تنش و قرقره با توده

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

تنش و قرقره با توده

پست توسط rohamavation »

مشکلی که من روی آن کار می کنم این است:
"یک بلوک جرم m1 = 1.80 کیلوگرم و یک بلوک جرم m2 = 6.30 کیلوگرم توسط یک رشته بدون جرم روی یک قرقره به شکل یک دیسک جامد با شعاع R = 0.250 متر و جرم M = 10.0 کیلوگرم متصل می شوند. ثابت ، سطح شیب دار گوه ای شکل را نشان می دهد θ = 30.0 درجه است. ضریب اصطکاک جنبشی برای هر دو بلوک 0.360 است.
تصویر
شتاب دو بلوک را تعیین کنید. (مقدار شتاب را وارد کنید.)
تنشهای رشته دو طرف قرقره را تعیین کنید.
آنچه من تعجب می کردم این است که چرا دو نیروی مختلف کششی بر روی قرقره وجود دارد؟ آیا کسی می تواند به من پاسخ تشریحی بدهد؟ همچنین ، آیا جرم قرقره به نحوی بر نیروهای کششی تأثیر می گذارد؟ دقیقاً چرا؟
جواب استادم کشش یک بردار است ، بنابراین جهت های مختلفی در هر دو طرف دارد. برای سوال دوم ، تصور کنید که اگر یک قرقره با جرم ماه داشته باشید ، چه اتفاقی برای تنش می افتد.با استفاده از اصل کار مجازی ، اگر بلوک ها را با فاصله a حرکت دهید ، بلوک شیبدار با مقداری برابر با asin (θ) کاهش می یابد ، به این معنی که انرژی $m_2 ga\sin(\theta)$ به دست می آورد. کل جرم متحرک$m_1 + m_2$ است ، به طوری که شتاب برابر با جرم $m_1 + m_2$ در 1 بعد با نیروی $m_2 g \sin(\theta)$ است ، به طوری که$a = {m_2 \over m_1 + m_2} g \sin\theta$
با این روش این نوع مشکلات را حل می کنید ، مساوی است با نوشتن معادله لاگرانژی ، اما ابتدایی تر.i hope i helped roham hesami smile072
تصویر

ارسال پست