مقاومت لاستیک در برابر فشار در امتداد یک محور

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

مقاومت لاستیک در برابر فشار در امتداد یک محور

پست توسط rohamavation »

استفاده از آب بندی های لاستیکی. من باید بفهمم چه نیرویی برای فشرده کردن این قطعه لاستیک لازم است (لاستیک نمی تواند در جهت z حرکت کند، عرض لاستیک را در آنجا dz=const در نظر بگیرید). ویژگی مرتبطی که من پیدا کردم مدول حجیم است، اما در مورد فشرده سازی یکنواخت است. با تشکراین محاسبه به هیچ وجه بی اهمیت نیست، شما به داده های بسیار دقیقی نیاز دارید، که مشخصاً برای اندازه گیری تجربی دشوار است. اجازه دهید در تقریب اول فرض کنیم که لاستیک شما تراکم ناپذیر است (مدول حجمی بی نهایت). برای تغییر شکل کوچک، مدول الاستیک به شما این امکان را می دهد که نیروی مورد نظر خود را محاسبه کنید. برای تغییر شکل‌های بزرگ‌تر، مانند آنچه در آب‌بند انتظار می‌رود، لاستیک غیرخطی رفتار می‌کند و شما باید یک مدل مواد مناسب را مشخص کنید.
اصطکاک از حالت تغییر شکلی که برجسته می‌کنید جلوگیری می‌کند: فشرده‌سازی یک مهر و موم ارتفاع آن را کاهش می‌دهد و اصطکاک از انقباض جانبی جلوگیری می‌کند. سپس، مدول انبوه، که باید در یک دیتاشیت پیدا کنید، می تواند استفاده شود. حجم ها را قبل و بعد از فشرده سازی محاسبه کنید و از مدول حجیم برای تخمین نیروی مورد نیاز برای انقباض حجمی استفاده کنید..hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
تصویر

ارسال پست