آیا یک تکه کاغذ می تواند جلوی سقوط خط کش را بگیرد؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesamiرهام حسامی

محل اقامت: فعلا تهران قیطریه بلوار کتابی 8 متری صبا City of Leicester Area of Leicestershire LE7

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 1622

سپاس: 3160

جنسیت:

تماس:

آیا یک تکه کاغذ می تواند جلوی سقوط خط کش را بگیرد؟

پست توسط rohamjpl »

وقتی خط‌کش را می‌زنید، سعی می‌کند در مقابل روزنامه بلند بشه اما چون هوا نمی‌تونه خیلی سریع به فضای بین میز و روزنامه بره بیشتر آن به سادگی روزنامه (و خط‌کش) را به سمت پایین فشار می‌ده. به همین دلیله که باید به سرعت به خط کش ضربه بزنید. سعی کنید به خط کش ضربه محکمی بزنید.خوب جوابش فشار هواست . خوب، در واقع، این بخشی از پاسخه منه وقتی به خط کش ضربه ای سریع می زنید طرف دیگر (زیر روزنامه) سعی می کند بالا بیاد این باعث ایجاد یک جیب با فشار بسیار کم میشه. این فشار کم در یک طرف و فشار معمولی هوا در بالای آن چیزی است که روزنامه را پایین نگه می داره
اگر خط کش را به سمت پایین فشار بدین مقداری هوا به زیر روزنامه وارد میشه و بدون اختلاف فشار قابل توجهی به دو طرف روزنامه خط کش را پایین نگه نمی داره. به همین دلیل است که باید به سرعت به خط کش ضربه بزنید.
سعی کنید به خط کش ضربه محکمی بزنید. شما به راحتی می توانید خط کش را بشکنید
ببین لایه ای از هوا که 80 مایل ضخامت داره. گازهای موجود در هوا دارای جرم هستند و از آنجایی که گرانش زمین باعث می‌شود اتمسفر به سطح زمین فشار بیاره این نیرو را فشار اتمسفر می‌نامیم.
تصویر
روش
ابتدا خط کش یا چوب متر خود را روی میز قرار بدین. اگر از خط کش چوبی استفاده می کنید، اجازه دهید حدود پنج اینچ خط کش از لبه میز بیرون بزند. اگر از یک معیار یا چوب متر استفاده می کنید، مطمئن شوید که به اندازه کافی نازک است و اجازه دهید 12 تا 16 اینچ از آن از لبه میز آویزان شود.
یک تکه روزنامه دو تا شده را روی قسمتی از چوب متری که روی میز است قرار دهید.
نقطه ای را روی چوب متر چند اینچ فراتر از جایی که از روی میز بیرون زده است، پیدا کنید.
سپس روزنامه را باز کنید و روی چوب را با یک یا دو ورق روزنامه بپوشانید. کاغذ را روی چوب صاف کنید تا حفره های هوا وجود نداشته باشد. باز هم مطمئن شوید که طول مناسب چوب از لبه میز امتداد دارد.
به دلیل فشار هوا توانستید چوب را به دو نیم کنید. وقتی روزنامه را روی چوب پهن می‌کنید، اساساً یک مکنده بزرگ ایجاد می‌کنید زیرا از جریان هوا در زیر آن جلوگیری می‌کنید. وقتی خط‌کش را می‌زنید، سعی می‌کند در مقابل روزنامه بلند شود، اما چون هوا نمی‌تواند خیلی سریع به فضای بین میز و روزنامه برود، بیشتر آن به سادگی روزنامه (و خط‌کش) را به سمت پایین فشار می‌دهد.
فرض کنید شما 8 اینچ خط کش تحت پوشش روزنامه دارید. اگر خط کش یک اینچ عرض داشت، به این معنی است که مساحت آن 8 اینچ مربع است. به یاد داشته باشید که ستون هوای 80 مایلی بالای سر ما 15 پوند بر اینچ مربع را فشار می دهد. این بدان معناست که چوب شما 120 پوند فشار داشت که آن را در حین خرد کردن نگه می‌داشت . نکته این است که وقتی خط کش سعی می کند از روی میز بلند شود، باید تمام 120 پوند را فشار دهد..hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
تصویر

ارسال پست