ماهیت انرژی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

Re: ماهیت انرژی

پست توسط MRT »

کارنبر نوشته شده:
چهارشنبه ۱۴۰۲/۲/۲۰ - ۱۸:۲۸
کسی که به دنبال متقاعد کردن نیست، بحث و استدلال نمی کند.
کسی را هم که نمی خواهند متقاعدش کنند به خودش فشار نمی آورد. متقاعد نشو و کیهان و محتوایش را توضیح بده دیگران فیض ببرند. کسانی که هابل و جیمز وب را پرتاب کرده اند خودشان نمی دانند که دنبال چه می گردند. باور نداری برو از خودشان سوال کن که شما بدنبال چه هستید؟ الان شما خودتان دنبال چه می گردید؟ تحقیقات انگیزه می خواهد که شما ندارید. برای خود فلسفه و باوری دارید و همیشه به همان نتیجه سابق بر می گردید یعنی یک دور باطل عقلانی. اگر انسان به نتیجه رسیده و به تمامی سوالات خود و دیگران پاسخ داده پس ادامه تحقیقات چه معنی دارد؟
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5492

تماس:

پست توسط rohamavation »

منم دیروز کلاس نداشتم یعنی پروژه انفرادی و ازمایشگاه آیرودینامیک فشرده و کاربردی(ARL) مادرم تو کارتش 200 پوندبود داد که خرید کنم من 2 کیلو برنج به£2.56 ویک کیلو گوشت هم £6.32 پوند شد 12 تخم مرغ بزرگ £2.69و 2 کیلوگرم سیب 4.18 پوند 3 کیلوگرم حدود سیب زمینی 2.64 پوند اونجا واحد وزنی پوند هست .و یک کفش 140 پوند حالا عرض میکنم هدفم چیه خوب من کلا 158.39 پوند خرج کردم و الباقی شد 41.64 پوند موند .اینها که میگم بین پولها انرژی هستند و خرید ها جرم ها چیزی که دیده میشه .حالا ابجی من امد خونه کفش منو دید خوشش اومد گفت من 140 پوند میدم این مال من تو برای خودت یکی دیگه بگیر حالا بازم در کل من 181.61پوند پول یا انرژی دارم و الباقی جرم ببین 140 پوند من به به پول یا انرژی برگشت و مقدار ان همچنان ثابته کمیت معینی وجود داره که ما آن را انرژی میگیم فرض بلوک هایی دارم که کاملاً نابود نشدی اند و نمی توان آنها را به قطعات تقسیم کرد. همه یکی شکل . فرض کنید من 28 بلوک دارم. در پایان روو با کنجکاوی، بلوک‌ها را با دقت میشمرم و قانون خارق‌العاده‌ای را کشف می‌کنم - مهم نیست که من با بلوک‌ها چه می‌کنم، همیشه ۲۸ بلوک باقی میمونه یک روز فقط 27 بلوک وجود داره اما کمی دنبلش میگردم که یک بلوک زیر رخت خوابم وجود داره -یک بار - تنها 26 بلوک وجود داره. درب اتاق باز بوده و با نگاه کردن به بیرون دو بلوک دیگر پیدا میشه . یک روز دیگر 30 بلوک وجود داره ! از کجا اومده تا زمانی که متوجه میشم ابجی منم بلوکهایی اورده بود و بعد بردن انونها دو بلوک جا گذاشته بود وای
خوب بهش میدم باز شد 28 عدد تا اینکه یک بار شمارش می‌کنم و تنها 25 بلوک را پیدا می‌کنم. با این حالم یک جعبه در اتاق وجود داره اما من اجازه باز کردن اونو ندارم و من میدونم که یک بلوک سه گرم وزن داره بنابراین جعبه را در زمانی که 28 بلوک داشتم وزن کرده بودم و وزن آن 16 گرمه دفعه بعد که می خواهم چک کنم دوباره جعبه را وزن می کنم شانزده گرم را کم می کنمّ و بر سه تقسیم می کنم. تعداد بلوک های دیده شده +وزن جعبه 16گرم و3 بلوک = ثابت حالا فرض کنید که آب کثیف در وان در حال تغییر سطح خودهست من در حال پرتاب بلوک‌ها به آب هستم و به دلیل کثیف بودن آن نمی‌توانم آنها را ببینم اما می‌توانم بفهم که چند بلوک در آب وجود داره. از آنجایی که ارتفاع اولیه آب 6 اینچ بود و هر بلوک آب را یک چهارم اینچ بالا میبرد محاسبه تعداد بلوک‌ها در مکان‌هایی که من اجازه ندارم و به علت کثیفی نمیتونم ببینم در نتیجه من یک فرمول پیچیده پیدا می کنم بلوکها دیده شده وزن جعبه و مقدار افزایش ارتفاع اب خوب رتهش میگم 28 بلوک من هست . معنیش میشه بقای انرژی چیه اول اینکه وقتی در حال محاسبه انرژی هستیم گاهی مقداری از سیستم خارج میشه ومیره یا گاهی مقداری وارد میشه . برای اینکه بقای انرژی را بررسی کنیم باید مراقب باشیم که انرژی وارد یا خارج نکرده باشیم. . دوم، انرژی دارای تعداد زیادی اشکال مختلفه اگر فرمول‌های هر یک از این انواع را جمع کنیم به جز انرژی که وارد و خارج می‌شود، تغییری نمی‌کنه.
تصویر

کارنبر

سپاس: 6

پست توسط کارنبر »

MRT نوشته شده:
چهارشنبه ۱۴۰۲/۲/۲۰ - ۱۹:۴۱
کسی که به دنبال تحقیق است واکنش دیگران مد نظر اوست. ما از این مقاله متوجه شده ایم که انیشتین مقدس شده است و نسبیت خط قرمز و ...
پس شما نظریاتتان را ارائه می دهید تا واکنش ها را بسنجید، مثلا اینکه طرفداران انیشتین بیشترند یا نازی ها. نه اینکه قصد توضیح جهان یا تجدیدنظر درباره ی نظریاتتان بر مبنای پاسخ ها را داشته باشید.
Mornië utúlië
Mornië alantië

نمایه کاربر
MRT

تماس:

پست توسط MRT »

شما از مرحله خیلی پرت هستید. انسان موجودی نیست که بتوان یک نظریه و طرز فکر را به او ثابت یا قبولاند. انسانها اصولا جمع باور هستند و نه تک باور. عامه مردم هر باوری داشته باشند افراد به آن باور اطمینان می کنند و تایید. همه عالم و دنیا چنین می پندارد که هم ارزی جرم و انرژی مال انیشتین است ما ثابت کردیم که به او هیچ ربطی ندارد و واکنش خوانند برای ما جالب بود که فریب جمع باوری را خورده اند. همین وگرنه الان هم کسی این موضوع را قبول نمی کند چون در مغزشان حک شده است. گفتم کار ما تحقیقات انسانی است و دنبال شناخت روح و روان او . گول خوردی و گول خوردی فریب خوردید اینکه ناراحتی ندارد E=mc^2 هیچ ربطی به آلبرت ندارد این ارتباط نتیجه تبلیغات و پروپاگاندا غرب است که گنده تر از تو خوردن. فکر می کنید فریب دادن شما کار سختی است نه مثل آب خوردن است کافی است یک حرکت جمعی و گوسفندی ایجاد شود خودتان را در میان گوسفندان می یابید سر دکتر مصدق چه بلایی آوردند ؟

اصلا انقباض طول و اتساع زمان (عامل گاما) هیچ ربطی به آلبرت رمزگشا ندارد. متعلق به جرالد و لورنتس است و ....

سیاه چاله ها مال شوارتشیلد

گول خوردی گول خوردی زقوم نمکی خوردی

بازارهای مالی و بورس هم اینطوری است. لابد شنیدی که گفتند حباب ترکید. مثلا حباب مسکن در امریکا یا حباب بورس در ایران و ... این حباب همان حرکت جمعی و گوسفندی یا جمع باوری گوسفندی برای افزایش دایمی و همیشگی قیمت هاست. که تحقق نمی یابد و قیمت ها کاهش و بازار سقوط می کند. اصطلاح علمی آن فشار یا نیروی گاوها است. یعنی کسانی که برای خرید حمله کرده تا از افزایش قیمت سود حاصل کنند و کاری با ارزش ذاتی آن کالا ندارند یک گاو جمع باور محسوب می شوند که به بازار و رشد قیمت ها فشار می آورد. چون خرید و فشار گاوهای دیگر این اطمینان را به آنها می دهد که دارند کار درست جمعی انجام می دهند اما در نهایت مال باخته می شوند و ورشکسته. چون خرید خودشان و افزایش تقاضا باعث رشد قیمت ها می شد. خود کرده را تدبیر نیست.
آخرین ویرایش توسط MRT پنج‌شنبه ۱۴۰۲/۲/۲۱ - ۱۳:۴۱, ویرایش شده کلا 1 بار

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
MRT

تماس:

پست توسط MRT »

rohamavation نوشته شده:
پنج‌شنبه ۱۴۰۲/۲/۲۱ - ۰۷:۱۳
منم دیروز کلاس نداشتم یعنی پروژه انفرادی و ازمایشگاه آیرودینامیک فشرده و کاربردی(ARL) مادرم تو کارتش 200 پوندبود داد که خرید کنم من 2 کیلو برنج به£2.56 ویک کیلو گوشت هم £6.32 پوند شد 12 تخم مرغ بزرگ £2.69و 2 کیلوگرم سیب 4.18 پوند 3 کیلوگرم حدود سیب زمینی 2.64 پوند اونجا واحد وزنی پوند هست .و یک کفش 140 پوند حالا عرض میکنم هدفم چیه خوب من کلا 158.39 پوند خرج کردم و الباقی شد 41.64 پوند موند .اینها که میگم بین پولها انرژی هستند و خرید ها جرم ها چیزی که دیده میشه .حالا ابجی من امد خونه کفش منو دید خوشش اومد گفت من 140 پوند میدم این مال من تو برای خودت یکی دیگه بگیر حالا بازم در کل من 181.61پوند پول یا انرژی دارم و الباقی جرم ببین 140 پوند من به به پول یا انرژی برگشت و مقدار ان همچنان ثابته کمیت معینی وجود داره که ما آن را انرژی میگیم فرض بلوک هایی دارم که کاملاً نابود نشدی اند و نمی توان آنها را به قطعات تقسیم کرد. همه یکی شکل . فرض کنید من 28 بلوک دارم. در پایان روو با کنجکاوی، بلوک‌ها را با دقت میشمرم و قانون خارق‌العاده‌ای را کشف می‌کنم - مهم نیست که من با بلوک‌ها چه می‌کنم، همیشه ۲۸ بلوک باقی میمونه یک روز فقط 27 بلوک وجود داره اما کمی دنبلش میگردم که یک بلوک زیر رخت خوابم وجود داره -یک بار - تنها 26 بلوک وجود داره. درب اتاق باز بوده و با نگاه کردن به بیرون دو بلوک دیگر پیدا میشه . یک روز دیگر 30 بلوک وجود داره ! از کجا اومده تا زمانی که متوجه میشم ابجی منم بلوکهایی اورده بود و بعد بردن انونها دو بلوک جا گذاشته بود وای
خوب بهش میدم باز شد 28 عدد تا اینکه یک بار شمارش می‌کنم و تنها 25 بلوک را پیدا می‌کنم. با این حالم یک جعبه در اتاق وجود داره اما من اجازه باز کردن اونو ندارم و من میدونم که یک بلوک سه گرم وزن داره بنابراین جعبه را در زمانی که 28 بلوک داشتم وزن کرده بودم و وزن آن 16 گرمه دفعه بعد که می خواهم چک کنم دوباره جعبه را وزن می کنم شانزده گرم را کم می کنمّ و بر سه تقسیم می کنم. تعداد بلوک های دیده شده +وزن جعبه 16گرم و3 بلوک = ثابت حالا فرض کنید که آب کثیف در وان در حال تغییر سطح خودهست من در حال پرتاب بلوک‌ها به آب هستم و به دلیل کثیف بودن آن نمی‌توانم آنها را ببینم اما می‌توانم بفهم که چند بلوک در آب وجود داره. از آنجایی که ارتفاع اولیه آب 6 اینچ بود و هر بلوک آب را یک چهارم اینچ بالا میبرد محاسبه تعداد بلوک‌ها در مکان‌هایی که من اجازه ندارم و به علت کثیفی نمیتونم ببینم در نتیجه من یک فرمول پیچیده پیدا می کنم بلوکها دیده شده وزن جعبه و مقدار افزایش ارتفاع اب خوب رتهش میگم 28 بلوک من هست . معنیش میشه بقای انرژی چیه اول اینکه وقتی در حال محاسبه انرژی هستیم گاهی مقداری از سیستم خارج میشه ومیره یا گاهی مقداری وارد میشه . برای اینکه بقای انرژی را بررسی کنیم باید مراقب باشیم که انرژی وارد یا خارج نکرده باشیم. . دوم، انرژی دارای تعداد زیادی اشکال مختلفه اگر فرمول‌های هر یک از این انواع را جمع کنیم به جز انرژی که وارد و خارج می‌شود، تغییری نمی‌کنه.
آری انرژی و پول دو تعریف قراردادی هستند. انرژی برای انجام محاسبات و پول برای راحتی داد و ستد و کلا ابزار هستند نه ماهیت ذاتی بلکه ذهن ما به آنها ماهیت می بخشد.

تصویر

تصویر

کارنبر

پست توسط کارنبر »

پس عقیده دارید نمی توان یک نظریه را به کسی ثابت کرد ولی در عین حال فکر می کنید ثابت کرده اید هم ارزی از انیشتین نیست و از دیگریست.

به عنوان تمرین سعی کنید یک پاراگراف بدون تناقض بنویسید.
Mornië utúlië
Mornië alantië

نمایه کاربر
MRT

تماس:

پست توسط MRT »

تحقیق کرده ام و نتیجه تحقیقات را ارائه کردم. اگر این هم ارزی مال انیشتین بود جایزه نوبل می گرفت ولی داوران نوبل می دانستند مال او نیست مال نازی ها است و نمی توانستند به نازی ها جایزه بدهند. موسسه نوبل به اینجور چیزها واقف است مکاتبه کنید بپرسید این هم ارزی مال کیست چرا به او جایزه ندادید ولی به پدیده فتوالکتریک کم اهمیت دادید؟
پدیده فتو الکتریک در مقابل هم ارزی هیچ است ولی جایزه انیشتین فتوالکتریک بود نه هم ارزی چون هم ارزی را به سرقت برده بود. تمام

تصویر

تصویر

کارنبر

پست توسط کارنبر »

آفرین. فارغ از اینکه اصلا بتوان نام آن نوشته ها را تحقیق گذاشت یا خیر، بحث اصلا این نبود که هم ارزی مال کیست، سوال این بود که اگر انرژی فقط عدد است پس هم ارزی جرم و انرژی چه می شود؟
Mornië utúlië
Mornië alantië

نمایه کاربر
MRT

تماس:

پست توسط MRT »

هم ارزی جرم و انرژی را به زبان ساده توضیح دادیم شما نفهمیدید شاید طریقه سوال پرسیدن را شما خوب بلد نیستید.

تصویر

تصویر

کارنبر

پست توسط کارنبر »

سوال این نیست که هم ارزی چگونه ثابت می شود، بلکه این است که اگر بقول شما انرژی صرفا یک عدد است آنگاه هم ارزی جرم و انرژی چه معنایی دارد؟

کوچه ی علی چپ بن بست است.
Mornië utúlië
Mornië alantië

نمایه کاربر
MRT

تماس:

پست توسط MRT »

خوب شما به مقاله خوب توجه نکردید. ثابت c در این هم ارزی به صورت یک عدد ثابت 300.000.000m نیست بلکه 300.000.000m/1s است. یعنی ما گفتیم که یک ثانیه زمان می برد که این هم ارزی محقق شود و زیر یک ثانیه محقق نخواهد شد و ... یعنی c در اینجا سرعت است پس می شود بردار یعنی بردار سرعت به توان 2*اسکالر جرم= انرژی بردار. در مکانیک کوانتوم گفتیم منظور از c^2 یک سطح دو بعدی است یعنی توزیع جرم در یک سطح دوبعدی و معادله شرودینگر و ... در نهایت گفتیم که ذهن انسان دو قطبی کار می کند. انرژی بعضی جاها بردار بعضی جاها اسکالر است و واقعا انرژی چیست؟ خوب هزار بار گفتیم که یک تعریف قراردادی است که ذهن ما به آن موجودیت می دهد و ..... تکرار مکررات و .......................................

شما باید چندتا دکتر PHD و مدرس حوزه تور کنید بیاورید اینجا بحث داغ بشه. و با نوبل مکاتبه کنید.

سوال اول پدیده فتوالکتریک در فیزیک مهم است یا هم ارزی؟
دوم چرا برای فتوالکتریک جایزه نوبل دادید ولی برای هم ارزی ندادید؟
هم ارزی مال کیه ؟

جواب: ما شما را اصلا آدم حساب نمی کنیم به شما چه مربوط و ...

ولی جواب اصلی: هم ارزی خیلی مهمتر از فتوالکتریک است. هم ارزی مال نازیها بود چون جنایت کار جنگی محسوب می شدند ما نتوانستیم جایزه بدیم شهرتش نصیب انیشتین کردیم تا از فجایع هولوکاست دلجویی کرده باشیم و ...
الان تو خود اروپا حرف زدن در مورد اینجور چیزها جرم قانونی دارد. اصلا به شما پاسخ نمی دهند. چون پای ژرمانهای آریایی و نازی ها در میان است. می برن دادگاه نورنبرگ محاکمه می کنند زندانی و ...
ما خارج از حوزه قضایی آنها هستیم خیلی راحت حرف می زنیم. انیشتین در سوئیس جاسوس صنعتی بود (صنایع ساعت سازی) در آلمان جاسوس فناوری نظامی (هسته ای) در امریکا کارش رمز گشایی و کد شناسی اسناد فوق سری نظامی و ... بود.
نوبل اگر به انیشتین در رابطه با اصل هم ارزی جایزه می داد اعتبارش برای همیشه از دست می رفت. شتر دیدی ندیدی کوچه علی چپ بن بست هولوکاست.

تصویر

تصویر

کارنبر

پست توسط کارنبر »

کوچه ی علی چپ و روضه ی هولوکاست

نوبل و نازی و هولوکاست و... چه ربطی به شقیقه دارد، همین طور اسکالر یا بردار بودن و...فکر می کنم به اندازه ی کافی پوچ بودن دستتان برملا شده است.
Mornië utúlië
Mornië alantië

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5492

تماس:

پست توسط rohamavation »

عزیز من و طبیعت چهر نیرو داریم که الکترومغناطیس و گرانش و هسته ای قوی و ضعیف خوب ابتدای صفهه قبل 3 یکی گفته بود
2162173883 نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۴۰۲/۲/۱۷ - ۰۲:۲۶
در درس الکترو مغناطیس وقتی ویلیام هئیت در خصوص میدانهای الکتریکی و مغناطیسی بحث را به پایان می برد ، میگوید همه این نیروها و امواج ، حاصل انرژی میدان الکتریکی و انرژی میدان مغناطیسی است . اما اینکه ماهیت این انرژی ها چه می تواند باشد فیلسوفان باید پاسخ دهند . وقتی سنگی به جرم m را از زمین بر میداریم و به اندازه ارتفاع h بالا می آوریم نسبت به زمین به میزان mgh انرژی پتانسیل در آن ذخیره می شود . اگر آنرا رها کنیم قبل از تماس به زمین ، همه این انرژی به جنبشی تبدیل میگردد . این انرژی ها در این دو حالت در این سنگ توسط ما با کاری که روی آن انجام دادیم ذخیره شده است و آثار آن را نیز می توانیم ببینیم ولی ماهیت آن برای ما مجهول است .
من نه که بگم اره میدونم فکری کردم گفتم مکر این نیروها خودشون از ذرات تشکیل نشدن خوب مثال میدونم انرژی الکتروغناطیس از بسته انرژی فوتون تشکیل شده خوب این انژی توسط فوتونها حمل میشه موج الکترومغناطیسی را می‌توان یک فوتون نیز در نظر گرفت حالا برای بقیه همینطور خوب بیاییم تصور کنیم کل جهان ازاین ذرات تشکیل شدند ماهیت موجی ذره ای
که تو فیزیک 2 مهندسی خوندیم فیزیک 2 (الکتریسیته و مغناطیس پس چیز شگفتی نیست تمامی اجزاء هستی از ارتعاش ریسمان‌هایی از انرژی بوجود آمده‌اند. چرا ریسمان چون مثل رشته هستند شما هر ذره رو تصور کن بالخره به ریز ذره های سازنده میرسی خوب همون نوترون هسته از کوارک هست و داخلش انرژی که در حال ارتعاشه میگن موسیقی هستی یا نت هستی هر ارتعاش ور بسامد مال یک ذره هست در حال ارتعاشه حالت موجی داره ریسمان‌های ارتعاشی کوچک که به روش‌های پیچیده‌ای می‌پیچند و می‌چرخنا شبیه ذراتند رشته‌ای با طول خاصی که به یک نت خاص برخورد می‌کنه ممکنه ویژگی‌های یک فوتون را به دست بیاره رشته‌ای دیگر که تا شده و با فرکانس متفاوتی ارتعاش می‌کنه می‌تواند نقش یک ذره رو به عهده بگیره .خوب پس تمام جهان ما از همین ارتعاش ریسمان تشکیل شدند.من گفتم نه تخصصی در کوانتوم دارم و اونچه میخونم مکانیک کلاسیک هست .برپایه همینها یاد میگیریم ببینید ساده بگم اگر نیروی رانش افزایش یابد، هواپیما شتاب می گیره و سرعت افزایش می یابه. این قسمت دوم در قانون اول نیوتنه ک نیروی خارجی سرعت جسم را تغییر میده کشش هواپیما، مانند بالابر، به مجذور سرعت بستگی داره یا قانون سوم حرکت نیوتن بیان می کنه که برای هر عمل، واکنشی برابر و مخالف وجود داره بر اساس این قانون خوب بال ها به دلیل کج شدنشون به سمت بالا مجبورند و هوا را به سمت پایین می رونند تا بال ها به سمت بالا رانده بشه این زاویه حمله یا زاویه برخورد بال با جریان هوا هستش .اخه ما فقط چهر نیرو داریم به هواگرد وارد میشه وزن تراست لیفت و درگ با همینها میشه پدیده هارو توصیف کرد بحرحال بچه های اهل فن و دانش کوامنتوم و نسبیت خیلی خوب میتونند توصیف کنند
تصویر

نمایه کاربر
MRT

تماس:

پست توسط MRT »

کارنبر نوشته شده:
پنج‌شنبه ۱۴۰۲/۲/۲۱ - ۱۸:۴۸
سوال این نیست که هم ارزی چگونه ثابت می شود، بلکه این است که اگر بقول شما انرژی صرفا یک عدد است آنگاه هم ارزی جرم و انرژی چه معنایی دارد؟

انسانها برای یک تعریف فیزیکی واحد، دو تعریف یا دو کمیت فیزیکی مستقل از هم ساخته و قرارداد کرده بودند . آن هم با یک ضریب خطای خیلی خیلی زیاد به مقدار سرعت نور به توان دو. انسان دو نیم کره مغزی دارد یکی جرم می سازد و دیگری انرژی ولی در نهایت هم ارز می شوند چون برای تعریف هر دو از نیرو استفاده کرده است: انسان دو قطبی است و در فیزیک هم کاملا مشهود است تعاریف دوگانه برای یک ذات یا یک ماهیت یا قرارداد. c^2 در اینجا ضریب خطای ذهن انسان را نشان می دهد.
E=F*d
F=m*a
جرم با انرژی هم ارز نیست بلکه جرم و انرژی یک ماهیت با تعاریف دوگانه است.

تصویر

تصویر

کارنبر

پست توسط کارنبر »

MRT نوشته شده:
جمعه ۱۴۰۲/۲/۲۲ - ۱۳:۳۶
کارنبر نوشته شده:
پنج‌شنبه ۱۴۰۲/۲/۲۱ - ۱۸:۴۸

انسانها برای یک تعریف فیزیکی واحد، دو تعریف یا دو کمیت فیزیکی مستقل از هم ساخته و قرارداد کرده بودند . آن هم با یک ضریب خطای خیلی خیلی زیاد به مقدار سرعت نور به توان دو. انسان دو نیم کره مغزی دارد یکی جرم می سازد و دیگری انرژی ولی در نهایت هم ارز می شوند چون برای تعریف هر دو از نیرو استفاده کرده است: انسان دو قطبی است و در فیزیک هم کاملا مشهود است تعاریف دوگانه برای یک ذات یا یک ماهیت یا قرارداد. c^2 در اینجا ضریب خطای ذهن انسان را نشان می دهد.
E=F*d
F=m*a
جرم با انرژی هم ارز نیست بلکه جرم و انرژی یک ماهیت با تعاریف دوگانه است.
پس انرژی یک ماهیت است و نه صرفا یک عدد.

سراپا تناقض
Mornië utúlië
Mornië alantië

ارسال پست