احتمال نقض قانون دوم ترمودینامیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5494

تماس:

احتمال نقض قانون دوم ترمودینامیک

پست توسط rohamavation »

یک استدلال متداول انکار تغییرات آب و هوا این است که تابش عقب ارائه شده توسط نظریه تغییر اقلیم، قانون دوم ترمودینامیک را نقض می کند، زیرا به این معنی است که یک جسم سرد یک جسم گرم را گرم می کند.
درک من از این استدلال نادرست است زیرا جسم سرد و بدن گرم هر دو تابش گرمایی ساطع می کنند، تابش حرارتی از جسم سرد به جسم گرم سرعت سرد شدن جسم گرم و تابش گرمایی از گرم را کاهش می دهد. بدن به بدن سرد بدن سرد را گرم می کند. وقتی با هم در نظر گرفته می شود، جریان گرمای کلی از گرم به سرد است، بدون نقض قانون دوم.
این توضیح مرا در مورد سناریوی زیر متعجب کرده است. دو جسم سیاه با دمای متفاوت را در نزدیکی یکدیگر در فضای آزاد در نظر بگیرید که توسط یک فیلتر تشعشع حرارتی یک طرفه به هم متصل شده اند، به طوری که تابش حرارتی از جسم سرد به سمت جسم گرم عبور می کند اما تابش حرارتی از جسم گرم به جسم سرد مسدود می شود یا به سمت دیگری هدایت شد من فرض می کنم که فیلتر برای این مثال فرضی 100٪ کارآمد است.
آیا این سیستم اجازه می دهد تا گرما از سرد به گرم جریان یابد؟ آیا آن جریان نقض قانون دوم ترمودینامیک در نظر گرفته می شود؟
بله، چنین سیستمی قانون دوم ترمودینامیک را نقض می کند. بنابراین، می توان نتیجه گرفت که فیلترهای تابش حرارتی یک طرفه وجود ندارند.hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
smile260 smile016 :?:
تصویر

ارسال پست