تفاوت بین پتانسیل ترمودینامیکی و انرژی آزاد

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5494

تماس:

تفاوت بین پتانسیل ترمودینامیکی و انرژی آزاد

پست توسط rohamavation »

با خواندن این پست، چگونه می توان گفت که اگر "TS" را از "U" کم کنیم، آن چیزی که به دست می آوریم انرژی ازاداست؟ من آن را خواندم:
به بیان دقیق، انرژی آزاد تفاوت در مقدار پتانسیل در حالت عدم تعادل و حالت تعادل است. بنابراین انرژی آزاد تابعی از دو حالت است: حالت عدم تعادل اولیه و حالت تعادل نهایی. اغلب این جزئیات ظریف نادیده گرفته می شود و فرد تمایل دارد تابع گیبس را انرژی آزاد گیبس و غیره نامیده شود. خوب این اشتباه است، اما اغلب اتفاق می افتد.
من در مورد این جزئیات کنجکاو هستم که در جای دیگری نمی توانم آن را پیدا کنم. برای من انرژی آزاد مستقیماً F یا G بود. درست می گوید؟ چرا انرژی آزاد را به U یا H نمی گویید؟ آیا بین حالت عدم تعادل و حالت تعادل است یا بین 2 حالت تعادل؟
من فکر می کنم به دلیل استفاده متفاوت از اصطلاحات است. نویسنده تابع حالت را "پتانسیل گیبز" و تفاوت بین دو حالت (غیر تعادلی یا تعادلی، ماهیت آنها هیچ ارتباطی ندارد) را "انرژی آزاد گیبس" می نامد. با این حال من شخصاً اولی را «انرژی رایگان مطلق گیبز» (معمولاً غیرقابل حل و نه چندان مرتبط) و دومی را «تفاوت انرژی ازاد گیبس» (که بیشتر مردم به آن اهمیت می دهند) می نامم. مردم اغلب به صورت محاوره ای دومی را به «انرژی ازاد گیبس» خلاصه می کنند،hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
smile260 smile016 :?:
تصویر

ارسال پست