چطور میتوانم اسیلاتور نوسانساز یا طول موج درست کنم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
Kane

چطور میتوانم اسیلاتور نوسانساز یا طول موج درست کنم

پست توسط Kane »

با سلام خدمت اساتید ابزارهای لازم برای ساخت اسیلاتور یا طول موج ساز به چه چیزهایی نیاز دارم.مثه دستگاهای پرتو ساز که برای زدن غدهای سرطانی استفاده می‌شه ولی طرفی که طول موج ساطع می‌شه رو هم بشه مشخص کرد که به نقطه ی خاصی هدایت بشه.

در این مورد لطفا منبع هر چیزی که فکر میکنید ربطی داره بفرمایید.

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5492

تماس:

Re: چطور میتوانم اسیلاتور نوسانساز یا طول موج درست کنم

پست توسط rohamavation »

روش ساختشو بچه های الکترونیک بلد هستند و تو اینترنت و کتابها مقالات زیادی هست اول نوسانگر مداریه که یک شکل موج پیوسته مکرر و متناوب را بدون هیچ ورودی تولید می کنه. خوب اساسش اسیلاتورها جریان یک طرفه از یک منبع DC را به شکل موج متناوب تبدیل میکنه که فرکانس مورد نظر با شدت با توجه به مدار تعیین میشه و ماده برای کریستال های نوسانگر کوارتز هست خوب توزيع فضايي فشار در محل با استفاده از انتگرال رايله موج حاصل شده از معادله محاسبه میشه حال توزيع دمايي بوجود آمده با استفاده از داده هاي اندازه گیری شده برای فشار محاسبه میشه و با استفاده از معادله بيو - هيت پنس تغييرات دمايي ايجاد شده در بافت هاي زنده با دقت بالايي محاسبه و . نتايج حاصل از شبيه سازي میشه كه با بكارگيري معادله بيو- هيت و با در نظر گرفتن آهنگ انتقال انرژي در بافت ها در زمان معين مي توان به دمايي كه در آن بافتهای کانسر از بين میرن دسترسي پيدا كرد. فركانس 470-520 كيلوهرتز توان لازم برای افزايش دما تا 45 درجه سانتی گراد را جهت تخريب تومورهاي کانسر تامين میکنه.hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
آخرین ویرایش توسط rohamavation شنبه ۱۴۰۱/۳/۲۱ - ۰۷:۵۸, ویرایش شده کلا 1 بار
تصویر

paryas

سپاس: 6

پست توسط paryas »

با سلام خدمت شما
انواع مدار های نوسان ساز رو می تونید در کتاب 302 مدار نوشته الکتور الکترونیکس پیدا کنید.
در این کتاب نقشه مدار، توضیح کارکرد مدار و قطعاتی که باید خریداری کنید وجود داره.
موفق باشید

Kane

پست توسط Kane »

بسیار ممنونم از اساتید دوستان گلم که جواب کافی و تخصصی دادند بسیار لذت بردم و اموختم اگر دوستان دیگر هم علمشونو در این تاپیک به اشتراک بزارن بسیار تاپیک جالب و خوبی خواهد شد یا دوستان تجربیاتشونو در این زمینه.
سپاسگزارم

ارسال پست