گیج فشار برای اندازه گیری فشار مخزن را کجا بزارم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

گیج فشار برای اندازه گیری فشار مخزن را کجا بزارم

پست توسط rohamavation »

با مطالعه مفاهیم اولیه مکانیک سیالات، اعمال شده در فشار سنج ها، و مشاهده شماتیک ها در بسیاری از نقاط، این سوال در ذهن من ایجاد شد: مکان مناسب برای قرار دادن گیج فشار برای اندازه گیری فشار مخزن کجاست؟تصویر

اولین مورد اگر مخزن حاوی گاز باشد. در این شرایط، کتاب مکانیک سیالات چنگل آن را برای من روشن کرد:
از آنجایی که اثرات گرانشی گازها ناچیز است، فشار در هر نقطه از مخزن و در موقعیت 1 یک مقدار است.
بنابراین، اگر حاوی گاز باشد، می توانم آن را در هر جایی از مخزن قرار دهم.
مورد دوم اگر مخزن حاوی مایع باشد، به خصوص زمانی که مخزن بزرگ باشد. در این شرایط تصمیمی که به نظر من منطقی تر است این است که فشار سنج را در کف مخزن قرار دهم. با این حال، در تمام نقاطی که من نگاه کردم، نقطه "A" برای اندازه گیری فشار انتخاب شد (همانطور که در تصاویر زیر در نقاط M، N، A و B نشان داده شده است)، که به اعتقاد من فشار متوسط ​​را نشان می دهد. مخزن به دلیل اینکه نقطه در ارتفاع مرکز هندسی خود قرار دارد:
$p_{average}=\frac1H \cdot\int_0^H\gamma h \,dh=\frac{\gamma H}{2}=p_A$
بنابراین، مکان مناسب برای قرار دادن آن برای اندازه گیری فشار یک مخزن کجاست؟ چرا نقاط M/N/A/B به جای ته مخازن آنها برای محاسبه فشار در تصاویر بالا انتخاب شده است؟مکان بستگی به این دارد که چرا فشار را اندازه گیری می کنید. یک دلیل فرآیندی برای اندازه گیری فشار وجود خواهد داشت و آن مکان دستگاه اندازه گیری فشار را تعیین می کند. به عنوان مثال: می توان سطح مخزن را از فشار استنباط کرد. در این صورت، احتمالاً می خواهید فشار را در پایین مخزن اندازه گیری کنید. از طرف دیگر، اگر نگران چیزی در فضای بخار مخزن هستید، می خواهید فشار را در بالای مخزن اندازه گیری کنید.به طور کلی، "فشاری" برای اندازه گیری وجود ندارد، زیرا فشار میدانی با یک فشار در هر مکان است. شما می توانید فشار را در هر جایی که دوست دارید اندازه گیری کنید و این اندازه گیری صحیح فشار در آن مکان خواهد بود. اغلب تنها یک متغیر سیستم وجود دارد (سر اگر مخزن به اتمسفر باز باشد، فشار سیستم اگر فشرده باشد)، به این معنی که با یک اندازه گیری فشار، فشار در هر جای دیگری قابل حل است. البته انگیزه های مهندسی برای انتخاب برخی نقاط نسبت به سایر نقاط وجود دارد.تصویر
اگر آن را در پایین قرار ندهید، هر زمان که سطح مخزن به پایین‌تر از هر جایی که آن را نصب کرده‌اید، گیج شما از کار می‌افتد. در موقعیت‌های مهندسی واقعی، زمانی که کف مخزن شکل پیچیده‌ای دارد (مثلاً به دلیل تجهیزات غوطه‌ور شده)، می‌تواند کارها را برای قرار دادن گیج بالاتر از حجم "پیچیده" ساده کند تا سیال بالای گیج همیشه شکل ساده‌ای داشته باشد.hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
تصویر

ارسال پست