پارادوکس رشته بدون جرم

مدیران انجمن: javad123javad, parse

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamjpl

نام: roham hesami

محل اقامت: Tehran -Qeytariyeh, Ketabi Street, 8 meters from Saba

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 730

سپاس: 433

جنسیت:

تماس:

پارادوکس رشته بدون جرم

پست توسط rohamjpl »

اگر مفهوم رشته بدون جرم را معرفی کنیم تا نشان دهد این واقعیت است که نیروی خالص روی یک رشته بدون جرم همیشه 0 خواهد بود ، زیرا بی جرم است. وقتی نیروی وارد بر آنها 0 باشد ، چگونه این رشته های بدون جرم می توانند هرگز شتاب بگیرند؟
به عنوان مثال دو بلوک را که یک رشته بدون جرم به هم متصل شده در نظر بگیرید ، شما یک بلوک را فشار می دهید ، بلوک دیگر شتاب می گیرد و رشته بدون جرم نیز همین کار را می کند. اما رشته بدون جرم نیروی خالصی ندارد.
چگونه این تناقض را حل کنیم؟
$F=ma$ اگر F = 0 و m = 0 باشد ، a می تواند هر چیزی باشد. اکثر قوانین فیزیکی "A باعث B" نیست. آنها معمولاً می گویند که "A و B می توانند در این شرایط همزیستی داشته باشند". بنابراین ، لزوماً "نیرو باعث شتاب می شود" نیست. این "جسمی شتاب دهنده می تواند با نیرویی همزیستی داشته باشد که F = ma"
نیروی خالص روی یک رشته بدون جرم همیشه 0 است - باید باشد (در غیر این صورت شتاب بی نهایت خواهد داشت). هرگاه نمودارهای بدنی آزاد از سیستم هایی را که شامل رشته های بدون جرم هستند ترسیم می کنیم ، همیشه نیروی کششی T را می گیریم که نشان دهنده رشته ای است که بدن را می کشد. نیروی واکنش T را روی رشته بگیرید و متوجه خواهید شد که این رشته همیشه در تعادل است.
به عنوان مثال ، این سیستم را در جایی که کسی در حال کشیدن مجموعه ای از دو جعبه به هم متصل شده توسط یک رشته است ، بگیرید:
تصویر
توجه داشته باشید که نیروی عکس العمل T (با رنگ قرمز) روی رشته خود متعادل می شود.
برای یک سیستم پیچیده تر ، موارد زیر را انتخاب کنید:تصویر
(من یک قرقره صاف بدون جرم را در اینجا گرفته ام. اگر قرقره صاف نبود ، پس تنش در دو قسمت رشته متفاوت خواهد بود. اگر بدون جرم نبود ، نیروی از سقف متفاوت بود)
در این سیستم T روی رشته نیز متعادل می شود. دقیقاً به همین دلیل است که می گوییم بخشی از رشته در هر دو انتها T را اعمال می کند - برای حفظ تعادل.
مکانیک غیر نسبی نمی تواند. اجسام بدون جرم با سرعت نور حرکت می کنند. تنها دلیل معرفی یک رشته بدون جرم این است که شما می توانید بدون نگرانی در مورد رشته در محاسبات ، مقداری اثر از رشته دریافت کنید. به محض اینکه نگران نیروهای موجود در این رشته باشید که باعث تسریع آن می شود ، در وهله اول دلیل اصلی آن را بدون جرم نقض کرده اید.hope I help you I hope I help you understand the question. Roham Hesami smile260 smile261 smile072
تصویر

ارسال پست