفاده از اثر ونتوری برای متعادل کردن افت فشار

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

استفاده از اثر ونتوری برای متعادل کردن افت فشار

پست توسط rohamavation »

اجازه دهید ابتدا بگویم که من یک دانشجوی مهندسی هوافضا هستم، در مورد اصطلاحات مطمئن نیستم اما سعی می کنم تا حد امکان واضح توضیح دهم.
برای درک مورد زیر به کمک نیاز دارم: در یک مدار هوا (شکل زیر) دو لوله با دو تلفات هد ΔP1>ΔP2 وجود دارد. من باید دو سرعت v1 و v2 بیشتر از 0.5 m/s باشند. از آنجایی که افت هد برای v1 بیشتر است، v1<v2 داریم و افزودن انرژی بیشتر (با استفاده از فن بزرگتر) به مدار مشکلی را حل نمی کند.تصویر
بنابراین یک راه حل این است که ΔP2 (و سرعت اولیه) را افزایش دهیم تا زمانی که سرعت مورد نیاز خود را بدست آوریم.
سوال من این است: آیا می توانیم بدون افزایش ΔP2 با استفاده از Venturi برای مکش هوا در لوله اول (شکل زیر) به همان چیزی برسیم (افزایش v1 به 0.5 m/s)؟ آیا این محلول به انرژی کمتری نسبت به راه حل اول نیاز دارد؟
تصویر
لطفا بیشتر توضیح دهید که ما در اینجا چه می کنیم. افزایش V1 به معنای افزایش دبی جرمی است. آیا می‌خواهیم دبی را افزایش دهیم یا دبی روی سنسور؟ افزایش دبی به معنای افزایش فشار ورودی است که می توانید از ورودی فشار بالاتر یا با فشار دادن V2 دریافت کنید -hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
smile260 smile016 :?:
تصویر

ارسال پست