فلنج روی موتور چیست؟

مدیران انجمن: javad123javad, parse

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamjpl

نام: roham hesami

محل اقامت: Tehran -Qeytariyeh, Ketabi Street, 8 meters from Saba

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 730

سپاس: 433

جنسیت:

تماس:

فلنج روی موتور چیست؟

پست توسط rohamjpl »

فلنج (Flange) قطعات یا صفحات دیسکی شکل مدوری هستند که برروی آنها سوراخ هایی تعبیه شده است و معمولا به صورت جفتی به کمک پیچ و مهره و یا گسکت دو قطعه را به یکدیگر متصل می سازند. فلنج ها یکی از پرکاربردترین اتصال دهنده های لوله، شیرآلات و قطعات به یکدیگر هستند.
برای نصب هر فلنج در ابتدا به هر لوله یک فلنج جوش داده می شود سپس سطح فلنج ها (Flange Face) برروی هم قرار داده میشود و به کمک پیچ و مهره ( راهنمای خرید انواع پیچ و مهره ) به یکدیگر متصل می شوند. برای محافظت از نشتی سیالات با استفاده از گسکت ها یا واشر آب بندی می شوند.
به این اصطلاح "strake" یا "chine" گفته می شود (استر / چینی گاو فن دار آیرودینامیکی ، strake / chine Nacelle).
آنها به هواپیما اجازه می دهند تا در سرعت های پایین تر ، بالابر بیشتری ایجاد کند ، که عواقب مثبتی از جمله سرعت پایین اصطکاک ، سرعت پایین آمدن ، سرعت پایین آمدن و باند کوتاه را در پی دارد.
اگر ناسل ها از نزدیک زیر بال هواپیما سوار شده اند ، باید از استراک استفاده شود ، همچنین نگاه کنید به این که چرا همه هواپیماها از ناکل چینی استفاده نمی کنند؟ Nacelles معمولاً به این ترتیب سوار می شودفاصله بین قسمت زیرین ناسل و باند را به حداکثر برسانید ، به طوری که هنگام فرود خم شدن بال ها ، و به منظور خم شدن بال ها ، موتور / فن گاو / ناشر به زمین برخورد نکند.
خطر مکش بقایای باند به موتور را به حداقل برسانید.
با آرایش بهینه و در زاویه های بالای حمله ، چنین مولدهای گرداب که به Nacelle strakes یا chines معروف هستند ، گرداب قدرتمندی را تولید می کنند که از روی بال جریان می یابد ، جایی که در یک تخته جلوی بال گفته شده ، تاخیر در جدا شدن جریان هوا دارد تا هواپیما در زوایای حمله بیشتری پرواز می کند.در شرایط عملیاتی که در آن زوایای بالایی از حمله دیده می شود ، مانند فرود یا برخاست ،
ایستگاه موتور و فلنج. فلنج ها لبه ها یا لبه های برآمده ای هستند که در زاویه قائم با کیس ها یا مجاری قرار دارند. آنها به عنوان سطح جفت شدن برای پیچاندن مقاطع موتور به یکدیگر عمل می کنند ، سختی قطعات ساختاری را افزایش می دهند ، مانند موارد. به عنوان نقاط اتصال اجزای موتور عمل کنید.
فلنج اگزوز قطعه ای از فلز است که مستقیماً به موتور خودرو شما پیچ می خورد و امکان ساخت هدرهای سفارشی را فراهم می کند. ... این یک راه حل عالی برای شماست که می توانید مجموعه ای از هدرهای سفارشی را متناسب با فضای مورد نیاز در محفظه موتور بسازید تا از مواردی مانند فرمان ، ریل های قاب ، پایه موتور و ... جلوگیری کنید.
اجزای تشکیل دهنده موتور توربوجت عبارتند از ورودی ، موتور توربین گازی ، متشکل از کمپرسور ، محفظه احتراق و توربین و نازل اگزوز.
هوا از طریق ورودی به داخل موتور کشیده می شود و توسط کمپرسور فشرده و گرم می شود. سپس سوخت در محفظه احتراق اضافه شده و مشتعل می شود. سوخت در حال سوختن با گرم كردن و انبساط هوا به جریان اگزوز انرژی می افزاید. انرژی کافی برای رانش کمپرسور توسط توربین از جریان اگزوز خارج می شود.
باقیمانده انرژی اگزوز برای تولید رانش استفاده می شود ، فرایندی که با هندسه نازل اگزوز افزایش می یابد. با عبور گاز خروجی از نازل ، با منبسط شدن سرعت آن تا حد زیادی افزایش می یابد و در نتیجه پیشرانه ایجاد می شود. رانش تولید شده توسط موتور را می توان با استفاده از پس سوز یا حرارت مجدد در طراحی موتور به طور انتخابی افزایش داد.
هواپیماهای توربوجت بر اساس اصل سرعت بخشیدن به جرم نسبتاً کمی هوا تا سرعت بالا کار می کنند. از آنجایی که کارایی بهینه هنگامی حاصل می شود که سرعت هوای شتابدار نزدیک به سرعت هواپیما باشد ، موتورهای توربوجت به حداکثر بازده نمی رسند تا زمانی که سرعت به ماشین 2 نزدیک شود. برای سرعتهای فرعی ، یک موتور توربوفن به طور قابل توجهی کارآمدتر است و همچنین به دلیل جرم بیشتر و سرعت پایین تر جریان خروجی از موتور.
یک لبه ، یقه یا دنده مسطح بر روی یک شی ، که برای تقویت یا اتصال یا (روی چرخ) برای حفظ موقعیت روی یک ریل استفاده می شود. فلنج هایی که لوله انتهایی هواپیما را نگه داشته است.
فلنج اگزوز قطعه ای از فلز است که مستقیماً به موتور خودرو شما پیچ می خورد و امکان ساخت هدرهای سفارشی را فراهم می کند. آنها هنوز به یک واشر اگزوز بین فلنج هدر و موتور / هد نیاز دارند. این گسترده ترین خط فلنج اگزوز موجود در یک شرکت واحد است.
فلنج معمولاً به شکل دیسک است و برای اتصال دو لوله به یکدیگر یا اتصال لوله به شیر ، سه راهی ، چوک یا اجزای دیگر استفاده می شود. با پشتیبانی و استحکام ، دو فلنج به طور معمول به انتهای لوله متصل می شوند و در بین آنها یک واشر قرار دارد.roham hesami, i hope i helped smile072
تصویر

ارسال پست