انفجار بزرگ

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
Sarah.N

نام: Sarah Nafez

سپاس: 3

انفجار بزرگ

پست توسط Sarah.N »

سلام. درباره ی نظریه ی بیگ بنگ سوال داشتم... گفته میشه جهان با یه انفجار بزرگ شروع میشه و کل فضا و کیهان از همون نقطه ی انفجار آغاز شده. سوالم اینه که هنگام به وجود اومدن جهان، چه چیزی منفجر شده؟ حتما یک ماده ای بوده که بعد منفجر شده و شروع به انبساط کرده. عدم که منفجر نمیشه.
میشه دراین رابطه توضیح بدین؟

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

سپاس: 885

تماس:

Re: انفجار بزرگ

پست توسط غلامعلی نوری »

Sarah.N نوشته شده:کسی نمیدونه؟؟

این قضیه انفجار بزرگ را دیگه همه می دانند هتا خواجه حافظ شیرازی smile027

در ازل پرتو حسنت ز تجلی دم زد

عشق پیدا شد و آتش به همه عالم زد

عقل می‌خواست کز آن شعله چراغ افروزد

برق غیرت بدرخشید و جهان برهم زد

ولی اینکه با چه بیانی برای شما روشنگری کنیم سخته smile028

Sarah.N

نام: Sarah Nafez

سپاس: 3

پست توسط Sarah.N »

ببینید
منم میدونم انفجار بزرگ چیه، از کجا بهش پی بردن، چجوریه، فرضیه هاش چیه و ...اینا رو همه میدونم.
و میدونم که همه میدوننش.

از شمام نخواستم برام توضیحش بدین.

فقط یه سوال پرسیدم که خواستم جواب اونو بدین.
دنیا از یک نقطه شروع شد. از یک انفجار. و بعد انبساط پیدا کرد.. سوالم اینه که
چه چیزی منفجر شد؟ عدم که منفجر نمیشه.
حتما یه چیزی بوده که منفجر شده.
پس یه ماده ی اولیه ای بوده که از اون، جهان به وجود اومده.
پس ما نمیتونیم بگیم آغاز همه چیز، این انفجار بوده.
چون قبل این انفجار هم ماده ای بوده که منفجر شده. درسته؟

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

سپاس: 885

تماس:

پست توسط غلامعلی نوری »

Sarah.N نوشته شده:ببینید
منم میدونم انفجار بزرگ چیه، از کجا بهش پی بردن، چجوریه، فرضیه هاش چیه و ...اینا رو همه میدونم.
و میدونم که همه میدوننش.

از شمام نخواستم برام توضیحش بدین.

فقط یه سوال پرسیدم که خواستم جواب اونو بدین.
دنیا از یک نقطه شروع شد. از یک انفجار. و بعد انبساط پیدا کرد.. سوالم اینه که
چه چیزی منفجر شد؟ عدم که منفجر نمیشه.
حتما یه چیزی بوده که منفجر شده.
پس یه ماده ی اولیه ای بوده که از اون، جهان به وجود اومده.
پس ما نمیتونیم بگیم آغاز همه چیز، این انفجار بوده.
چون قبل این انفجار هم ماده ای بوده که منفجر شده. درسته؟

این پرسش های شما منطقیه ولی منم جز کلیاتی چیز زیادی نمی دونم
تنها گمان خودم را می گویم
پیش از ماده ذرات بنیادی انرژی و بوزون ها بوده
این بسته های انرژی تبدیل به یک نقطه ماده ی بسیار بسیار چگال شده که نتوانسته است چگالی بسیار زیاد خود را نگاه دارد و در یک آن مانند باد کنکی منفجر شده

نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 107

تماس:

پست توسط فروهر »

Sarah.N نوشته شده:سلام. درباره ی نظریه ی بیگ بنگ سوال داشتم... گفته میشه جهان با یه انفجار بزرگ شروع میشه و کل فضا و کیهان از همون نقطه ی انفجار آغاز شده. سوالم اینه که هنگام به وجود اومدن جهان، چه چیزی منفجر شده؟ حتما یک ماده ای بوده که بعد منفجر شده و شروع به انبساط کرده. عدم که منفجر نمیشه.
میشه دراین رابطه توضیح بدین؟

سلام سارا بحث های خاک خورده بی جوابیو باز میکنی چند نظریه هست راجع به بیگ بنگ:

یکیش جهان قبل از بیگ بنگ بوده جهان های موازی همین جهان البته هیچ بیراه هم نیست جهان های موازی از روی چینش و ساختار خود کپی کنند و تکثیر بشن مثل باکتری ها

نظریه ایست که غلامعلی گفت که اونم درسته

نظریه بعد راجع به بوزون هیگز معروف به ذره خداست و همین طور ضد ماده. باورم بر این است که بوزون تنها رابط بین ماده و ضد ماده است.و جهان ضد ماده مدل خودشو از طریق ذره بوزون به جهان مادی تزریق کرده. امیدوارم متوجه شده باشی حالا بیا یه فرضیه سازی جدید رو با هم باز کنیم. نظریه اولو که بهت گفتم با خودت بکش پایین. از کجا معلوم جهان های موازی یک در میان ماده و ضد ماده نباشن با این تعریف که زمان برای ضد ماده وجود نداره اما برای ماده چرا از کجا معلوم روح و یا فرشته و همو نایی که تو افسانه ها شنیدیم ضد ماده نباشن از کجا معلوم ساختار ضد ماده طوری نباشد که در حالی که تکامل پیدا میکند و حرکت می کند انرژی صرف نمی کند و ساختار متابولیک خود را هرگز ازدست نمی دهد

شاید ضد ماده جایی باشد که برای زندگی کردن و ساکن شدن نیازی به اتلاف وقت و هزینه و انرژی نباشد

و همانطور که در اساطیر آدمی دو نیروی خیر و شر وجود دارد از کجا معلوم ضد ماده خیر و ماده شر نباشد؟!

دوستان و اساتید در آخر باید بگم نظریه اول و دوم قطعا دارای منبع هستند اما خواهشی که دارم اینه که جو گیر نشید چون نظریه سوم بدون هیچگونه منبع رسمی و معتبر است و با کمال شجاعت باید بگم نظریه سومو خودم ساختم! smile021 و کاملا حاصل ذهن خودم است

و اگه یه روزی اثباتش کردید اسم منم بیارید و اختلاس نکنید چون اختلاس به جایی نمی رسه بگید فلانی تو یه سایتی این حرفو زد و منم رفتم روش کار کردم.
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود
لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند...

ارسال پست