ساعت و تقویم بدرد نخور و آینه ی سرعت سنج حقیقی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

Re: ساعت و تقویم بدرد نخور و آینه ی سرعت سنج حقیقی

پست توسط [email protected] »

MRT نوشته شده:
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۹ - ۱۶:۲۷
اینک اگر معادله فوق را نسبت به سرعت حل کنیم ، معادله ساده زیر حاصل میشود:

تصویر

که هیچ نشانه ای از عامل لورنتس - جرالد در آن مشاهده نمی شود و علت آن اینکه خود این عامل از روابط مثلثاتی بدست آمده و به این شکل ساده و از بین می رود. به قول بروس لی این یعنی ضربه نهایی به نسبیت .
smile203 smile203 smile203 smile204 smile204 smile204 smile204
آقای طباطبایی، محض رضای خدا این غائله رو تمومش کنید. این بحثایی که شما می کنید نه نسبیت رو به زیر سؤال می بره و نه ابهامی رو توی این نظریه نشون می ده، فقط بحثاییه که ادغامی از همون ادعاهای نسبیت بعلاوه ی برداشت های ناصحیح شما از همین نظریه ست که چشم انداز جدیدی رو پیش روی خواننده قرار نمی ده. امیدوارم یه خرده بیشتر وقت بذارید و به افکارتون عمق ببخشید تا بلکه بتونید روش صحیح استدلال علمی رو یاد بگیرید. من فکر کنم این افکار شما مربوط به دوران نوجَوونی و اوایل جَوونیتون باشه که به علل مختلفی چون تشکیل خانواده یا کسب درامدِ بیشتر یا سایر دشواری های زندگی مادی، نتونستید وقت کافی و مستمری رو روی همین افکار و ایده ها قرار بدید که در نتیجه این ایده ها همچنان خام و سطحی باقی مونده. در هر حال، من فکر می کنم که اگه بخواید به همین شیوه ادامه بدید، راه به جایی نمی برید. smile072

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

Re: ساعت و تقویم بدرد نخور و آینه ی سرعت سنج حقیقی

پست توسط MRT »

[email protected] نوشته شده:
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۹ - ۱۸:۱۰
MRT نوشته شده:
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۹ - ۱۶:۲۷
اینک اگر معادله فوق را نسبت به سرعت حل کنیم ، معادله ساده زیر حاصل میشود:

تصویر

که هیچ نشانه ای از عامل لورنتس - جرالد در آن مشاهده نمی شود و علت آن اینکه خود این عامل از روابط مثلثاتی بدست آمده و به این شکل ساده و از بین می رود. به قول بروس لی این یعنی ضربه نهایی به نسبیت .
smile203 smile203 smile203 smile204 smile204 smile204 smile204
آقای طباطبایی، محض رضای خدا این غائله رو تمومش کنید. این بحثایی که شما می کنید نه نسبیت رو به زیر سؤال می بره و نه ابهامی رو توی این نظریه نشون می ده، فقط بحثاییه که ادغامی از همون ادعاهای نسبیت بعلاوه ی برداشت های ناصحیح شما از همین نظریه ست که چشم انداز جدیدی رو پیش روی خواننده قرار نمی ده. امیدوارم یه خرده بیشتر وقت بذارید و به افکارتون عمق ببخشید تا بلکه بتونید روش صحیح استدلال علمی رو یاد بگیرید. من فکر کنم این افکار شما مربوط به دوران نوجَوونی و اوایل جَوونیتون باشه که به علل مختلفی چون تشکیل خانواده یا کسب درامدِ بیشتر یا سایر دشواری های زندگی مادی، نتونستید وقت کافی و مستمری رو روی همین افکار و ایده ها قرار بدید که در نتیجه این ایده ها همچنان خام و سطحی باقی مونده. در هر حال، من فکر می کنم که اگه بخواید به همین شیوه ادامه بدید، راه به جایی نمی برید. smile072

غائله نیست بحث علمی هست. بحث علمی هم با مرگ انسان تمام میشه . یعنی نسبیت شد وحی منزل همین الان تو آزمایشگاه فیزیک کوانتوم هزار و یک نقص داره. بقیش هم به روانشناسی و جامعه شناسی و ... که تو تخصص شماست. من زیاد سر در نمی آورم. ولی بحث فیزیکی با منطق استدلال و روابط ریاضی پیش میره و نه با سفسطه و ....... موضوع خیلی ساده هست. اگه پنالتی بزنی دروازه باید ثابت باشه وگرنه توپ میخوره به تیر فهمیدنش اینهمه آسون هست ولی نه برای شما و نه برای آلبرت. چون چیزها و مفاهیم ساده برای بعضی ها خوش آیند نیست. فیزیک اینده داخلش نه زمان هست نه مکان و نه جرم و ......... قبلا جرم حذف کردم از معادلات الان نوبت عامل لورنس هست و .... فیزیک خیلی ساده است بشر نفهمیده قامض شده است. نادان نادان نادان نادان است این بشر
بجای اینکه اینهمه حرف بزنید و ایراد بگیرید یه جمله خلاصه کنید "سرعت خطی و مستقیم نور مستقل از منبع انتشار و تولید آن است ولی سرعت انتقال عرضی آن وابسته به منبع نور است" خیال همه راحت بشه . که اینطوری نیست مسیر و سرعت مستقیم و غیر مستقیم و انتقال عرضی و طولی و ......... نور مستقل از منبع آن است فقط پدیده داپلر وابسته به سرعت و جهت منبع آن است.

درست مثل اینه که شما می گید اگه یه چراغ قوه و یا لیزر تو فضا بچرخونیم مسیر حرکت نور همواره یه خط مستقیم بوده و ابتدا و انتهای آن در یک راستا خواهند چرخید. که بسیار غلط است بلکه اینطوری میشه :

تصویر

و اما نسبیت خودش برای نقض خودش کافی است. یه لیزر روشن کردیم بعد یکسال ، یکسال نوری از ما فاصله گرفته حالا تو یک ثانیه 180 درجه می چرخونیم. طبق گفته شما باید ابتدا و انتها با هم بچرخند. یعنی شعاع دایره (یکسال نوری) ضرب در دو (قطر دایره) ضرب در پی تقسیم بر دو نصف محیط دایره یعنی 3.14 سال نوری در یک ثانیه. یعنی آخر پرتو لیزر تو یک ثانیه باید 3.14 سال نوری بچرخه یعنی سرعت مداریش میشه 3.14 * 365 برابر سرعت نور. ای کجایی آلبرت چه دفاعی می کنن از نظریاتت
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

ارسال پست