آهنربای دائمی

مدیران انجمن: javad123javad, parse

ارسال پست
abdossamad2021

عضویت : چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۶:۱۵


پست: 13آهنربای دائمی

پست توسط abdossamad2021 »

با سلام خدمت دوستان
نئودیمیوم یک ماده پارامغناطیس است پس چگونه آهنربای دائمی نئویمیوم داریم؟!

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

عضویت : یک‌شنبه ۱۳۹۳/۵/۱۹ - ۱۹:۰۵


پست: 1114

سپاس: 737

جنسیت:

تماس:

Re: آهنربای دایمی

پست توسط You-See »

سلام.
حرف شما مثل اینه که بگیم اکسیژن یه ماده لازم برای آتش و هیدروژن هم یک ماده به شدت آتش گیر است، پس چطور آب آتش نمی گیرد که هیچ، آن را خاموش هم می کند؟

از نئودیمیوم به تنهایی آهنربا نمی سازند بلکه از ترکیب اون بصورت سرامیک یا چیزی شبیه به اون، این کار رو می کنند.
مواد در حالت های مختلف از خودشون خاصیت های متفاوتی نشون می دهند.

جدول رو ببینید
پیوست ها
Untitled.png
Untitled.png (9.23 کیلو بایت) مشاهده 479 مرتبه
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نمایه کاربر
rohamjpl

نام: roham hesami

محل اقامت: Tehran -Qeytariyeh, Ketabi Street, 8 meters from Saba

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 747

سپاس: 434

جنسیت:

تماس:

Re: آهنربای دایمی

پست توسط rohamjpl »

آهنرباهای نئودیمیم (همچنین به آنها آهنرباهای "NdFeB" ، "Neo" یا "NIB" نیز شناخته می شوند) ، آهنرباهای دائمی قوی هستند که از آلیاژ نئودیمیم ، آهن و بور ساخته می شوند. بخشی از خانواده آهن ربا نادر زمین ، دارای بیشترین خاصیت مغناطیسی از تمام آهنربا های دائمی هستند.تولید آهنرباهای Nd پخته شده توسط مواد اولیه ای که در کوره ذوب می شود ، در قالب ریخته می شود و خنک می شود تا شمش ایجاد شود. شمش ها پودر شده و آسیاب می شوند. سپس پودر به بلوک های متراکم پخته می شود. سپس بلوک ها تحت عملیات حرارتی قرار می گیرند ، برش داده می شوند ، به سطح بر می گردند و مغناطیسی می شوند.نئودیمیم یک فلز خاکی کمیاب است و همچنین فرومغناطیسی است. به این معنی؛ که مانند آهن ، نئودیمیم می تواند مغناطیسی شود. ... بسیار قوی است زیرا حالت اشباع ، مغناطش بسیار بالایی دارد. بنابراین ، انرژی مغناطیسی ترکیبی از نئودیمیم ، آهن و بور که می تواند ذخیره کند ، آلیاژ را بسیار مغناطیسی می کند.
آیا نئودیمیم به طور طبیعی مغناطیسی است؟ بله ، نئودیمیم به طور طبیعی مغناطیسی است ، زیرا ماده فرومغناطیسی است ، یعنی عنصری است که می تواند مغناطیسی شود. برای تشکیل آهنرباهای دائمی استفاده می شود اما توسط آهن ربا نیز جذب می شود. نئودیمیم معمولاً تصفیه می شود ، بدین معنی که قبل از تبدیل شدن به آهنربا ، باید فرآوری شود.
بسته به نحوه تعریف مغناطیسی ، می گوییم نئودیمیم مغناطیسی است زیرا می تواند مغناطیسی شود. اما به احتمال زیاد شما یک آهنربا دائمی در طبیعت پیدا خواهید کردچه چیزی آهنرباهای نئودیمیم را قوی می کند؟
آهنرباهای نئودیمیم به دلیل مقاومت زیاد در برابر ریز مغناطیسی (اجبار) و میزان بالای اشباع مغناطیسی که به آنها اجازه می دهد میدان های مغناطیسی بزرگی تولید کنند ، بسیار قوی هستند.
آیا نئودیمیم عنصر خاکی کمیاب است؟
نئودیمیم یکی از لانتانیدهای واکنشی است - گروهی از عناصر فلزی مشابه با شماره 57-71 در جدول تناوبی. این 15 عنصر ، بعلاوه اسکاندیم و ایتریوم ، "عناصر کمیاب زمین" (REEs) نامیده می شوند.قوی ترین آهن ربا های دائمی در جهان آهنرباهای نئودیمیم (Nd) هستند ، آنها از مواد مغناطیسی ساخته شده از آلیاژ نئودیمیم ، آهن و بور ساخته می شوند تا ساختار $Nd2Fe14B$ را تشکیل دهند.
آهن ربا نئودیمیم چگونه کار می کند؟
آهنرباهای نئودیمیم از آلیاژی به نام NIB - نئودیمیم ، آهن و بور ساخته شده اند. آنها به رده آهنرباهای خاکی کمیاب ، یعنی آهن رباهای فلزی ساخته شده با عناصر خاکی کمیاب تعلق دارند. آرایش الکترون ها در عناصر کمیاب زمین به آنها امکان می دهد تا میدان های مغناطیسی قوی ایجاد کنند. ... MRI دارای آهن ربا است که حدود 3 تسلا کار می کند.
آهنرباهای نئودیمیم اغلب پوشانده می شوند زیرا ماده در برابر خوردگی مقاوم نیست. اگر آهن در معرض هوای مرطوب قرار گیرد ، با اکسیژن واکنش داده و زنگ زدگی ایجاد می کند. بنابراین ، شما باید در مورد مکانی که از آهن ربا نئودیمیم استفاده می کنید نگران باشید
بهترین درجه آهن ربا نئودیمیم چیست؟
N52
بالاترین درجه آهنربا نئودیمیم در حال حاضر N52 است. هر حرف زیر درجه به درجه حرارت آهنربا اشاره دارد. اگر هیچ حروف زیر درجه وجود نداشته باشد ، آهنربا نئودیمیم درجه حرارت استاندارد است.نمرات نئودیمیم
N35 ، N38 ، N42 ، N38SH ... همه اینها به چه معناست؟ آهنرباهای نئودیمیم همه با توجه به موادی که از آنها ساخته شده درجه بندی می شوند. به عنوان یک قاعده کلی ، هرچه درجه (عدد زیر "N" بالاتر باشد ، آهنربا قوی تر است. بالاترین درجه آهنربا نئودیمیم در حال حاضر N52 است. هر حرف زیر درجه به درجه حرارت آهنربا اشاره دارد. اگر هیچ حروف زیر درجه وجود نداشته باشد ، آهنربا نئودیمیم درجه حرارت استاندارد است. درجه بندی دما استاندارد است (بدون تعیین) - M - H - SH - UH - EH. شما درجه حرارت هر درجه را در صفحه مشخصات آهنرباهای نئودیمیم مشاهده می کنید.لذا به جدول زیر مراجعه کنیدخصوصیات فیزیکی آهنربا نئودیمیم
بزرگترین آهنربا روی کره زمین چیست؟
پاسخ : قوی ترین آهن ربا که ساخته شده است 22 فوت و وزن آن 34 تن است. این در یک آزمایشگاه تحقیقاتی در Tallahassee ساخته شده است و یک میدان مغناطیسی حداقل 45 تسلا تولید می کند. برای درک قدرت این قدرت باید بدانید که قدرت میدان مغناطیسی در Gauss (G) یا Tesla (T) اندازه گیری می شود.
آیا انباشته شدن آهنرباهای نئودیمیم باعث تقویت آنها می شود؟
بله ، قرار دادن چندین آهن ربا در کنار هم می تواند آنها را قویتر کند. دو یا چند آهن ربا که روی هم چیده شده اند تقریباً همان قدرت یک آهنربا با اندازه ترکیبی را از خود نشان می دهند.چگونه آهنرباهای نئودیمیم را قویتر می کنید؟
آهن ربا ضعیف خود را در داخل میدان مغناطیسی یک آهنربا بسیار قوی قرار دهید. تنظیم آن درست در کنار آهنربا بهترین نتیجه را به همراه خواهد داشت. آهن ربا قوی تر در واقع به الکترونهایی که از زمان ایجاد آن از محور خارج شده اند کمک می کندآیا آهن رباهای نئودیمیم هنگام چیده شدن قویتر می شوند؟
با افزودن یک آهنربا به دیگری ، به عنوان مثال انباشته شدن ، آهن ربا های انباشته شده به عنوان یک آهنربا بزرگتر کار می کنند و عملکرد مغناطیسی بیشتری دارند. همانطور که آهنرباهای بیشتری روی هم قرار می گیرند ، قدرت افزایش می یابد تا زمانی که طول پشته برابر قطر شود
تصویر

abdossamad2021

عضویت : چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۶:۱۵


پست: 13Re: آهنربای دایمی

پست توسط abdossamad2021 »

با تشکر ولی نئودیمیوم خالص پارامغناطیس است نه فرو مغناطیس و ترکیب ان با آهن و بور آن را فرومغناطیس می کند.

نمایه کاربر
rohamjpl

نام: roham hesami

محل اقامت: Tehran -Qeytariyeh, Ketabi Street, 8 meters from Saba

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 747

سپاس: 434

جنسیت:

تماس:

آهنربای دائمی

پست توسط rohamjpl »

نئودیمیم یک عنصر شیمیایی با نماد Nd و عدد اتمی 60 است. نئودیمیم از سری لانتانیدها است و یک عنصر خاکی کمیاب است. این یک فلز نقره ای سخت و کمی قابل انعطاف است که به سرعت هوا و رطوبت را لکه دار می کند.نئودیمیم فلزی است که فرومغناطیسی است (به طور خاص خاصیت ضد فرومغناطیسی را نشان می دهد) ، به این معنی که مانند آهن می توان آن را مغناطیسی کرد تا به یک آهنربا تبدیل شود ، اما دمای کوری (دمایی که فرومغناطیس آن از بین می رود) 19 K (−254.2 C) است ؛ −425.5 ° F) ، بنابراین فقط در شکل خالص فقط مغناطیسی آن استبله ، نئودیمیم به طور طبیعی مغناطیسی است ، زیرا ماده فرومغناطیسی است ، یعنی عنصری است که می تواند مغناطیسی شود. برای تشکیل آهن ربا دائمی استفاده می شود اما توسط آهن ربا نیز جذب می شودنئودیمیم یک فلز خاکی کمیاب است و همچنین فرومغناطیسی است. به این معنی؛ که مانند آهن ، نئودیمیم می تواند مغناطیسی شود. ... بسیار قوی است زیرا حالت اشباع ، مغناطش بسیار بالایی دارد. بنابراین ، انرژی مغناطیسی ترکیبی از نئودیمیم ، آهن و بور که می تواند ذخیره کند ، آلیاژ را بسیار مغناطیسی می کند.
تصویر

ارسال پست