کنکور ارشد فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
ila

سپاس: 1

کنکور ارشد فیزیک

پست توسط ila »

من کارشناسی مهندسی معماری میخونم و میخوام برای ارشد فیزیک بخونم و باید کنکور 1402 شرکت کنم
میخواستم ببینم چقدر محتمله که تهران یا شریف قبول بشم؟ مثلن با مطالعه روزی 4 ساعت.
برای مطاله بهتره که از چه منابعی استفاده کنم که هم درک خوبی از مباحث داشته باشم و هم توی کنکور خوب ظاهر شم؟
(مثلن کتاب های مرجع یا تست یا مثلن سایتی مثل مکتبخونه...)
علاقم به کوانتوم کامپیوتیگ هست و میخوام که تحقیقات ارشدم حول همین موضوع باشه ولی ندیدم که تهران و شریف همچین گرایشی توی ارشد داشته باشن. چه گرایشی میتونم برم که روی این موضوع تحقیق کنم؟ (حدس خودم ذرات بنبادی و نظریه میدانهاست)
البته دیدم که دانشگاه فردوسی مشهد گرایش فناوری کوانتومی داره که اگه کسی اطلاعی داره ممنون میشم به اشتراک بذاره
آخرین ویرایش توسط ila دوشنبه ۱۴۰۰/۷/۱۹ - ۱۵:۴۴, ویرایش شده کلا 1 بار

ila

Re: کنکور ارشد فیزیک

پست توسط ila »

کاش یه یاری میرسوندین😕
حداقل تو زمینه کوانتوم کامپیوتینگ دانشگاه های ایران.

u46300

سپاس: 53

پست توسط u46300 »

بخونید ... هر چی بیشتر، بهتر ... جای دیگری هم گفتم که تصور نکنید گرایش‌های فیزیک خیلی با هم فرق دارند. بخصوص در مورد محاسبات کوانتومی که اساساً مبحثی میان‌رشته‌ای است. فردوسی مشهد یک سال با گرایش فیزیک بنیادی، یک سال با گرایش فیزیک نظری، الان هم که دارید میگید با گرایش فناوری کوانتومی، دانشجوی محاسبات کوانتومی میگیره! نمیدونم چرا هی اسمشو عوض میکنن! دانشگاه‌هایی مثل شریف هم که کلاً با فیزیک دانشجو میگیرن و بعد از مدتی گرایش‌شون رو تعیین میکنن.

ila

پست توسط ila »

که اینطور🤔
خیلی مچکر🙏

ارسال پست