صحنه‌سازی داغ در راکت‌ها

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesami رهام حسامی

محل اقامت: فعلا تهران قیطریه بلوار کتابی 8 متری صبا City of Leicester Area of Leicestershire LE7

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 1848

سپاس: 3349

جنسیت:

تماس:

صحنه‌سازی داغ در راکت‌ها

پست توسط rohamjpl »

hot staging in rockets

صحنه سازی داغ به معنای روشن کردن مرحله بعدی زمانی است که مرحله فعلی هنوز در حال اجرا است. این میانبری برای جلوگیری از استفاده از موتورهای ullage است. به جای استفاده از موتورهای ولاژ اضافی برای شروع مرحله بعدی، از فشار ارائه شده توسط مرحله فعلی برای احتراق مرحله بعدی درست زمانی که مرحله فعلی در حال خالی شدن است استفاده می کنید.مراحل پرتاب موشک چیست؟
4 نوع مختلف صحنه سازی موشک
صحنه سازی سریال. مراحل، یکی بر روی دیگری، یا انباشته شده اند. ...
صحنه سازی موازی. ...
مرحله و نیم: این مرحله بندی کمتر رایج دارای یک هسته اصلی است که مانند یک مرحله پایدار عمل می کند و یک مرحله تقویت کننده که در طول پرواز از بین می رود. ...
تک صحنه سازی.
مرحله اول در هنگام پرتاب مشتعل می شود و تا زمانی که پیشرانه های آن تمام شود از طریق صعود نیرومند می سوزد. سپس موتور مرحله اول خاموش می شود، مرحله دوم از مرحله اول جدا می شود و موتور مرحله دوم مشتعل می شود. محموله در بالای مرحله دوم به مدار منتقل می شود.
پیچیده تر از مرحله بندی با استفاده از موتورهای ullage است، زیرا قطعات کمتری درگیر هستند (کل موتورهای موشک و لوله کشی و مخازن آنها وجود ندارد، همچنین حسگرها و کنترلرهایی که آنها را به درستی کار می کنند).
کاهش پیچیدگی اغلب به معنای بهبود قابلیت اطمینان است.
مرحله قبل توسط موتور شلیک رانده می شود، بنابراین خطر برخورد مراحل وجود ندارد.
برخی از نکات منفی عبارتند از:
جرم بیشتر در صحنه زیر نازل موشک بعدی. آن مرحله باید بتواند گرمای شلیک مرحله بعدی را تحمل کند. این ممکن است توسط موتورهای ullage غیر ضروری و مخازن آنها و غیره جبران شود.
Ullage. در موشک‌های واقعی، سوخت همیشه در مخزن سوخت قرار نمی‌گیرد که بتواند به راحتی وارد موتور شود. برای اینکه موتور موشک کار کند، به سوخت نیاز دارید تا در جایی که موتور است جمع شود.
در طول لحظات کاهش شتاب، مانند انتقال گرانش کم یا استقرار، سوخت در جایی که موتور برای کارکردن لازم است نیست.
برای دور زدن این موضوع، از RCS یا SRB برای پرتاب موشک به جلو استفاده می‌شود، که سوخت را برای مدت طولانی به سمت موتور برمی‌گرداند تا موتور روشن شود.
راه‌های دیگر عبارتند از مرحله‌بندی داغ - روشن کردن موتور راکت قبل از جدا شدن از مرحله قبل و قبل از خاموش شدن مرحله قبلی. این به این معنی است که سوخت در جای مناسب قرار دارد، و شما لازم نیست نگران Ullage باشید - اما باید نگران خرابی های جداسازی باشید. اگر جداکننده از کار بیفتد و موتور روشن شود، چیزی منفجر می شود، و اگر محموله شما انسان است - بهتر است سریع دکمه بینتیجه موندن را فشار دهید!hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
smile260 smile016 :?:
تصویر

ارسال پست