ناکل nacelle و کولینگ

مدیران انجمن: javad123javad, parse

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamjpl

نام: roham hesami

محل اقامت: Tehran -Qeytariyeh, Ketabi Street, 8 meters from Saba

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 732

سپاس: 433

جنسیت:

تماس:

ناکل nacelle و کولینگ

پست توسط rohamjpl »

تعریف کولینگ به طور خاص یک پوشش متحرک از موتور است. پوشش متحرک خودرو یا موتور هواپیما. بنابراین nacelle به کل پوشش موتوری گفته می شود که در خارج از هواپیما ، معمولاً روی بال قرار دارد. کولینگ فقط قسمت قابل جابجایی این پوشش است ناکل نوعی محفظه است ، جدا از بدنه ، که موتورها ، سوخت یا تجهیزات را در هواپیما نگه می دارد.پوششی است که کلیه اجزای سازنده توربین بادی ، از جمله ژنراتور ، جعبه دنده ، قطار محرک و ترمز را در خود جای داده است.چکیده. ناسل یک توربین بادی قطار محرک و سایر اجزای برج را در خود جای داده است. این در بالای یاتاقان خمیده ای قرار دارد که با تغییر جهت باد به آن امکان چرخش می دهد. ناسل برای کارهای نگهداری و تعمیر باید در دسترس باشد. دسترسی معمولاً از طریق بالابر و نردبان های داخل برج انجام می شود.در جت nacelle بخشی جدایی ناپذیر از موتورهای جت است. در واقع این یک سیستم پیچیده است که جریان هوا را بهینه می کند و از موتور محافظت می کند. علاوه بر این ، از طریق معکوس های رانش یکپارچه به کاهش صدا کمک می کند و به ترمزگیری هواپیما کمک می کند.Nacelle مکمل اساسی موتوری است که با آن سیستم پیشرانه هواپیما را تشکیل می دهد. موتور را در خود نگه می دارد ، جریان هوا را در موتور بهینه می کند و از موتور در برابر هرگونه حمله محافظت می کند.Cowling پوشش متحرک موتور یک وسیله نقلیه است که بیشتر اوقات در اتومبیل ، موتورسیکلت ، هواپیما و موتور قایق قایق یافت می شود. در هواپیما از کولینگ برای کاهش درگ و خنک کردن موتور استفاده می شود. Nacelle محفظه ای جدا از بدنه است که چیزی را در خود جای می دهد ، معمولاً موتورها یا برخی تجهیزات دیگر را در هواپیما دارد. ... کولینگ هر بخشی از هواپیما (یا ناکل موتور) است که می تواند باز یا خارج شود (برای بازرسی و غیره).خلاصه تعریف ناسل به محل قرارگیری هر چیزی در خارج از هواپیما اشاره دارد. موتورها متداول ترین چیز در این محفظه ها هستند.مسکن یا مخزن ساده برای چیزی که در خارج از هواپیما یا وسیله نقلیه موتوری قرار دارد.
تعریف کولینگ به طور خاص یک پوشش متحرک از موتور است.
پوشش متحرک خودرو یا موتور هواپیما.
بنابراین nacelle به کل پوشش موتوری گفته می شود که در خارج از هواپیما ، معمولاً روی بال قرار دارد. گاوچران فقط قسمت قابل جابجایی این پوشش است. موتورهای نصب شده در دماغه ، همانطور که در هواپیماهای کوچکتر معمول است ، دارای یک جرثقیل برای دسترسی و خنک شدن به موتور هستند ، اما از نظر فنی نه یک ناکل ، زیرا این پوشش بخشی از بدنه است.
Nacelle محفظه ای جدا از بدنه است که چیزی را در خود جای می دهد ، معمولاً موتورها یا برخی تجهیزات دیگر را در هواپیما دارد. شکل زیر تعدادی از موتورهای موتور را نشان می دهد.
nacles موتور
کولینگ هر بخشی از هواپیما (یا ناکل موتور) است که می تواند باز یا خارج شود (برای بازرسی و غیره). تصویر زیرکولینگ را در یک ناخل نشان می دهد.تصویرتصویر
کولینگ
اینها کولینگ نگهداری کننده هستند. نوع دیگری از کولینگ ها (مانند کولینگ های NACA) برای هدایت جریان هوا به داخل موتور عمل می کنند.
دندانهای اره ای که در خروجی های ناسل توربوفن های مدرن وجود دارد ، چه کاربردی دارند؟ این "دندان های اره" یا "شورون" یا حتی "آسترهای صوتی" برای کمک به کاهش صدای تولید شده از عملکرد موتور وجود دارد.همانطور که هوای گرم هسته داخلی موتور با هوای سردتر و دیگری مخلوط می شود ، باعث تولید صدا می شود. این "دندان های اره" برای کمک به هموار شدن مخلوط شدن وجود دارد ، در نتیجه صدای کمتری تولید می شود که نتیجه تلاطم است.
کاهش صدای تولید شده به این معنی است که برای استفاده در بدنه هواپیما به عایق صوتی کمتری نیاز است. عایق کاری کمتر به معنای وزن کمتر است. وزن کم برابر با سوختن کمتر است ،roham hesami, i hope i helped smile260 smile072
تصویر

ارسال پست