چه مقدار آب در اگزوز جت تولید می‌شود؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

چه مقدار آب در اگزوز جت تولید می‌شود؟

پست توسط rohamavation »

اگر یک جت دارای بازده احتراق معمولی باشد ، چه مقدار معادل آب مایع در هر گالن سوخت جت یا نفت سفید ایجاد می شود. پاسخ قابل قبول می تواند نسبت وزن یا حجم به سوخت اصلی نسوخته باشد. به عنوان مثال یک جواب ممکن است 1 قسمت در 50 از نظر حجمی باشد یا 1/4 اونس در هر پوند به آب تبدیل می شود.
از پاسخ در حجم "بخار آب" باید خودداری کرد زیرا حجم گاز با افزایش ارتفاع (فشار) و دما به طرز چشمگیری تغییر می کند.
اگر شما همچنین می توانید مقایسه ای را برای بنزین نشان دهید ، حتی بهتر است.
سوخت های معمول عمدتا از کربن (C) و هیدروژن (H) تشکیل می شوند. مقدار آبی که از احتراق تولید خواهد شد به نسبت کربن به هیدروژن بستگی دارد. با استفاده از یک سوخت کلی با نسبت اتم هیدروژن به کربن (نسبت H / C) r ، احتراق به نظر می رسد$CH_r + \left(1+\frac{r}{4}\right)O_2 \rightarrow CO_2+\frac{r}{2}H_2O$
برای سوخت های بنزین ، به نظر می رسد نسبت H / C در حدود 1.8 باشد. برای سوخت های نفتی ، حدود 1.9. بر اساس این داده ها ، سوخت های نفتی کمی بیشتر از سوخت های بنزین ، به میزان مولار ، آب تولید می کنند.
ما می توانیم با استفاده از وزن های مولی کربن ، هیدروژن و اکسیژن که به ترتیب تقریباً 12 ، 1 و 16 گرم در مول هستند ، این وزن را به وزن تبدیل کنیم. سپس می توانیم دریابیم که خواهیم داشت
$m_\textrm{fuel} = 12+r \\
m_\textrm{water}=\frac{r}{2}\cdot(2+16)$
یا ، نسبت توده آب به سوخت از

$\frac{m_\textrm{water}}{m_\textrm{fuel}} = \frac{9\cdot r}{r+12}$
برای بنزین ، این تقریباً 1.17 کیلوگرم آب به ازای هر کیلوگرم سوخت خواهد بود. برای نفت سفید ، تقریباً 23/1 کیلوگرم آب به ازای هر کیلوگرم سوخت است.
نکته جانبی: من نسبت های H / C بسیار متفاوت برای بنزین ها پیدا کردم که از 1.3 تا 2.1 متغیر است. من نمی دانم که آیا این بر اساس تغییرات واقعی است (به عنوان مثال ، بنزن دارای H / C 1 است ، اما هگزان 2.33 ، با وجود داشتن طول زنجیره کربن مشابه 6) یا جستجوی سریع ادبیات من نتایج جعلی به همراه داشت. به نظر می رسد مقدار كروزن ها (و سوخت های دیزلی مربوط به آن) تقریباً پایدار باشد یا كمی بالاتر از 1.9 باشد..hope I help you I hope I help you understand the question. Roham Hesami smile072 smile261 smile260
تصویر

ارسال پست