ماهیت انرژی

مدیران انجمن: javad123javad, parse

نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesami

محل اقامت: Tehran, Qeytariyeh

سپاس: 524

تماس:

Re: ماهیت انرژی

پست توسط rohamjpl »

خوب منم نظر خودمو میگم ببینید من اینو میدونم انرژی را نه میشه ایجاد و نه حذف کرد فقط میشه تبدیل کرد.یعنی میزان کل اون تو یک سیستم ثابت هست.,خوب تصوری از ماهیت اون ندارم فقط میدونم قابل اندازه گیری هست و به صورت باکس مجزا هست.تو ریاضی هم انرژی به عنوان یکی از مختصات بردار انرژی-حرکت تعریف شده تو فنر انرژی ذخیره میشه یعنی نیرو در جابجایی و خوب با ریاضیات لاگرانژی که سرکار دارم من اینطور بیان میکنم انرژی یک کمیتی است که وضعیت یک سیستم فیزیکی را مشخص می کنه و تو مکانیک من میگم تابع لاگرانژی فقط انرژی جنبشی (انرژی حرکت) منهای انرژی پتانسیل (انرژی موقعیت) است.ببینید انچه الان میدانیم و ثابت شده خوب قابل قبول هست وقتی رابطه ذره و موج داریم و عملکرد هر دو به هم وابسطه هست و میتونم من انرژی موج را بدست بیارم تو مکانیک نیوتنی من معادله حرکت که قانون دوم نیوتن را دارم با معادلهٔ اویلر-لاگرانژ و معادله همیلتون-ژاکوبی سرکار دارم و بیان میکنم و تو کوانتوم معادله موج شرودینگر پس میتونم من مقدار انرژی را بدست بیارم و احتمال وجودذره یا موج بگم کجاست یعنی چگالی احتمال که توان دوم تابع موج شرودینگر هست و رفتار عجیب غریب ها فقط با مکانیک کوانتوم توصیف میشه اما بحث ماهیت انرژی میشه تو انبساط عالم جستجو کرد که چطور منبسط میشه از کجا انرژی تامین میکنه .من واقعا فکر میکنم ولی بازم نمیتونم بفهمم واقعا انرژِی چیه .به نظرم همون انتقال ذرات یا موج هست در حد کوانتومی یعنی یک چیزی که باعث تغییر میشه مثال من الکتریسته را تو الکتروموتور به حرکت روتیشن وادار میکنم و مقداری گرما خوب ظاهر نشون میده اره تبدیل شده و من مقدار کل مصرفی با مقدار داده یکی هست در انواع مختلف ولی همش انرژی هست ویا تو همون فنر فشرده یا هر چیزی ولی چطور تبدیل شده و اون شکل موج یاذرات تشکیل شده اون حتما دچار تغییر شده پس باید یک یک فرکانس برای هر نوع باید داشته باشیم یعنی هر شکلی یک نوع خاص ظاهری داره ولی در کل اون و جمع اون یکی هست .گرمایی یک نوع خاص ذرات و مکانیکی یک نوع ولی حاصل جمع اونها یکی هست .یعنی تبدیلاتانواع انرژی در سطح فرکانس خاص اون ذرات تشکیل دهنده انجام میشه ولی نهایت کلی یکی هست .پس من نتیجه میگیرم انرژی خودش ذره هست پس انرژی من نتیجه همون تابع موج و یکسری عملکرد دیگه هست که مربع اون میشه همون احتمال یافتن ذره در یک نقطه شاید شما جناب اقا رامین بگین شاید منظورم ذرات فوتون یا فرمیون ، بوزون ، و نوترینو اینها نیست اینها هر کدام به نوعی نیروی بنیادین متعلق هست و ذرات زیادی هستند خیر اینها به هم تبدیل میشوند یک چیزی باعث میشه همون انرژی به صورت الکترومگنت باشه و چیزی به صورت گرانش یا هسته ای من منظورم اون چیز هست یعنی چیز واحد و همه اینها در اون واحد هستند شاید هم من اشتباه میکنم چون نخوندم و نمیدونم چی میگم خیال پردازی هست.خوب من اینطور فهمیدم ، انرژی اصطلاحی است که برای توصیف صفت ماده و زمینه های غیرمادی بکار گرفته میشود وقتی تو حرکت هست میگم سینتیک یعنی پویاست و در غیر ان پتانسیل به اشکال گوناگون ولی جمعش واحد و یکی هست پس وقتی ذره هست و موج و اینکه جسمی به انرژی تبدیل میشه یا برعکس بازم مقدارش یکی هست چطور بگم بهتون منظورن نه بحث جناب دکتر انیشتن خیر منظورم هر چیزی ارتعاش داره بسته به مقدار ماده که سطح انرژی اون هست شاید بصورت پتانسیل و شاید سینتیک باشه ولی هست انرژی از کجا وارد میشه از کجا میاد نمیدونم این ارتعاش هر چی اسمش واقعا چیه .من ارتعاش میزارم چون به نظرم میشه به صورت موج خاصی در نظر گرفت خوب پس ماده خودش انرژی هست که با دانسیته بالا دیده میشه یعنی انچه دیده میشه دانسیته بالای انرژی هست حال این ذره موج خودش میشه بلوک و استراکچر سازنده ماده و انرژی هست.پس به نظرم هردو یکی هست و اون حالات ماده مربوط به انرژی اون هست اما نه مقدار اون ببینید ممکنه همون مایع انرژی بیشتری از گاز یا جامد به همون اندازه داشته باشهبواسطه چیزی مثل دما اما دما انرژی نیست اون گرما انرژی هست چون ما به مقدار اون بسته نیست .یعنی گرادیان گرما هست فقط بیانگر شار گرما به عنوان تابعی از شیب دما در محیط .پس یک چیز دیگه هم هست شاید بگین امواج شامل انتقال انرژی بدون انتقال ماده است یعنی یک موج را می توان به عنوان چیزی توصیف کرد که از طریق یک محیط عبور می کند و انرژی را از یک مکان (منبع آن) به مکان دیگر بدون انتقال ماده منتقل می کند.یعنی ذراتی یا چیزی که انرژی را منتقل میکنه .و اینکه تبدیل انجام میشه ولی مقدار اون یکی هست ونمیشه حذف و اضافه کرد همون قانون ترمودینامیک خودم ولی با انتالپی تفاوت داره اخه اون آنتالپی نیز نوعی انرژی است. انرژی یک حالت ماده است اما آنتالپی همیشه تغییر انرژی بین دو حالت استو انرژی فقط می تواند مثبت باشد اما تغییر آنتالپی می تواند هم مثبت و هم منفی باشد ببینید مفهوم تغییر آنتالپی انرژی به دست آمده یا ساطع شده در حین انتقال فاز است.پس بحث من چیز هست که میخوام بدونم اگه ماده چیست و ماهیت اون چیست پس میمفهمم انرژی چیه ایا میشه گفت ماده هم موج هست هم ذره و و دیک جا خاصیت موج و یک جا ذره هست که منتقل میشه ولی ذات هردو یکی هست و مهم همان هست که چیست ببینید دکتر انیشتن میگه ماده و انرژی هم ارزند و دکتر شرودینگر و دکتر هایزنبرگ میان تابع موج و اصل عدم قطعیت میزارن مثال ساده اون همون تست دو شکاف هست که در آن الکترون ها هنگام انتشار به صورت موج رفتار می کنند و وقتی به آشکارساز می رسند ، ذرات عمل می کنند. توضیح این است که ایده های ما درباره ذره و موج در واقع بد تعریف شده است - هر شی فیزیکی هم ذره است و هم موج خوب تا اینجا درست و به هم تبدیل میشوند درست اما اصل ماهیت اون چیست .اونو اینها که نه هیچ کس نگفته و اگه بدونیم خیلی کارها میشه کرد و جناب دکتر لوئیس دبروگلی هم اینو گفتند نور هم ذره هست .اما ماده چیست انرژی هست خوب فازهای مختلف یعنی سطح انرژی های مختلف و یعنی همون فرکانسهای مختلف و ما باید یک بسامد پایه داشته باشیم برای انرژی واحد همون پایه
من چیزی به ذهنم امد درمورد امواج ایستا برهم‌نهی (Superposition) یا تداخل (Interference) امواج، منجر به امواج ساکن می‌شودبرهم‌نهی دو موج با بسامد و دامنه یکسان که در جهت مخالف هم حرکت می‌کنند به تشکیل موج ایستاده می‌انجامد.مقادیری از
x دامنه موج برایند همواره صفر است و تو جه من منظورم در اینجا این امواج موج ایستا تشکیل میدن خوب میدونیم انرژی پتانسیل + انرژی جنبشی = انرژی کل میشه حالا در نقاط ویرانگر ما یک فرکانس پایه داریم اون فرکانس حداقل همون انرژی بیس هست .همون عبور از دوشکاف دقیق میگه این امواج حامل انرژی میتونند در یک زمان چند تراز انرژی داشته باشند و چند حالت اگه بتونیم اون بیس بدست اوریم میشه اهید در مورد ماهیت انرژی چیزی فهمید.hope I help you I hope I help you understand the question. Roham Hesami smile260 smile261
تصویر

ارسال پست