پس از خروج جريان الكتريكي از نيروگاه و عبور آن از كابلها آيا الكترونها تمام ميشوند؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست

مهمان

پس از خروج جريان الكتريكي از نيروگاه و عبور آن از كابلها آيا الكترونها تمام ميشوند؟

پست توسط مهمان »

سلام

پس از خروج جريان الكتريكي از نيروگاه و عبور آن از كابلها كه ناشي از حركت الكترونهاست و استفاده مصرف كنندگان به هر طريق حتي اتلاف گرمايي درون كابلها و.......

آيا الكترونها تمام ميشوند؟

اگر نه چه اتفاقي در انتها ميافته؟ الكترونها چه ميشوند؟

مهمان

پست توسط مهمان »

سلام

ممنون كه ويرايش كرديد

نمایه کاربر
نوترينو0

محل اقامت: san andreas

سپاس: 11

پست توسط نوترينو0 »

القاي مغناطيسي و اعمال نيرو به الكترونها باعث افزايش اندازه حركت و انتقال آنها از مدار انرژي پايين به مدار انرژي بالا در هسته ميگردد و با كافي بودن نيرو الكترون بين دو هسته جهش مي كند يا انرژي خود را به الكترون ديگري در هسته مجاور منتقل ميكند تا زمانيكه اين انرژي از آن بصورت امواج الكترومغناطيسي نور يا گرما جدا شود يا صرف انجام دادن كار و تغيير در چينش ماده اطراف گردد.
پس عملا الكتروني به مصرف نميرسد و فقط وظيفه آن انتقال انرژي مي باشد.
اگر اشتباه مي كنم دوستان ديگر آنرا تصحيح بفرمايند.
آنكس كه نداند و بداند كه نداند

مهمان

پست توسط مهمان »

سلام نوترینو عزیز
ممنون از اینکه جواب دادید. اما من منظور دیگری داشتم.اولا منظور از جریان چه میباشد؟ آیا حرکت الکترونهاست؟ یا انتقال انرژی آنها؟
من جایی خوندم که الکترونها به نوعی حرکت میکنند(( همان حرکت الکترونها و حفره ها )) اما حرف شما هم جالب بود برام که القای الکترومغناطیسی یا یک نیروی محرکه ای سبب برانگیختگی و رفتن به تراز دیگه میشود که باعث آزاد شدن انرژی است البته من فکر کنم ما این اتفاق رو درون لامپ میبینیم که انرژی آزاد شده به صورت فوتون یا همون نور است.ا
از طرفی شما گفتیدکه باعث جهش الکترون به هسته دیگر میشود این یعنی حرکت الکترون.
متاسفانه وقت نشد از یک شخص متخصص مهندسی برق بپرسم ولی امروز از یکی دوستانم که همسرش مهندسی الکترونیک بود پرسیدم که گفت همچین سوالی را از خانمش پرسیده و جواب این بوده که جریان دوباره بر میگرده به نیروگاه.
با توجه به این حرف (( هنوز مطمئن نیستم)) و حرکت(( حفره الکترون )) ما مقداری از الکترون را دست میدهیم ((فرضا به هر طريقي))که البته فکر میکنم باید الکترون صادر شده از نیروگاه باشد که در برخورد با الکترون درون سیم لامپ سبب آزاد شدن انرزی ((نور)) میشود.
حال:
1-چرا در برخورد با الکترون داخل کابل ما همچین پدیده ای رو مشاهده نمیکنیم؟ (( فرض کنید کابل شیشه ای است ))
2-اگر الکترون مصرف میشود چطور ما جریان برگشتی داریم؟
3-اگر انرژی مصرف میشود باز چگونه جریان برگشتی داریم؟

از دیگر دوستان نیز دعوت میکنم که مرا راهنمایی کنند.

نمایه کاربر
net current

پست توسط net current »

سلام
من هم به عضويت اين سايت در اومدم.

همان مهماني كه اين تاپيك رو نوشته
بسياري از مردم خيال مي كنند كه دارند فكر مي كنند، در حالي كه صرفاً در حال نظم و ترتيب دادن مجدد به پيشداوري هايشان هستند. (ويليام جيمز)

ارسال پست