پایان نسبیت اینشتین با حل دقیق معادلات خود او ( فیزیک مطلق)

مدیران انجمن: parse, javad123javad

absolute physics

نام: mohsen lutephy

سپاس: 3

پایان نسبیت اینشتین با حل دقیق معادلات خود او ( فیزیک مطلق)

پست توسط absolute physics »

مطابق این مقاله که در لینک زیر قرار دارد
https://independent.academia.edu/mohsenlutephy
حل دقیق معادلات میدان اینشتین، کاملا اشکارا به این جواب می رسد که خمش فضا در اطراف خورشید یک دروغ بزرگ یا یک خطای بزرگ بوده است.
دلیل این است که وقتی معادلات اینشتین را به صورت کامل حی می کنیم متوجه می شویم که این معادلات اصلا بیانگر هیچ خمیده گی فضل در اطراف اجرام نیستند مگر بسیار بسیار جزئی. بلکه معادله میدان انیشتین نشان می دهد که نور دارای اینرسی 1/2 جرم سکون است که این اولا اصل هم ارزی او را فرو می ریزد و ثانیا اینکه نشان می دهد که خمش فضا توسط اجرام، تنها یک توهم بزرگ بوده است.

اگر کسی شک دارد به حل دقیق نگاه کند و ببیند که نماد های کریستوفل که برای geodesy به کار می رود در متریک او به جوابی برای خمش فضا در اطراف خورشید نمی رسد و در حالت کلی نیز اصلا حواب معادلۀ او به مقداری منفی می انجامد که نشان می دهد که تناقض اشکار است.
اینکه چرا جهان فیزیک توسط نیروهای خرافات هدایت می شوند سوال بزرگی است؟
این همه فیزیک دان در جهان است و معادلات اینشتین موجود و حل ان نیز موجود. اینکه چرا سعی دارند خطایی به این بزرگی را پنهان کنند بسیار جالب است.

Paradoxy

سپاس: 1012

Re: پایان نسبیت اینشتین با حل دقیق معادلات خود او ( فیزیک مط

پست توسط Paradoxy »

خب، من اول چک کردم ببینم در خود راه حل اشتباهی کردید یا نه: (اول c رو یک گرفتم اون آخر به حساب آوردمش)

تصویر

که نکرده بودید و مسیر حلتون درسته. سوال شما اینه که چرا شتاب وابسته به سرعت شده؟ جواب خیلی ساده تر از چیزیه که فکرش رو می کنید: این شما و این نجات نظریه نسبیت عام smile039
تصویر
خب چه اتفاقی افتاد که یهو وابستگی به سرعت غیب شد؟ dT چیه، dt چیه، فرقشون چیه؟

اگر من میدونستم که از چه کتابی نسبیت عام خوندید، میتونستم پاسخ بهتری بدم. اما بنا رو بر این میزارم که آشنایی نسبی دارید با مفهوم سه بردار و چهار بردار. ببینید برای این که یک نظریه از فیزیکی قابل استناد باشه، از دید ناظرای مختلف باید ناوردا باشه. ناوردایی در نسبیت چه خاص و چه عام زمانی بر آورده میشه که ما به جای بردار های سرعت معمولی، از مفهوم چهاربردار ها استفاده کنیم. سرعت به شکل معمول هست جا به جایی جسم متحرک اندازه گیری شده در چارچوب مشاهده گر، بخش بر زمان جا به جایی جسم متحرک هم چنان در چارچوب مشاهده گر. مثلا شما میری خیابون، میخوای سرعت یک ماشین در حال حرکت رو اندازه بگیری، چیکار میکنی؟ یه کرونومتر میگیری دستت، در t=0 اون رو فعال میکنی و در t=T کرونومتر رو قطع میکنی. بعد میزان جا به جایی ماشین رو اندازه میگیری و بعد این میزان جا به جایی رو بخش بر dt=T-0 میکنی. این میشه سرعت.

اما در نسبیت، چنین سرعتی قبول نیست! آخه هرچی نباشه ناوردا نیست و نمیشه به عنوان یک کمیت فیزیکی واقعی باهاش سر کار داشت. چه میشه کرد؟ اینشتین گفت شما بیا به جای این که میزان جا به جایی ماشین رو بخش بر مدت زمان اندازه گیری شده توسط کرونومتر خودت بکنی، پاشو برو از راننده ماشین بپرس در طول حرکت ماشین از نقطه ابتدایی به انتهایی (یا بهتره بپرسیم در زمان حرکت نقطه انتهایی به سمت ماشین، چون ماشین ساکنه از دید راننده) چقدر زمان سپری شده. بردار جا به جایی رو بخش بر این زمان بکن. اون موقع سرعتی که بدست میاری ناورداست و در نظریه میتونی ازش استفاده کنی. بعد اینشتین ادعا کرد که آره آقاجون از دید همه ناظرا شتاب فلانه و اینم اصول و الی آخر. در مثال بالا dT اون چیزیه که راننده اندازه گرفته، و dt اون چیزیه که شما اندازه گرفتی.

پس خیلی طبیعی هست اگر شما همچین وابستگی سرعتی رو در شتاب ببینی، چون هرچی نباشه از 4 بردار سرعت استفاده نکردی. مشخصا باید به همین جواب میرسیدید. اساسا شما هرچی در نسبیت عام دیدی و خواستی از جنبه ناوردایی بررسیش کنی، شکل 4 بردارش رو باید استفاده کنی. 4 بردار شتاب، 4 بردار مکان، 4 بردار سرعت، 4 بردار نیرو، الی آخر. خواهشا هرچیزی رو مقاله نکنید. اول از یک استادی، دانشجویی چیزی بپرسید، شاید اشتباه کرده باشید. خلاصه این که اون بالا شما چهاربردار شتاب رو در نظر بگیری، اونطور که من نوشتم 100% ناورداست و سازگاری کامل با نظریه نیوتون عزیز داره. رابطه شما هم البته به درد میخوره، زمانی که میخوایم شتاب یک ناظر رو از دید ناظر دیگه اندازه بگیریم.

absolute physics

دوست عزیز دقیقا همین است. به جز اینکه در اینجا شما بجای 1+(v/c)^2 اشتباها منها قرار داده اید یا داده اند.
این باعث شده که اصلا وار مباحثی بشید که به نسبیت خاص ارتباط داره.
شما به دلیل عدم تسلط به مباحث، همه چیز رو به هم قاطی کرده اید. یه کسی که وارد تر از شماست و فیزیک دان حرفی ای باشه می دونه من چی گفتم.

absolute physics

دوست عزیز برای اشنایی به نسبیت به صورت حرفی ای اولین گام شما این است که از مقاله ی شوارسشیلد کاملا اگاهی داشته باشید. یعنی اینکه شما یکبار بتوانید خودتان همان کاری را که شوارزشیلد کرده است خودتان هم از اول از معادلات اینشتین، شروع کنید و ببینید در درون این مقاله چه اتفاقاتی افتاده است.
خیلی فرق دارد دانش با تسلط بر دانش.

absolute physics

paradoxy نوشته شده:خب، من اول چک کردم ببینم در خود راه حل اشتباهی کردید یا نه: (اول c رو یک گرفتم اون آخر به حساب آوردمش)

[ تصویر ]

که نکرده بودید و مسیر حلتون درسته. سوال شما اینه که چرا شتاب وابسته به سرعت شده؟ جواب خیلی ساده تر از چیزیه که فکرش رو می کنید: این شما و این نجات نظریه نسبیت عام smile039
[ تصویر ]

اگر من میدونستم که از چه کتابی نسبیت عام خوندید، میتونستم پاسخ بهتری بدم. اما بنا رو بر این میزارم که آشنایی نسبی دارید با مفهوم سه بردار و چهار بردار. ببینید برای این که یک نظریه از فیزیکی قابل استناد باشه، از دید ناظرای مختلف باید ناوردا باشه. ناوردایی در نسبیت چه خاص و چه عام زمانی بر آورده میشه که ما به جای بردار های سرعت معمولی، از مفهوم چهاربردار ها استفاده کنیم. سرعت به شکل معمول هست جا به جایی جسم متحرک اندازه گیری شده در چارچوب مشاهده گر، بخش بر زمان جا به جایی جسم متحرک هم چنان در چارچوب مشاهده گر. مثلا شما میری خیابون، میخوای سرعت یک ماشین در حال حرکت رو اندازه بگیری، چیکار میکنی؟ یه کرونومتر میگیری دستت، در t=0 اون رو فعال میکنی و در t=T کرونومتر رو قطع میکنی. بعد میزان جا به جایی ماشین رو اندازه میگیری و بعد این میزان جا به جایی رو بخش بر dt=T-0 میکنی. این میشه سرعت.

اما در نسبیت، چنین سرعتی قبول نیست! آخه هرچی نباشه ناوردا نیست و نمیشه به عنوان یک کمیت فیزیکی واقعی باهاش سر کار داشت. چه میشه کرد؟ اینشتین گفت شما بیا به جای این که میزان جا به جایی ماشین رو بخش بر مدت زمان اندازه گیری شده توسط کرونومتر خودت بکنی، پاشو برو از راننده ماشین بپرس در طول حرکت ماشین از نقطه ابتدایی به انتهایی (یا بهتره بپرسیم در زمان حرکت نقطه انتهایی به سمت ماشین، چون ماشین ساکنه از دید راننده) چقدر زمان سپری شده. بردار جا به جایی رو بخش بر این زمان بکن. اون موقع سرعتی که بدست میاری ناورداست و در نظریه میتونی ازش استفاده کنی. بعد اینشتین ادعا کرد که آره آقاجون از دید همه ناظرا شتاب فلانه و اینم اصول و الی آخر. در مثال بالا dT اون چیزیه که راننده اندازه گرفته، و dt اون چیزیه که شما اندازه گرفتی.

پس خیلی طبیعی هست اگر شما همچین وابستگی سرعتی رو در شتاب ببینی، چون هرچی نباشه از 4 بردار سرعت استفاده نکردی. مشخصا باید به همین جواب میرسیدید. اساسا شما هرچی در نسبیت عام دیدی و خواستی از جنبه ناوردایی بررسیش کنی، شکل 4 بردارش رو باید استفاده کنی. 4 بردار شتاب، 4 بردار مکان، 4 بردار سرعت، 4 بردار نیرو، الی آخر. خواهشا هرچیزی رو مقاله نکنید. اول از یک استادی، دانشجویی چیزی بپرسید، شاید اشتباه کرده باشید. خلاصه این که اون بالا شما چهاربردار شتاب رو در نظر بگیری، اونطور که من نوشتم 100% ناورداست و سازگاری کامل با نظریه نیوتون عزیز داره. رابطه شما هم البته به درد میخوره، زمانی که میخوایم شتاب یک ناظر رو از دید ناظر دیگه اندازه بگیریم.

عزیزم اینها چی هستند که سر هم کرده ای. نکن این کار رو.
ناوردایی لورنتس با هموردایی در total field فرق داره.
اصلا سرعت ظاهر شده در معادلات شوارزشیلد سرعتی نیست که به ناوردایی لورنتس اش ارتباط داشته باشه.
اونی که تسلط داره می دونی من چی میگم.

absolute physics

جالب این هست که اصلا فرمول هایی هم که نوشته ای خطا هستند و بی ربط و متناقض با هم.
من حرفی ندارم جز خندیدن. ببخشید.

absolute physics

دوستان عزیز لطفا اگر حرفی می زنید اول ان را با یک کسی که وارد بر فیزیک است چک کنید تا من جواب بدهم.
لطفا دوباره شروع نکنید به انتقال حرف های اشتباه یک سری ادم های بی محتوا. نظریه پرداز دوغکی.
من زمانی ندارم تا شما اشتباه کنید و من بشینم و تشریح اشتباهات را بکنم.

بهتر است از اشنایات فیزیکدان خود ابتدا مسائل را وارسی کنید و وقتی مطمئن شدید که درست می گویید به من بگویید.
این رو از روی غرور نمیگم بلکه واقعا حوصله و وقت اشتباه گیری را ندارم.

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

من علامت منهی از خودم اضافه نکردم. راستش اونقدر بیکار نیستم بشینم نمادای کریستوفل رو خودم محاسبه کنم. جاش مثل بچه خوب پاشدم رفتم از ویکی پدیا، علائم کریستوفل رو برداشتم و جای گذاری کردم:
https://en.wikipedia.org/wiki/Schwarzschild_geodesics
تیتر Christoffel-Symbols رو ببینید.
بعدم آخه جانم اگر منفی نداشته باشه و رابطه ای که شما نوشتی باشه که دیگه هیچ، اصلا نیازی نیست راجب اصول نسبیت بحث کرد، خود رابطه مضحکه، یعنی هرچی جسم سریع تر میشه، با وجود افزایش جرم ای که براش از دید ما رخ میده، شتاب بیشتری میگیره و سرعتش میره بالاتر! در حالی که علامت منهی 100% معقوله، و جالب اینکه وقتی جای سرعت c میزاریم، میبینیم که شتاب میشود صفر، یعنی یک پرتوی نوری افزایش سرعت پیدا نمیکنه در میدان گرانشی که خیلیم عالی هست.

پ.ن: شما میخوای به کسی اهانت کنی و مسخره کنی اینا راهش این نیست، این مدلی منم به پستای شما خندیدم. برای این که حرص کسی رو در بیارید و قشنگ بچزونیدش، باید دوپهلوتر حرف بزنید.

absolute physics

تنه می تونم بگم که داری اشتباه می کنی.
نسبیت خاص رو با نسبت عام قاطی کردی.
خیلی ساده و خیلی محترمانه.

absolute physics

paradoxy نوشته شده:من علامت منهی از خودم اضافه نکردم. راستش اونقدر بیکار نیستم بشینم نمادای کریستوفل رو خودم محاسبه کنم. جاش مثل بچه خوب پاشدم رفتم از ویکی پدیا، علائم کریستوفل رو برداشتم و جای گذاری کردم:
https://en.wikipedia.org/wiki/Schwarzschild_geodesics
تیتر Christoffel-Symbols رو ببینید.
بعدم آخه جانم اگر منفی نداشته باشه و رابطه ای که شما نوشتی باشه که دیگه هیچ، اصلا نیازی نیست راجب اصول نسبیت بحث کرد، خود رابطه مضحکه، یعنی هرچی جسم سریع تر میشه، با وجود افزایش جرم ای که براش از دید ما رخ میده، شتاب بیشتری میگیره و سرعتش میره بالاتر! در حالی که علامت منهی 100% معقوله، و جالب اینکه وقتی جای سرعت c میزاریم، میبینیم که شتاب میشود صفر، یعنی یک پرتوی نوری افزایش سرعت پیدا نمیکنه در میدان گرانشی که خیلیم عالی هست.

پ.ن: شما میخوای به کسی اهانت کنی و مسخره کنی اینا راهش این نیست، این مدلی منم به پستای شما خندیدم. برای این که حرص کسی رو در بیارید و قشنگ بچزونیدش، باید دوپهلوتر حرف بزنید.

عزیزم با وجود اینکه می دونستم اشتباه باید از سمت شما باشه. یاز هم به لینکی که قرار داده اید رفتم. متاسفانه حدس ام درست بود و اشتباه از سمت شماست.
شما برای قرار دادن منفی و مثبت باید بسیار دقت کنید این نیاز دارد که معادلات را به صورت کیفی تصور کنید.
معادله ای که شما نوشته اید و منفی گذاشته اید که کلا اشتباه است و چنین معادله ای در ان لینک وجود ندارد.
جالب است که باید تمایز متریک اندیس بالا با اندیس پایین را بدانید و الا خطا می کنید.

تفاوت بررسی دقیق با بررسی سطحی همین است.
راسل برای اثبات 1+1=2 کتابی بزرگ نوشته است و اخر کار هم زیاد معلوم نشد که اثبات شد یا نه.

برای اینکه بدانی اشتباه نوشته ای خیلی ساده است که به معادلات خود نگاه کنی که این معادلات اصلا به هم هیچ ربطی ندارند.
من می دانم چه شده است اما خودتان باید بیابید.

absolute physics

غرور بی جا ناشنوایی می اورد و ناشنوایی کج فهمی و کج فهمی عمری را به هدر می دهد.

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

تصویر
شما منفی رو در اولین رابطه میبینی یا نمیبینی؟ کلا در روابط یکی اولین کریستوفل که در رابطه اول قابل مشاهدس، و یکی دومین کریستوفل که در دومین رابطه قابل مشاهدست استفاده میشه.
اینجا یا باید همه رو اندیس بالا نوشت، یا باید همه رو اندیس پایین نوشت. هیچ فرقی نمیکنه، اگه شما اندیس پایین نوشتی جمله دوم پشتش یک منفی میاد. باز اون منفی رو فاکتور میگیریم، روابط رو مینویسیم در آخر به این میرسیم که شتاب میشه منفی این مقداری که الان پیدا شده و هر دو درست هست. اتفاقا این یک خاصیت عالی نسبیت عامه که هردو حالت نوشتاری رو جواب میده. شما میگی معادلات من بهم ربطی ندارن، در حالی که من جمله به جمله، حتی اونجایی که ساده کردم رو هم نوشتم که یک بچه دانشگاه نرفته هم بفهمه چی به چی شده.
لازم نیست به ازای هر یک پستی که من میدم 10 تا پست بدید. یکی بنویسید، اگر من زیرش جواب نزاشتم همونو ویرایش کنید و متن بهش اضافه کنید.

absolute physics

دوست من این معادلات مشکل ندارند. اما معادله ای که شما نوشه ای اشتباه است.
من لازم نمی دانم که اشتباه بودن ان را برای شما بگویم. خودتان بروید و مشکل خود را حل کنید.
مثل این می ماند که شما محاسبه کرده ای و به این نتیجه رسیده ای که 1+1=3.
اصلا فرمول اخر خود را که در تاپیک اول اتان گذاشته ای نگاه کنید و معلوما اشتباه است و حتی با دیگر فرمول ها تناقض دارد.
اما هیچ کدام از این فرمول هایی که در لینک می بینم اشتباه نیستند. هیچ کدام. علت هم معلوم است چرا که انها حرفه ای نگاشته شده اند.

به عنوان مثال از حرف شما درباره ی اندیس های بالا و پایین معلوم است که از لحاظ علمی مشکل دارید.
یا مثلا مشتق دوم را به صورت ضرب معمولی از حالت s به t تبدیل کرده ای.
این ها تماما ایراد است.
خواهشا با یک استاد فیزیک صحبت کنید و بعدا اگر ایشان نوشته های شما را تایید کرد بیایید.
آخرین ویرایش توسط absolute physics یک‌شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۰۰:۱۴, ویرایش شده کلا 1 بار

absolute physics

paradoxy نوشته شده:خب، من اول چک کردم ببینم در خود راه حل اشتباهی کردید یا نه: (اول c رو یک گرفتم اون آخر به حساب آوردمش)

[ تصویر ]

[ تصویر ]

ولی یک خواهش دارم از شما.
میشه لطف کنید بگید که این محاسبات کاملا اشتبااه رو از کدوم سایت برداشته ای. یعنی مگه میشه یه سایت جهانی، اینا رو نوشته باشه!!!
ابتدای محاسبه که معلوما درست است چون مقتبس از نمادهای کریستوفله اما کل محاسبات به شکل ناگواری اشتباه است.
می خوام بدونم کدوم سایتی همچین محاسبات غلطی رو نشر می کنه؟

با مشتق دوم کاری کردی که عرب با عجم نکرده بود. smile058

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

مثلا مشتق دوم را به صورت ضرب معمولی از حالت s به t تبدیل کرده ای.

ضرب؟! 100% قاعده زنجیره ای هست، منتهی جمله دومش رو 0 در نظر گرفتم چون شما خودت صفر در نظر گرفتی!، یک نگاه به رابطه 5ت بنداز جانم، دوتا جمله بیشتر نداری سمت راست:
تصویر

بله اتفاقا صفر نیست این جمله و من خودم تعجب کردم که چرا رابطه بین زمان ویژه و زمان مختصاتی یک گامای معمولی شدش، ولی گفتم لابد شما محاسبه کردی، دیدی با توجه به تقریب ها اون جمله صفر میشه که آخرش توی رابطه 5ت، فقط دو جمله سمت راست معادله داری و نه سه جمله! خب شد تذکر دادید اشتباهی که کردید رو!، مجددا اصلاح میکنم چیزی که نوشتم رو و با قرمز مشخص میکنم جمله ای که در نظر "نگرفتیم" رو. رابطه اولشم که ارتباط بین زمان ویژه و زمان مختصاتیه، تو همون صفحه ویکی پدیاییه که لینک کردم.
تصویر

این میشه نتیجه شتاب ویژه که همونطور که گفتم هیچ بستگی ای به سرعت نداره.
یک بابای دیگه، با یک راه حل 100% جداگانه https://physics.stackexchange.com/quest ... relativity هم عینن به نتیجه من رسیده، البته مخرجش رادیکال داره. که احتمالا من باز سهل انگاری کردم و توانی چیزی کمو زیاد نوشتم
تصویر
اگه کسی این پستارو میخونه و متعجب شده که این مخرج چیه توی شتاب گرانشی حالا چه به شکل رادیکالی چه بدون رادیکال، نباید زیاد متعجب باشه چون عملا a/r صفره برای کره زمین، خورشید و امثال اینها و بنابرین دقیقا شتاب گرانشی نیوتونی رو داریم.

ارسال پست