چرا فلز سرد سردتر از هوای سرد به نظر می رسد؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

چرا فلز سرد سردتر از هوای سرد به نظر می رسد؟

پست توسط rohamavation »

اگر از دماسنج برای اندازه گیری دمای دیگ و هوا استفاده کنم (فرض کنیم دماسنج است که دارای کاوشگری است که می تواند اجسام را لمس کند)، آیا برای هر دو مقدار یکسانی را نشان می دهد؟ اگر چنین است، چه چیزی دماسنج را با دست من متفاوت می کند؟ منظورم این است که دست من نوعی دماسنج است، پس چرا از کار می افتد در حالی که یک دماسنج غیر انسانی کار می کند؟دماسنج دمای واقعی را اندازه گیری می کند (که برای هر دو یکسان است)، در حالی که دست شما انتقال انرژی (گرما) را اندازه گیری می کند که برای گلدان بالاتر از هوا است.
رسانایی حرارتی
تفاوت یک پارامتر خاص ماده به نام هدایت حرارتی است. اگر با موادی (گاز، مایع، جامد) در تماس باشید، گرما که نوعی انرژی است، از محیطی با دمای بالاتر به محیطی با دمای پایین جریان می‌یابد. سرعتی که این اتفاق می افتد توسط پارامتری به نام هدایت حرارتی تعیین می شود. فلزات معمولا رسانای گرمایی خوبی هستند، به همین دلیل است که فلز سردتر از هوا به نظر می رسد، حتی اگر دما یکسان باشد.
در مورد سوال دوم شما: دماسنج همان دما را نشان می دهد. تنها تفاوت زمانی است که در آن تعادل حرارتی حاصل می شود، یعنی زمانی که دماسنج دمای صحیح را نشان می دهد.
نکته پایانی: سرعت تخلیه گرما (انرژی) از بدن شما تعیین می کند که آیا یک ماده را سرد می بینید یا نه، حتی اگر دما یکسان باشد.
انتقال حرارت در موادی با رسانایی حرارتی بالا نسبت به موادی با رسانایی حرارتی پایین با سرعت بیشتری رخ می دهد. به همین ترتیب مواد با رسانایی حرارتی بالا به طور گسترده در کاربردهای سینک حرارتی و مواد با هدایت حرارتی پایین به عنوان عایق حرارتی استفاده می شوند. هدایت حرارتی مواد وابسته به دما است. متقابل رسانایی حرارتی را مقاومت حرارتی می گویند.hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
تصویر

ارسال پست