فیزیکدانان کریستال زمان ساختند!

مدیران انجمن: javad123javad, parse

ارسال پست
Ramin7777

نام: رامین داودی

محل اقامت: رشت

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۴ - ۲۲:۵۳


پست: 25

سپاس: 4

جنسیت:

فیزیکدانان کریستال زمان ساختند!

پست توسط Ramin7777 »

این عمل با اینکه به نظر میرسد هنوز انجام نشده و فقط به صورت انجام کارهای اولیه و نقشه راه انجام شده در سایتهای علمی مطالب فراوانی در مورد ان ارایه شده که اکثرا سر در گم است و کلا منظور اینست که در دمای بسیار پایین مثل دمای صفر کلوین امکان حرکت مواد غیر متوازن ! هنوز وجود دارد و نیازی به انرژی ندارد،امیدوارم که این پروژه به نتیجه برسد،نظر شما در این مورد چیست؟
منظور از کریستال زمان چیست؟

نمایه کاربر
zika99

نام: Nathaniel Purasiond

محل اقامت: Bukan-iran

عضویت : چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۷ - ۲۳:۰۴


پست: 26

سپاس: 5

جنسیت:

تماس:

Re: فیزیکدانان کریستال زمان ساختند!

پست توسط zika99 »

یک کریستال زمان، کریستال فضا-زمان یا کریستال چهار بعدی یک ساختار متناوب است که در زمان و فضا تکرار می‌شود. کریستال طبیعی سه بعدی دارای الگوی تکرار در فضا است، ولی در زمان بدون تغییر باقی می‌ماند. اما کریستال زمان در فضا و زمان خود را تکرار می‌کند که موجب تغییر آن در هر لحظه می‌شود. کریستال زمان گسترش ایده وجود کریستال در چهار بعد است. چون این ساختار، ماده‌ای با ترمودینامیک غیرتعادلی است، هیچگاه به تعادل گرمایی نمی‌رسد. این حالت به کریستال اجازه می‌دهد که حرکت دائمی داشته باشد.از نظر فنی در یک کریستال زمان، تقارن انتقال زمان خود به خود شکسته می‌شود و بدین ترتیب نشان‌دهنده شکست تقارن انتقال زمان (TTSB) است.
به صورت ساده می‌توان گفت که کریستال های زمان از اتم‌هایی تشکیل شده‌اند که دائما در نوسان هستند و در حضور نیروهای معمولی مانند میدان الکتریکی، در راستای خطوط میدان حرکت‌هایی از خود نشان می‌دهند؛ برای درک بهتر موضوع می‌توانیم یک ظرف حاوی ژله را در نظر بگیریم که ساختار آن با لرزاندن دچار تغییر می‌شود.حال نکته جالب‌ توجه در مورد کریستال زمان این است که این ساختار لزوما واکنش هماهنگی به نیروی اعمالی ندارد و در مواردی مانند نمونه‌ای که سال گذشته برای اولین بار توسعه داده شد، سرعت عکس‌العمل اتم‌ها به میدان موجود نصف سرعت تغییرات میدان بود.
نورمن یائو یکی از دانشمندان درگیر پروژه توسعه این نوع ساختار می‌گوید که تصور کنیم، ژله‌ای وجود داشته باشد که به جای نشان دادن عکس‌العمل سریع به ضربه، با مکث و در فواصل زمانی غیر هماهنگی دچار تغییر شود.
ال لوکوزیو یکی از دانشمندان در مصاحبه‌ای مربوط به مبحث کریستال زمان گفته است که دلیل پژوهش‌های این آزمایشگاه بر روی چنین ساختاری به‌کارگیری کریستال‌ها در وسایل اندازه‌گیری فوق‌العاده دقیق زمان و یا میدان‌های گرانشی باشد.
با این تفاسیر از طرف ال لوکوزیو بیانه‌ای رسمی در مورد تحقیقات کریستال زمان منتشر شده که در آن، به استفاده از چنین ساختارهایی برای افزایش دقت ساعت‌های اتمی اشاره شده است؛‌ اگر چنین ساعت‌هایی به میزان موردنظر کارشناسان دقیق باشند، می‌توان کوچک‌ترین تغییرات میدان گرانشی یا مغناطیسی را به کمک آن‌ها تشخیص داد و به عنوان مثال، از وجود حفره های زیرزمینی در مناطق مختلف باخبر شد و یا بتوان ذره ی بنیادی گرانش(گراویتون) را کشف کرد.

خب اول از همه از اینکه منو به تحقیق بیشتر در مورد کریستال زمان وادار کردی تشکر می کنم.
دوم:نظر شخصی بنده در مورد کریستال زمان:
با چیزهایی که خوندم می شه گفت در مقابل نیروی کنش سریع واکنشی آهسته در ماده رخ دهد(کریستال زمان) که این به معنای کند کردن زمان است و با آن می توان هر تغییراتی را که در لحظه و با سرعت می گذرند را آهسته تر کرد و به طور دقیق تری آن تغییرات را ثبت نمود مثل تغییرات گرانشی که در بالا آورده شده است.
انجیل: قرنتیان 8-13:4
عشق صبور است، عشق مهربان است. هرگز حسادت نمی‌کند، هرگز به خود نمی‌بالد، مغرور نیست. گستاخ نیست و خودخواه نیست، به سادگی خشمگین نمی‌شود، خطاهای دیگران را به خاطر نمی‌سپارد. عشق از همدمی با شیطان لذت نمی‌برد بلکه دوست دار حقیقت است. همواره حافظ است، همواره به دیگران اعتماد دارد، همواره امیدوار است و همواره پاینده است. عشق هرگز شکست نمی‌خورد.

Ramin7777

نام: رامین داودی

محل اقامت: رشت

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۴ - ۲۲:۵۳


پست: 25

سپاس: 4

جنسیت:

Re: فیزیکدانان کریستال زمان ساختند!

پست توسط Ramin7777 »

عرض کردم در سایتها تعاریف وجود دارد، دریافتهای خودتان را بنویسید، هدف اعتماد به خودتان است.نه تخریب.
فقط قسمت آخر که دریافت خودتان بود جای بسیار تحسین دارد و از شما تشکر میکنم.امیدوارم که مفاهیم دریافتی تان را بیشتر ارائه دهید که استفاده کنیم، ممنون

ارسال پست