چه چیزی موشک‌ها را عقب میبرد؟

مدیران انجمن: javad123javad, parse

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamjpl

نام: roham hesami

محل اقامت: Tehran -Qeytariyeh, Ketabi Street, 8 meters from Saba

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 747

سپاس: 434

جنسیت:

تماس:

چه چیزی موشک‌ها را عقب میبرد؟

پست توسط rohamjpl »

یک موشک که بر روی سکوی پرتاب پرواز می کند ، ستون متراکمی را ارسال می کند که بر روی سکوی پرتاب فشار می آورد و به یک طرف هدایت می شود.
موشک چه چیزی را فشار می دهد؟
چه چیزی (در صورت وجود) دوباره موشک را هل می دهد؟
آیا ستون اگزوز که بر روی پد فشار می آورد به موشک نیز فشار وارد می کند؟ اگر چنین است ، این در چه فاصله ای موثر است؟
آیا هوای مورد اصابت اگزوز نیز به موشک فشار می آورد؟یک موشک که بر روی سکوی پرتاب پرواز می کند ، ستون متراکمی را ارسال می کند که بر روی سکوی پرتاب فشار می آورد و به یک طرف هدایت می شود.
موشک چه چیزی را فشار می دهد؟
چه چیزی (در صورت وجود) دوباره موشک را هل می دهد؟
آیا ستون اگزوز که بر روی پد فشار می آورد به موشک نیز فشار وارد می کند؟ اگر چنین است ، این در چه فاصله ای موثر است؟
آیا هوای مورد اصابت اگزوز نیز به موشک فشار می آورد؟
قانون سوم نیوتن می گوید که اگر
جسم A با مقدار و جهت مشخصی به جسم B فشار می آورد
سپس
جسم B با همان مقدار و جهت مخالف نیرو بر روی جسم A فشار می آورد.
توجه کنید که چگونه دو بند گلوله ای تقریباً یکسان هستند ، به جز اینکه A و B نقش های عوض شده ای دارند و جهت معکوس می شود؟
در موشک ، جسم A موشک و جسم B پیشرانه است. بنابراین ما عمل داریم
موشک به سمت پیشرانه فشار می آورد.
به طور خاص ، این کار توسط دیواره های اتاق احتراق (بخشی از موشک) که به سمت پیشرانه فشار می آورند ، انجام می شود که به عنوان اگزوز از موشک خارج می شود. اگر موشک به سمت پیشرانه فشار نمی آورد ، طبق قانون اول ، پیشرانه در حالت استراحت باقی می ماند!
واکنش به این امر این است که
پیشرانه به سمت بالا موشک فشار می آورد.
بنابراین چیزی (پیشرانه) به موشک فشار می آورد. مقدار این نیرو همان نیروی موشک روی پیشرانه است. با این حال ، جهت عکس است (به جای پایین) بالا. بنابراین موشک به سمت بالا حرکت می کند.
قانون سوم نیوتن همیشه شامل دو جسم است ، هرگز یک یا سه مورد. در این حالت ، دو جسم موشک و پیشرانه است.
شما فقط با موشک و بدون پیشرانه نمی توانید این کار را انجام دهید. این فقط یک هدف خواهد بود. موشک بدون پیشرانه شتاب نخواهد گرفت.
هیچ مورد سومی درگیر نیست. هوا یا زمین یا سکوی پرتاب کمکی به حرکت موشک نمی کند. بعلاوه ، موشکها در فضا ، به دور از زمین یا هوا ، کاملاً خوب عمل می کنند.
بنابراین راکت ها ماده را عقب می کشند ، اما این پیشرانه آنها است ، نه هوا یا چیز دیگری.
الحاق: مفهوم مهم دیگر برای درک قانون سوم این است که نیروها دقیقاً در یک زمان "برابر و متضاد" هستند. مقدار نیروی بین دو جسم می تواند و اغلب با گذشت زمان تغییر می کند. با این حال ، نیروها به یاد نمی آورند که شی دیگر در گذشته چه کاری انجام داده است ، و همچنین پیش بینی نمی کنند که شی دیگر در آینده چه خواهد کرد. آنها فقط به اتفاقات همزمان اهمیت می دهند.
انداختن توپ را در نظر بگیرید. عمل است
دست شما روی توپ هل می دهد
که توپ را تسریع می کند. واکنش این است
توپ به عقب بر روی دست شما قرار می گیرد
که می توانید احساس کنید. این نیروها زمانی اتفاق می افتند که توپ با دست شما در تماس باشد. هنگامی که توپ با دست شما تماس گرفت ، این نیروها دیگر متوقف می شوند. دست شما دیگر توپ را شتاب نمی دهد و دیگر احساس فشار توپ بر روی دست خود را ندارید.
اکنون ، دو توپ را دقیقاً به همان ترتیب پرتاب کنید ، اما یکی به دیوار برخورد می کند و دیگری نه. آیا توپی که در نهایت به دیوار برخورد کرد هنگام پرتاب آن احساس سخت تری داشت؟ نه ، هنگام پرتاب فشار بیشتری نیاورد. دلیل این امر آن است که میزان نیرو در حال حاضر اهمیتی برای اتفاقات اشیا در آینده ندارد.
موشک به محرکه فشار می آورد زیرا آنها در محفظه احتراق با یکدیگر در تماس هستند. با این حال ، هنگامی که توده ای از پیشرانه به عنوان اگزوز خارج می شود ، موشک و پیشرانه خسته شده دیگر در تماس با یکدیگر نیستند و اکنون نیروی بین آنها صفر است. (به همین دلیل است که اگر می خواهید رانش ادامه یابد ، باید دائماً پیشرانه بیشتری را بیرون بکشید)
موتورهای موشکی هیچ کاری را "عقب نمی اندازند". موتورهای موشکی اساساً انفجارهای کنترل شده هستند. برای یافتن پاسخ سوال شما ، ابتدا باید بدانیم که موتور موشک چگونه کار می کند.
موتورهای موشکی به سومین قانون حرکت نیوتن متکی هستند. "هر کنشی واکنشی به همان مقدار و در جهت مخالف دارد".
تصویر
در تصویر بالا ، سوخت مایع و اکسید کننده با یکدیگر تماس می گیرند و به انرژی گرمایی (گاز داغ) تبدیل می شوند. اکنون گاز مجبور است از جایی فرار کند ، در غیر این صورت محفظه احتراق منفجر می شود. این همان گلو است ، گاز از محفظه احتراق خارج شده و به نازل محل انتشار انرژی می رود و سپس به انرژی جنبشی تبدیل می شود. هنگامی که شما برای یک جشن تولد بادکنک را به طور اتفاقی رها نمی کنید ، شبیه به یک بادکنک کار می کند. جهت نیرو در حال خارج شدن از نازل است و طبق قانون سوم نیوتن ، واکنش بالا رفتن موشک است. این یک توضیح بسیار ساده از نحوه کارکرد یک موشک است و همانطور که می بینید ، هیچ چیزی را "عقب نمی اندازد".
در سوال شما وقتی گفتید:
ستون به سمت سکوی پرتاب عقب می رود. موشک باید از طریق آن به بالشتک برگردد
من فرض می کنم شما در حال پرتاب شاتل فضایی بودید اما همه موشک ها دارای یک چارچوب متراکم مانند شاتل فضایی نیسیند.
آنچه که من می خواهم آن را القا کنم این است که ستون به راحتی اگزوز است و در حالی که به صفحه پرتاب نیرو وارد می کند (هنگام پرتاب) اما تاثیری بر موشک ندارد. یک موشک می تواند هوای میانی را پرتاب کند (مانند مراحل بالایی موشک) حتی اگر به چیزی "عقب نکشد". اگر موشک ها مجبور به عقب بردن چیزی شوند ، موشک ها در خلا کار نخواهند کرد زیرا در آنجا چیزی وجود ندارد. اگزوز موشک فقط وقتی موشک به زمین نزدیک می شود فشار می آورد زیرا اگزوز از زمین "منعکس" می شود اما بیشتر آن به صورت پراکنده پخش می شود (این تقریباً در هر پرتاب موشک قابل مشاهده است) ، اما حتی در آن صورت نیز مقدار بسیار کمی است (آنقدر ریز که اساساً آنجا نیست). وقتی موشک از ارتفاع بالایی برخوردار است ، خیر ، موشک "عقب نمی رود" همانطور که در سوال اورده شده.hope I help you I hope I help you understand the question. Roham Hesami smile072 smile261 smile260
تصویر

ارسال پست