انتخاب دانشگاه رشته فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

AHashemi

انتخاب دانشگاه رشته فیزیک

پست توسط AHashemi »

سلام
من امسال کنکور دادم و دوست دارم که رشته ی فیزیک رو انتخاب کنم. هنوز به علت آشنایی نداشتن زیاد گرایش خاصی رو انتخاب نکردم ولی تا اینجا به گرایش هسته ای بیشتر علاقه دارم و تصمیم دارم تا کارشناسی بخونم بعد اگر هنوز علاقه م پابرجا بود همین گرایش رو ادامه بدم. اگر نه هم که تفاوت چندواحدی فقط دارن با هم.
میشه یه مقایسه ای بین دانشگاه های شهرستان ها تو این رشته بفرمائید؟ در گرایش هسته ای چطور؟ چون رتبه م به دانشگاه های تهران و تبریز و اصفهان نمی رسه می خواستم بهترین گزینه ای که دارم رو انتخاب کنم. تحصیل در دانشگاهی مثل اراک که تأسیسات مربوطه هسته ای داره چقدر تأثیرگذاره؟
من زنجان زندگی می کنم. خیلی ممنون. smile124

bahmanlover

سپاس: 7

Re: انتخاب دانشگاه رشته فیزیک

پست توسط bahmanlover »

علیک سلام
چرا فیزیک هسته ای؟
چرا فانتزی فک میکنی؟

AHashemi

پست توسط AHashemi »

bahmanlover نوشته شده:علیک سلام
چرا فیزیک هسته ای؟
چرا فانتزی فک میکنی؟

نیت خوانی بلدید؟
چون به فیزیک اتمی و حالت جامد و مولکولی کمتر علاقه دارم.

*faezeh

سپاس: 4

پست توسط *faezeh »

سلام دوست عزیز... بنظرم اگه رشته ی خاصی از ارشد مدنظرته ... به حساب اون تصمیم بگیرکه چه گرایشی بخونی... من خودم همینکارو کردم:)

bahmanlover

سپاس: 7

پست توسط bahmanlover »

AHashemi نوشته شده:
چرا فیزیک هسته ای؟
چرا فانتزی فک میکنی؟

نیت خوانی بلدید؟

همچین میگی انگار تا ته همه این رشته ک بد میاد رفتی فهمیدی ک هسته ای خوبه
موفق باشی

AHashemi

پست توسط AHashemi »

bahmanlover نوشته شده:
AHashemi نوشته شده:
چرا فیزیک هسته ای؟
چرا فانتزی فک میکنی؟

نیت خوانی بلدید؟

همچین میگی انگار تا ته همه این رشته ک بد میاد رفتی فهمیدی ک هسته ای خوبه
موفق باشی

عرض نکردم بدم میاد. گفتم با توجه به شناخت ناچیزی که تا الان پیدا کردم علاقه کمتری دارم.
در ضمن بنده گفتم که تصمیمم قطعی نیست و باید تا کارشناسی بخونم و با هرکدوم آشنا بشم بعد تصمیم بگیرم.

AHashemi

پست توسط AHashemi »

*faezeh نوشته شده:سلام دوست عزیز... بنظرم اگه رشته ی خاصی از ارشد مدنظرته ... به حساب اون تصمیم بگیرکه چه گرایشی بخونی... من خودم همینکارو کردم:)

همین کار رو می کنم. ولی رتبه بندی دانشگاه ها رو تو گرایش های مختلف میشه پیدا کرد؟

*faezeh

سپاس: 4

پست توسط *faezeh »

AHashemi نوشته شده:
*faezeh نوشته شده:سلام دوست عزیز... بنظرم اگه رشته ی خاصی از ارشد مدنظرته ... به حساب اون تصمیم بگیرکه چه گرایشی بخونی... من خودم همینکارو کردم:)

همین کار رو می کنم. ولی رتبه بندی دانشگاه ها رو تو گرایش های مختلف میشه پیدا کرد؟

خب من که از رو رنک هایی که از سطح دانشگاه ها میدن استفاده نکردم چون اون رنک ها سطح علمی کل دانشگاه رو نشون میده نه یک رشته ی خاص:) بنطر من اگه دانشگاهی از اطراف مدنظرته برو جدا درمورد هرکدومش و استادایی که داره تحقیق کن اینطوری بهتر میتونی نتیجه بگیری....

از تجربه ی شخصی خودم ... تلاش و پشتکار خودت از همه چی بیشتر مهمه ولی خب امکانات و استادای دانشگاه خیلی میتونن موثر باشن..:)

fatemeh932

نام: fatemeh kazemi

سپاس: 2

پست توسط fatemeh932 »

سلام.
دوست عزیز رشته من هم فیزیک ه و به گرایش هسته ای علاقمندم وتو همون شهر شما درس میخونم.ببین همونطور که خودت گفتی چون رتبت به دانشگاه های تاپ کشور نمیرسه بهتره همون زنجان بمونی من الان ترم3هستم از اساتیدم واقعا راضیم اینو قبول دارم که هر جایی استاد بد پیدامیشه اما اینو فقط خودت باتلاش های خودت میتونی جبران کنی اما یه نکته رو مد نظر داشته باش فیزیک رشته اسونی نیست اما اگه بهش عشق داشته باشی اینقدر زیبایی داره که هیچ وقت پشیمون نمیشی.و در ضمن اگه زنجان باشی هم از اساتید خود دانشگاه زنجان میتونی استفاده کنی و یه منبع خیلی خوبم نزدیکته مثل دانشگاه علوم پایه ک حرف ندارن اساتیدش ما این چند ترم هر سوالی که داشتیم از اساتید اونجا هم استفاده میکردیم.و یه چیزیم بگم اینطوری نیست که چون اراک به تاسیسات هسته ای نزدیکه شمارو مستقیم میبرن اونجا ازمایشاتت رو انجام بدی!تو انتخاب رشتت خیلی دقت کن و سعی کن تو این رشته خیلی خیلی با سواد باشی تا به چیزی که میخای برسی.
موفق باشی smile021

aseman1375

سپاس: 13

پست توسط aseman1375 »

با سلام من هم امسال كنكور دادم رتبه ام لبه مرز براي قبولي اصفهان و صنعتي (10700) منطقه يك
من امروز رفتم دانشگاه اصفهان تا رتبه بندي علمي دانشگاه ها تو فيزيك از اونا بپرسم تا براي انتخاب رشته به ترتيب بنويسم
البته نبودن نگهباني به من گفت شنبه زنگ بزن به نگهباني دانشكده فيزيك پبرس اومدن يا نه چون انگاري گفت: ((فكر كنم چون تابستون فقط دو روز تو هفته ميان))
شما هم برو دانشگاه علوم كاربردي زنجان كه انگاري دانشگاه خوبيه
از استايد اونجا بپرس (فكر كنم استاداي هيت علمي اتاق دارن)
برو از چندتاشون بپرس حالا يكي وقت نداشت جوابتو نداد بعدي بالاخره يكي جواب ميده
بعدشم من ميخوام بپرسم كه چه دانشگاهي بعد از اين اصفهان خوبه كه بزنم
اصلا بعد اصفهان بزنم يا يا اصلا نزنم وايسم سال ديگه براي انشالله شريف كه حدود رتبه 2000 انگار ميخواد
شايد حتي اينهم بپرسم اگه مطمن باشم سال ديگه شريف قبول ميشم اصفهان هم بزنم يا نه ؟(شايد استاد بگه اگه مطمني نزن)
در هر صورت بچه ها برام دعا كنين امسال قبول شم
در ضمن امسال(94) اونطور كه من مقايه كردم نسبت به سال گذشته(93)
دانشگاه شريف ظرفيت ثابته
دانشگاه تهران 10 تا اضافه شده
اميركبير 10 تا اضافه شده
شهيد بهشتي 5 تا كم شده
خواجه نصير 5 تا اضافه شده
علم و صنعت ظرفيت ثابت مونده
صنعتي اصفهان 5 تا اضافه شده
دانشگاه اصفهان 10 تا كم شده
البته اين تغيرات تو كل رشته فيزك تون دانشگاه بوده نه گرايشش بود ها مثلا اگه اشتباه نكن اصفهان يكي از گرايشهاش و كلا برداشتن(هواشناسي) ولي در عوض روي ظرفيت گرايش هاي ديگه گذاشتن ولي خوب در كل 10 نفر كم شده
بري سايت سازمان سنجش اونجا دفترچه سال قبل هم هست توبخش سراسري
ميتوني حرفاي منو چك كني
البته سال ديگه معلوم نيست چي بشه
به علاوه يه سال عمرو از دست ميده ولي خوب بايد ديد ارزششو داره يا نه smile026

aseman1375

پست توسط aseman1375 »

راستي ميتوني بري سايت كانون قبولي هاشو چك كني البته من نميدونم اطلاعاتش چقدرصحيحه(فكر كنم اينا فقط قبولي هاي كانونه )

راستي سال هاي ديگه رو هم چك كن چون من با اين رتبه تو قبولي هاي كانون پارسال نبوده
ولي سال 92 با بوده
سال 91 هم بوده
راستي انگاري انتخاب رشته سازمان سنجش فقط براساس 93 هست
براي همين انگاري ديروز دانشگاه اصفهان رو براي من نشون نميداد(يعني شانسي براش نشون نميداد و تو ليت نبود حتي شانس كم هم نزده بودش)

انتخاب رشته براساسرشته و دانشگاه :
http://www.kanoon.ir/Public/SuperiorsRa ... spx?type=2

AHashemi

پست توسط AHashemi »

fatemeh932 نوشته شده:سلام.
دوست عزیز رشته من هم فیزیک ه و به گرایش هسته ای علاقمندم وتو همون شهر شما درس میخونم.ببین همونطور که خودت گفتی چون رتبت به دانشگاه های تاپ کشور نمیرسه بهتره همون زنجان بمونی من الان ترم3هستم از اساتیدم واقعا راضیم اینو قبول دارم که هر جایی استاد بد پیدامیشه اما اینو فقط خودت باتلاش های خودت میتونی جبران کنی اما یه نکته رو مد نظر داشته باش فیزیک رشته اسونی نیست اما اگه بهش عشق داشته باشی اینقدر زیبایی داره که هیچ وقت پشیمون نمیشی.و در ضمن اگه زنجان باشی هم از اساتید خود دانشگاه زنجان میتونی استفاده کنی و یه منبع خیلی خوبم نزدیکته مثل دانشگاه علوم پایه ک حرف ندارن اساتیدش ما این چند ترم هر سوالی که داشتیم از اساتید اونجا هم استفاده میکردیم.و یه چیزیم بگم اینطوری نیست که چون اراک به تاسیسات هسته ای نزدیکه شمارو مستقیم میبرن اونجا ازمایشاتت رو انجام بدی!تو انتخاب رشتت خیلی دقت کن و سعی کن تو این رشته خیلی خیلی با سواد باشی تا به چیزی که میخای برسی.
موفق باشی smile021

درسته. تمایل خودم هم بیشتر به زنجان موندنه. هم نکته ای که گفتید هم این که شهر خودمه به هرحال!
رشته ی فیزیک رو خیلی دوست دارم و با اینکه کامپیوتر در حد خیلی بالایی کار کردم و برنامه نویسی کردم علاقه م به فیزیک خیلی بیشتره و برعکس چیزی که همه ازم انتظار دارن میخوام فیزیک انتخاب کنم.
اینکه اراک رو پرسیدم گفتم شاید اساتید بهتری داشته باشه که گویا تفاوتی نداره.

AHashemi

پست توسط AHashemi »

aseman1375 نوشته شده:راستي ميتوني بري سايت كانون قبولي هاشو چك كني البته من نميدونم اطلاعاتش چقدرصحيحه(فكر كنم اينا فقط قبولي هاي كانونه )

راستي سال هاي ديگه رو هم چك كن چون من با اين رتبه تو قبولي هاي كانون پارسال نبوده
ولي سال 92 با بوده
سال 91 هم بوده
راستي انگاري انتخاب رشته سازمان سنجش فقط براساس 93 هست
براي همين انگاري ديروز دانشگاه اصفهان رو براي من نشون نميداد(يعني شانسي براش نشون نميداد و تو ليت نبود حتي شانس كم هم نزده بودش)

انتخاب رشته براساسرشته و دانشگاه :
http://www.kanoon.ir/Public/SuperiorsRa ... spx?type=2

خیلی ممنون.
ان شاءالله شما هم موفق بشین. اصفهان فیزیکش خوبه اگه بتونید قبول بشید.

30min

پست توسط 30min »

سلام من امسال سال دوم بود که کنکور دادم،پارسال 12هزار شدم وسوسه شدم برم تبریز ولی موندم امسال 6802 شدم.با تحقیقایی که کردم دانشگاه الزهرا یا خوارزمی قبول میشم میخواستم بدونم کسی راجع به فیزیکشون چیزی میدونه؟بعد می ارزه که از تهران بکنم برم دانشگاه صنعتی اصفهان؟کلن هر پیشنهادی دارین بگین! smile039

aseman1375

پست توسط aseman1375 »

30min نوشته شده:سلام من امسال سال دوم بود که کنکور دادم،پارسال 12هزار شدم وسوسه شدم برم تبریز ولی موندم امسال 6802 شدم.با تحقیقایی که کردم دانشگاه الزهرا یا خوارزمی قبول میشم میخواستم بدونم کسی راجع به فیزیکشون چیزی میدونه؟بعد می ارزه که از تهران بکنم برم دانشگاه صنعتی اصفهان؟کلن هر پیشنهادی دارین بگین! smile039

شايد بهترين كار اين باشه كه بريد دانشگاه تهران يا شريف اونجا از استادا كه اونجا اتاق دارن بپرسين رتبه بندي دانشگاه رو و بقيه چيزا رو مثلا شايد بگن خيلي صنعتي اصفهان بهتر از الزهرا و ... است اونوقت شايد بصرفه
درضمن فكر كنم كسايي كه اينجا هستن خوشبينانه دانشجو باشن فكر نكم استادي چيزي باشه به نظرم سطح علمي رو استيد بهتر ميدونن

ارسال پست