نوشتن معادله ای برای انرژی داخلی برای یک چرخه برایتون

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5492

تماس:

نوشتن معادله ای برای انرژی داخلی برای یک چرخه برایتون

پست توسط rohamavation »

من سعی می کنم معادله تغییر انرژی درونی در چرخه برایتون را بفهمم.
تغییر در $ U=q1+q2−w=0 $
توضیحات تصویر را در اینجا وارد کنید
آیا w در این تصویر با $W_{\rm net} = W_t - W_c$ نمایش داده شده در این تصویر برابر است؟تصویر
من می دانم که تغییر انرژی داخلی (تغییر در U) صفر است با فرض حفظ انرژی
q1 = انرژی در حال انتقال از سیستم به محیط به عنوان گرما q2 = انرژی در حال انتقال از محیط به سیستم به عنوان گرما
و اینکه هر دوی این فرآیندها همسان هستند!
با w (کار)، دو مورد وجود دارد که کار انجام می شود: اول، در کمپرسور و دوم، در توربین.
بنابراین اگر کاری توسط گاز روی توربین انجام شود و کاری که توسط گاز روی گاز انجام می شود ... کار خالصی که روی گاز انجام می شود (با نگاهی به کل)، کار روی گاز (w2) منهای است. کار انجام شده توسط گاز (w1) روی توربین؟ من w2-w1 را انتخاب کردم زیرا w2 یک مقدار مثبت است (حداقل از نظر افزایش انرژی گاز)
من این را می نوشتم: تغییر در $ U = 0 = q1 + q2 + w2 - w1 $
من فقط نمی دانم چگونه با فرمول اولیه ای که نوشته ام در این مورد مذاکره کنم.
در هر موتور توربین گازی عملی، شما انرژی کمپرسور را تامین نمی کنید. در عوض، یک شفت، توربین جریان محوری را به کمپرسور جریان محوری متصل می کند. بنابراین، به زبان ساده، شما کسری از انرژی تولید شده توسط توربین را می گیرید و آن را به کمپرسور می رسانید. بنابراین، شما خروجی کار خالص یا Wnet خود را به صورت زیر تعریف می کنید:
$W_{\rm net} = W_t - W_c$
که در آن Wt انرژی تولید شده توسط توربین و Wc انرژی مصرف شده توسط کمپرسور است
از این رو در فرمول داده شده در سایت های ذکر شده قبلی wهمون،$W_{\rm net}$است و همانطور که در بالا ذکر کردم نوشته می شود.hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
smile260 smile016 :?:
تصویر

ارسال پست